Jak usunąć pustą stronę w Wordzie – usuwanie strony w Microsoft Word

jak usunac pusta strone w wordzie usuwanie strony w microsoft word

Microsoft Word jest jednym z najpopularniejszych programów do edycji tekstu. Codziennie korzystają z niego ludzie na całym świecie. Program ceniony jest głównie za swoją intuicyjność oraz praktyczność. Jako jeden z produktów zawartych w pakiecie Office, Microsoft Word umożliwia tworzenie oraz modyfikowanie treści w oparciu o różne narzędzia. Jednakże, mimo powszechności edytora, wciąż pojawia się wiele problematycznych kwestii związanych z działaniem panelu przycisków. Początkujący użytkownicy mogą mieć problem z usunięciem strony w Wodzie.

Usuwanie pustej strony

Puste strony pojawiają się najczęściej podczas edycji tekstu. Czynność tę najlepiej wykonać w dwóch szybkich krokach:

1) Najpierw należy uruchomić funkcję pokazywania wszystkich znaków. Dlatego należy wejść w dział Narzędzia Główne, następnie do sekcji Akapit. W zakładce Akapit trzeba odnaleźć i nacisnąć przycisk Pokaż wszystko.

2) Po wykonaniu powyższych czynności należy w dokumencie odnaleźć stronę, której chcemy się pozbyć. Kolejną czynnością jest odnalezienie przycisku Podział strony. 

3) Zlokalizowanie podziału strony jest konieczne i pozwala usunąć daną stronę, bez dokonania modyfikacji w całym dokumencie. Po odnalezieniu tego narzędzia trzeba kliknąć komendę DELETE, który zakończy całą operację.

Zobacz również: Jak ustawić interlinie, czyli odstępy między wierszami w Wordzie?

Jak usunąć pustą stronę w Wordzie? – alternatywny sposób

Usuwanie pustej strony może wydawać się nieskomplikowaną czynnością. Użytkownicy Worda często jednak robią to instynktownie, co kończy się modyfikacją tekstu lub układu stron. Aby w sposób bezpieczny dokonać zmian w dokumencie, warto posłużyć się powyższymi wskazówkami.

Istnieje drugi sposób, który jest możliwy do zastosowania w przypadku dowolnego układu stron w dokumencie. Aby zrobić to dużo szybciej, należy wybrać skrót klawiszowy  CTRL + GKiedy pojawi się okno dialogowe zatytułowane Znajdowanie i zamienianienależy kliknąć Wprowadź numer strony i wpisać \page, a następnie potwierdzić za pomocą klawisza ENTER. Strona zostanie zaznaczona, a wtedy trzeba kliknąć ZAMKNIJ i nacisnąć klawisz DELETE.

Udostępnij

Zobacz również
logo oxary
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore