Jak ponumerować strony w Wordzie?

jak ponumerowac strony w wordzie

Numeracja stron w Wordzie

Programu Microsoft Word z pewnością nie trzeba nikomu przedstawiać. Ten edytor tekstowy towarzyszy nam już od wielu lat i nawet najmłodsi użytkownicy komputera go znajdą i wiedzą do czego służy. To właśnie w programie Microsoft Word piszemy prace do szkoły, na studia czy do pracy. Edytor z każdą kolejną aktualizacją jest udoskonalany dzięki czemu pozwala na profesjonalną obróbkę tekstu z zastosowaniem pogrubień, podkreśleń, kursyw, różnego rodzaju czcionek i wiele więcej.

W tym artykule postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości wokół tematu numeracji stron. Jak włączyć numerowanie stron w Wordzie? Jak sformatować numery stron albo jak rozpocząć numerację stron w dalszym miejscu w dokumencie? Odpowiedzi na te i wiele więcej pytań w tym artykule – zapraszamy do lektury!

Jak ponumerować strony w Wordzie?

Numery stron zwyczajowo umieszcza się w nagłówku lub stopce. Jak zatem dodać numery stron do nagłówka lub stopki?

 1. Naciśnij kursorem na obszar nagłówka lub stopki, w którym chciałbyś umieścić numerację stron.
 2. Wybierz kolejno z górnego paska: Wstawianie > Numerowanie stron
 3. Ustaw pozycję: Bieżące położenie
 4. Dokonaj wyboru stylu.

Jeżeli numer strony wyświetla się nie w tym miejscu, w którym sobie tego życzysz – zmień to! Odpowiadamy na pytanie: Jak zmienić miejsce wyświetlania numeru strony?

 1. Wybierz numer strony w obszarze stopki albo nagłówka.
 2. Użyj klawisza Tab w celu przemieszczenia numeru strony. Jeżeli numer obecnie został wyrównany do strony lewej to wystarczy jednokrotne naciśniecie klawisza Tab, aby go wyśrodkować i dwukrotne , aby został wyrównany do strony prawej. Jeśli chciałbyś cofnąć przeprowadzoną operację i wrócić numerację na środek lub wyrównać do lewej strony powinieneś analogicznie, raz lub dwa razy wcisnąć klawisz Backspace
   aż do osiągnięcia zadowalającej Cię pozycji.

Numeracja została dodana, znajduje się w odpowiednim miejscu, ale czcionka nie do końca do Ciebie przemawia? Na to również mamy proste rozwiązanie – zmień wygląd czcionki.

 1. Zaznacz numer strony.
 2. Spójrz na pasek Narzędzia główne i wybierz jedną z dostępnych do wyboru czcionek. Możesz zmienić zarówno rodzinę, styl, rozmiar jak i kolor czcionki.

Zobacz również: Jak zrobić spis treści w Wordzie

Jak zacząć numerację od 1 na drugiej stronie?

Funkcja ta jest niezwykle przydatna podczas pisania wszelkich prac, gdzie strona pierwsza jest stroną tytułową. Zgodnie z obowiązującymi zasadami nie numerujemy jej – traktujemy jako “zerową”, dlatego warto wiedzieć, jak można rozpocząć numerowanie stron w Wordzie by to ta druga strona była pierwszą.

 1. Kliknij Wstawianie > Numer strony i wybierz odpowiadającą Ci lokalizację oraz styl.
 2. Zaznacz pole Inne na pierwszej stronie.
 3. Naciśnij Numer strony > Formatuj numery stron i dla opcji Rozpocznij od ustaw wartość 0.
 4. Gdy skończysz wybierz Zamknij nagłówek i stopkę albo wciśnij klawisz ESC.

Jak się numeruje strony w Wordzie? – podsumowanie

Jak sam widzisz numeracja stron w Wordzie jest dziecinnie prosta. Automatyczne numerowanie stron to bardzo przydatna funkcja, która pomaga zaoszczędzić wiele czasu podczas pisania długich tekstów. Jeśli do tej pory zastanawiałeś się jak ponumerować strony w Wordzie to mamy nadzieję, że po lekturze tego artykułu wszystko stało się dla Ciebie jasne.

Udostępnij

Zobacz również
logo oxary
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore