Jak wylogować się z Twittera? Sprawdzony sposób

jak wylogowac sie z twittera sprawdzony sposob

Popularny serwis Twitter, służący do blogowania i obserwowania kont osób, powiązanych z Twoimi zainteresowaniami w wielu dziedzinach może być używana zarówno w przeglądarce internetowej na urządzeniach stacjonarnych, jak i w systemie Android, na urządzeniach mobilnych. Dla Androida oraz urządzeń Apple warto pobrać aplikację mobilną Twitter, dzięki której można szybko zalogować się na jedno ze swoich kont lub przeglądać je w mobilnej, uproszczonej wersji. Musisz wiedzieć, że obsługa wersji pełnej oraz mobilnej Twittera może odrobinę różnić się od siebie. Dotyczy to między innymi opcji wylogowania. Jak się wylogować z Twittera? Sprawdź poniżej.

Jak wylogować się z Twittera?

Twitter jest popularnym serwisem, który zachęca do regularnego odwiedzania i przeglądania najnowszych wpisów obserwowanych przez nas kontaktów. Dzięki temu możesz w prosty sposób dowiedzieć się najnowszych informacji w tematyce, która Cię interesuje. Korzystasz z Twittera na tyle często, że po prostu pozostawiasz aplikację włączoną i nie wylogowujesz się z niej? Nie jesteś odosobnionym przypadkiem. Większość użytkowników tak robi. Jeżeli jednak potrzebujesz wylogować się z Twittera, pojawia się pytanie, jak to zrobić? Nic trudnego.

W wersji pełnej, w lewym dolnym rogu widać zdjęcie, przyporządkowane do Twojego profilu. Obok znajdują się trzy kropki. Po kliknięciu na nie pojawi się opcja wylogowania z aplikacji. Wystarczy ją nacisnąć. W aplikacji mobilnej na Android lub Apple wylogowanie z Twittera następuje poprzez wybór opcji w menu (trzy kreski w prawym, górnym rogu). Po kliknięciu w menu pojawi się okno Opcji, gdzie należy wybrać Ustawienia aplikacji Twitter. Przesuń w dół i wybierz konto, z którego chcesz się wylogować, naciskając w miejscu pojawienia się “Wyloguj”.

Zobacz również: Jak wylogować się z Facebooka?

Jak wylogować się ze wszystkich urządzeń w serwisie Twitter?

W aplikacji Twitter możesz mieć kilka kont, pomiędzy którymi istnieje możliwość szybkiego przełączania. Jeżeli z jakiegoś powodu chcesz wylogować się ze wszystkich urządzeń, na których korzystasz z aplikacji Twitter możesz wybrać opcję “Wyloguj ze wszystkich urządzeń”. Dzięki niej aplikacja Twitter zostanie zamknięta i nie będzie pobierała znacznej ilości danych sprzętowych. Jeżeli musisz zrestartować urządzenie mobilne, należy wylogować się z aplikacji, zamykając je tym samym na jakiś czas, do ponownego zalogowania. Wyłączone aplikacje pochłaniają znaczny transfer danych oraz wpływają na szybsze rozładowywanie się urządzenia. Wyloguj z Twittera na wszystkich urządzeniach bardzo prosto. Zablokowano Ci konto? Zastanów się, jak usunąć zablokowane konto na Twitterze, by móc utworzyć nowe.

Aplikacja Twitter – kiedy warto się wylogować?

W urządzeniach mobilnych ciągle otwarte aplikacje wpływają na zdecydowanie szybsze rozładowanie się baterii. Z tego względu jeśli nie planujesz używania jej przez dłuższy czas, warto wylogować się i odciążyć działanie telefonu. Warto wyrobić sobie nawyk wylogowywania z Twittera, podobnie jak z innych aplikacji, aby usystematyzować i ograniczyć trochę korzystanie z urządzeń elektronicznych na co dzień.

Udostępnij