Jak wylogować się z Twittera? Sprawdzony sposób

jak wylogowac sie z twittera sprawdzony sposob

Jak wylogować się z Twittera? Sprawdzony sposób

Popularny serwis Twitter, służący do blogowania i obserwowania kont osób, powiązanych z Twoimi zainteresowaniami w wielu dziedzinach może być używana zarówno w przeglądarce internetowej na urządzeniach stacjonarnych, jak i w systemie Android, na urządzeniach mobilnych. Dla Androida oraz urządzeń Apple warto pobrać aplikację mobilną Twitter, dzięki której można szybko zalogować się na jedno ze swoich kont lub przeglądać je w mobilnej, uproszczonej wersji. Musisz wiedzieć, że obsługa wersji pełnej oraz mobilnej Twittera może odrobinę różnić się od siebie. Dotyczy to między innymi opcji wylogowania. Jak się wylogować z Twittera? Sprawdź poniżej.

Jak wylogować się z Twittera?

Twitter jest popularnym serwisem, który zachęca do regularnego odwiedzania i przeglądania najnowszych wpisów obserwowanych przez nas kontaktów. Dzięki temu możesz w prosty sposób dowiedzieć się najnowszych informacji w tematyce, która Cię interesuje. Korzystasz z Twittera na tyle często, że po prostu pozostawiasz aplikację włączoną i nie wylogowujesz się z niej? Nie jesteś odosobnionym przypadkiem. Większość użytkowników tak robi. Jeżeli jednak potrzebujesz wylogować się z Twittera, pojawia się pytanie, jak to zrobić? Nic trudnego.

Najpierw wybierz aplikację Twitter i ją otwórz. W wersji pełnej, w lewym dolnym rogu widać zdjęcie, przyporządkowane do Twojego profilu. Obok znajdują się trzy kropki. Po kliknięciu na nie pojawi się opcja wylogowania z aplikacji. Wystarczy ją nacisnąć. W aplikacji mobilnej na Android lub Apple wylogowanie z Twittera następuje poprzez wybór opcji w menu (trzy kreski w prawym, górnym rogu). Po kliknięciu najpierw musisz przejść do Opcji, gdzie należy wybrać Ustawienia aplikacji Twitter. Przesuń w dół i wybierz konto, z którego chcesz się wylogować, naciskając w miejscu pojawienia się “Wyloguj”. Wylogujesz się lokalnie ze swojego konta, jeśli chcesz jednak opuścić wszystkie aktywne sesje, wybierz opcję “wyloguj się ze wszystkich urządzeń” – porady poniżej.

Zobacz również: Jak wylogować się z Facebooka?

Jak wylogować się ze wszystkich urządzeń w serwisie Twitter?

W aplikacji Twitter możesz mieć kilka kont, pomiędzy którymi istnieje możliwość szybkiego przełączania. Jeżeli z jakiegoś powodu (na przykład obawiasz się, że dane logowania do Twojego konta zostały skradzione) chcesz wylogować się ze wszystkich urządzeń, na których korzystasz z aplikacji Twitter możesz wybrać opcję “Wyloguj ze wszystkich urządzeń”. Dzięki niej aplikacja Twitter zostanie zamknięta i nie będzie pobierała znacznej ilości danych sprzętowych. Jeżeli musisz zrestartować telefon komórkowy, należy wylogować się z aplikacji, zamykając je tym samym na jakiś czas, do ponownego zalogowania. Wyłączone aplikacje pochłaniają znaczny transfer danych oraz wpływają na szybsze rozładowywanie się urządzenia. Wyloguj z Twittera na wszystkich urządzeniach bardzo prosto. Zablokowano Ci konto? Zastanów się, jak usunąć zablokowane konto na Twitterze, by móc utworzyć nowe.

Kiedy warto się wylogować z aplikacji Twitter?

W urządzeniach mobilnych ciągle otwarte aplikacje wpływają na zdecydowanie szybsze rozładowanie się baterii. Z tego względu jeśli nie planujesz używania jej przez dłuższy czas, warto wylogować się i odciążyć działanie telefonu. Warto wyrobić sobie nawyk wylogowywania z Twittera, podobnie jak z innych aplikacji, aby usystematyzować i ograniczyć trochę korzystanie z urządzeń elektronicznych na co dzień.

Oprócz oszczędności baterii, wylogowanie się z tej platformy jest pewną formą bezpieczeństwa. Podczas logowania musisz podać swoje dane – tak więc złodziej nie będzie w stanie skorzystać z Twojego konta Twitter, gdy wylogujesz się ze swojego urządzenia mobilnego. Jeśli zależy Ci na dodatkowym bezpieczeństwie, zawsze możesz włącz weryfikację dwuetapową – nawet jeśli ktoś skradnie Twój login, mail, oraz hasło, nadal nie będzie w stanie zalogować się na Twoje konto.

System IOS a Twitter

Włączyć weryfikację dwuetapową możesz w tych samych opcjach hasła, które omawialiśmy wcześniej. Jeśli nie masz numeru telefonu powiązanego ze swoim kontem Twitter – jak najszybciej to zmień! Jesteś posiadaczem telefonu z nagryzionym jabłkiem? Na systemie IOS możesz wylogować się na kilka sposobów. Najłatwiejszym z nich jest sposób poprzez opcję “ustawienia i prywatność”.

Zwróć także uwagę na aplikacje korzystające z Twojego konta Twitter – może to być okazja dla złodzieja aby wydobyć Twoje cenne dane! Musisz wejść we wcześniej wymienione opcje, aby zablokować dostęp innych aplikacji do Twojego konta.

Udostępnij

Mogą Cię Zainteresować
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA