Jak ustawić interlinie, czyli odstępy miedzy wierszami w Wordzie?

jak ustawic interlinie czyli odstepy miedzy wierszami w wordzie

Poprawienie czytelności tekstu w programie Word uzależnione jest przede wszystkim od ustawienia interlinii, a więc odstępów między wierszami. Początkowo może się to wydawać trudne, jednak istnieją sprawdzone kroki, dzięki którym nawet mniej doświadczone osoby będą w stanie skutecznie przeprowadzić taki proces.

Ustawianie interlinii w Wordzie – od czego należy zacząć?

Pierwszym krokiem, na którym należy skupić całą uwagę jest znalezienie sekcji Akapit. Znajduje się ona na dobrze oznaczonej wstędze, o nazwie Układ. W ten sposób zainteresowani ustawią takie odstępy między wierszami, na jakich im zależy, np. podczas pisania pracy licencjackiej. Istnieje również alternatywne rozwiązanie, a konkretniej użycie opcji listy sortowania (rozwijalnej). W takiej sytuacji wystarczy skorzystać z linii Interlinia i odstępy między akapitami. Znalezienie tego nie zajmuje dużo czasu, ponieważ wystarczy wyszukać sekcję Akapit, która znajduje się w zakładce Narzędzia główne.

Skorzystanie z bardziej zaawansowanych opcji

Powyższe możliwości okazują się przydatne przede wszystkim wtedy, gdy chce się skorzystać z podstawowych opcji. Istnieją jednak osoby, które są zainteresowane bardziej zaawansowanymi elementami. W tym przypadku należy kliknąć w Opcje interlinii. Dzięki temu w ekspresowym tempie ustawi się takie parametry, jak:

  • wcięcia,
  • odstępy,
  • tabulatory,
  • podział wiersza,
  • podział strony.

Jak widać, ma się pod tym kątem bardzo szerokie pole manewru. Skupiając się na odstępach między wierszami, warto pamiętać o tym, iż wybiera się wartość wynoszącą od 1,0 do 3,0. Wystarczy ją zaznaczyć. Wiele będzie zależało od wymagań promotorów, profesorów, czy też nauczycieli, zależnie od tego, czy będzie się tworzyło zwykłą pracę zaliczeniową, czy może pracę magisterską.

W zaawansowanych opcjach użytkownicy mogą również wybrać nieco inne ustawienia, a konkretniej pojedynczą lub też podwójną interlinię. Może ona także zwielokrotniać wybraną wartość. Najważniejszą informacją jest to, iż interlinię można zmienić w dowolnym momencie pracy nad tekstem.

Udostępnij

Zobacz również
logo oxary
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore