Jak zrobić screena (screenshota) na komputerze z Windows?

jak zrobic screena screenshota na komputerze z windows
jak zrobic screena screenshota na komputerze z windows

Scereenshot na urządzeniu z Windows 10 bez tajemnic

W wielu sytuacjach wykonanie zrzutu ekranu może okazać się niezbędne. Kiedy chcemy utrwalić zawartość, która aktualnie wyświetla nam się na monitorze komputera, czy wyświetlaczu urządzenia mobilnego screenshot jest najprostszym rozwiązaniem. Jak zrobić zrzut ekranu na komputerze?

W jakiej sytuacji może być nam potrzebny screen shot?

Dokumentowanie zawartości stron, bo w ten sposób można określić wykonanie screenshot Windows 10, można wykorzystać na bardzo wiele sposobów. Wykonanie screena może nam być potrzebne do tworzenia graficznych notatek, podzielenia się z kimś treścią rozmowy, czy zawartością przeglądanych stron internetowych. Zrzut ekranu Windows można wykonać na kilka sposobów. Kiedy zastanawiamy się jak zrobić zrzut ekranu na komputerze, warto skorzystać z kilku prostych porad.

Jak zrobić screena na komputerze stacjonarnym? Jak zrobić screena na laptopie?

Na pytanie, jak zrobić screena na komputerze stacjonarnym, czy na laptopie wiele osób odpowie, że przy pomocy klawisza print screen Windows. Warto jednak poznać kilka najpopularniejszych sposobów i wybrać ten, który będzie nam najbardziej odpowiadał. Metoda postępowania w przypadku komputera stacjonarnego i laptopa jest taka sama.

Jak zrobić zrzut ekranu na laptopie przy pomocy klawisza print screen?

Ci, którzy zastanawiają się jak zrobić print screen, otrzymają odpowiedź, która jest niezwykle prosta: należy wcisnąć klawisz printscreen. Wtedy jednak otrzymamy pełny screen ekranu. Jeżeli chcemy dowiedzieć się, jak zrobić print screen na laptopie, który obejmuje tylko określony obszar obrazu widocznego na monitorze, konieczne jest użycie kombinacji klawisza print screen Windows 10 oraz klawisza Shift. Inna kombinacja print screen Samsung (czy każdej innej firmy produkującej sprzęty, które działają na systemie operacyjnym Windows10) razem z klawiszem Alt, pozwoli nam wykonać screen na laptopie, który pokaże tylko aktywne okno.

Zobacz również: Jak nagrywać ekran i dźwięk w systemie Windows?

Jak zrobić ss na laptopie? Jak zrobić zrzut ekranu Windows 10?

Rozważając jak zrobić screen, czyli jak zrobić screena na kompie oprócz przedstawionego sposobu można użyć jeszcze innej szybkiej kombinacji klawiszowej. Użycie klawisza Windows wraz z PrtSc (takim skrótem najczęściej oznaczony jest klawisz print screen), spowoduje chwilowe przygaszenie monitora. Wtedy właśnie wykonywany jest potrzebny nam zrzut.

Jak się robi screena na laptopie, czyli jak wykonać zrzut ekranu na laptopie?

Kiedy rozważamy jak zrobić screen na laptopie, musimy wiedzieć także, gdzie zrzut ekranu Samsung, czyli zrzut ekranu windows 10 zapisują się. Jest to niezbędne do tego, żeby móc odnaleźć i użyć zapisanej grafiki. Informacja ta jest równie istotna, jak to, jak zrobic screena. Na niemal każdym komputerze (chyba że użytkownik wybrał inne miejsce jako domyślne) zrzuty ekranu zapisywane są w tam, gdzie  obrazy. Najczęściej jest to ścieżka:

C: nazwa użytkownika/zrzuty ekranu

Folder ten jest tworzony automatycznie przez system windows podczas wykonania pierwszego zrzutu ekranu.

Wykonanie zrzutu ekranu jest prostą i szybką metodą na zapisanie potrzebnych nam obrazów. Kiedy już wykonanie screenów warto poznać sposób na to, jak zrobić format windows 10.

Udostępnij