Jak włączyć bluetooth w laptopie – bluetooth na komputerze

jak wlaczyc bluetooth w laptopie bluetooth na komputerze

W jaki sposób szybko przesyłać dane? To pytanie zadaje sobie coraz więcej z nas. Z roku na rok, w naszych domach przybywa sprzętu elektronicznego – laptopy, tablety, komputery stacjonarne, telewizory, smartfony. Szybkie przesyłanie danych, zdjęć, dołączenie dedykowanych akcesoriów, jak klawiatura, czy głośnik, jest możliwe dzięki bezprzewodowej łączności bluetooth. Gdzie jest bluetooth w laptopie? Jak podłączyć bluetooth do komputera? Jak uruchomić bluetooth na swoim sprzęcie?

Bluetooth w laptopie  – jak sprawdzić bluetooth w laptopie?

Zanim będziemy mogli przesłać dane łącznością bezprzewodową, należy sprawdzić, czy laptop ma bluetooth. Kiedy zastanawiamy się, w jaki sposób to robić, jak sprawdzić czy laptop ma bluetooth powinniśmy pamiętać o kilku prostych krokach. Najprostszą metodą, która pokaże nam, jak sprawdzić czy w komputerze jest bluetooth, jest przejście do menedżera ustawień.

W tej zakładce znajdziemy wszystkie niezbędne informacje dotyczące funkcji, jakie udostępnia nasz sprzęt w tym także i to, czy w laptopie jest bluetooth. Wchodząc w managera ustawień możemy od razu dowiedzieć się jak sprawdzić wersję bluetooth w laptopie, ta informacja może być bardzo przydatna, jeżeli sprzęty, które chcemy sparować, mają wysokie wymagania technologiczne. Kiedy wyszukamy menedżera urządzeń i klikniemy strzałkę obok niego, następnie rozwiniemy ją, wybierając kartę zaawansowane, wyszukujemy Link Manager Protocol, gdzie znajdziemy szczegółowy opis zainstalowanego oprogramowania.

W ten sposób jednocześnie dowiemy się, jak sprawdzić czy mam bluetooth w komputerze (czy komputer ma bluetooth) oraz sprawdzimy jaką wersję mamy zainstalowaną.

Jak włączyć bluetooth w komputerze stacjonarnym? Jak włączyć bluetooth w laptopie?

Jeżeli zastanawiamy się jak włączyć bluetooth na laptopie i jak włączyć bluetooth na komputerze stacjonarnym, odpowiedź jest prosta – w zasadzie tak samo. To jak włączyć bluetooth, uzależnione jest od zainstalowanego systemu operacyjnego nie o tego, czy dysponujemy komputerem stacjonarnym, czy laptopem. Żeby dowiedzieć się, jak uruchomić bluetooth w komputerze, wystarczy wykonać kilka prostych kroków.

Jak znaleźć bluetooth w laptopie? Jak w laptopie włączyć bluetooth – krok po kroku

Sposobów obrazujących jak wyłączyć bluetooth w laptopie jest kilka, najprostszy z nich pokazuje, jak uruchomić bluetooth w laptopie w zaledwie kilka chwil.

  • konieczne jest naciśnięcie klawisza Windows
  • kolejnym krokiem który przybliży nas to tego jak wyłączyć bluetooth Samsung, czy jak włączyć bluetooth w laptopie acer, oraz sprzętu innych producentów pracujących na tym samym systemie operacyjnym jest wejście w ustawienia
  • następnie w internet sieciowy
  • kolejne: włącz bluetooth
  • kiedy naciśniemy kombinację klawiszy Fn oraz F7, nie będziemy musieli martwić się, jak mieć bluetooth w komputerze – od tej pory będzie się on włączał automatycznie. Konieczne będzie tylko zdobycie wiedzy o tym, jak wyłączyć bluetooth, kiedy funkcja ta nie będzie nam już potrzebna. W tym celu postępujemy dokładnie tak samo jak w przypadku, kiedy chcieliśmy dowiedzieć się jak dodać bluetooth do komputera, różnić się będzie tylko przedostatni punkt, gdzie klikniemy wyłącz bluetooth, zamiast włącz.

W związku z działaniem sieci bezprzewodowych nasuwa się wiele pytań przede wszystkim, to jak działa bluetooth. W dzisiejszych czasach zainstalowanie  bluetooth do laptopa jest konieczne, jeżeli chcemy pracować na kilku urządzeniach. Bluetooth na laptopie umożliwi nam zwiększenie funkcjonalności sprzętu, dołączanie do niego innych urządzeń.

Udostępnij

Mogą Cię Zainteresować
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA