Historia w Google Maps – jak ją usunąć?

0
historia w google maps jak ja usunac

Włączenie „aktywności w internecie i aplikacjach” powoduje, że urządzenia zapisują praktycznie każdy Twój ruch. Jak usunąć historię Google Maps? Czy w ogóle się da? Jak przebiega ten proces w przypadku różnych urządzeń? Na te i inne pytanie znajdziesz odpowiedź w poniższym artykule.

Jak usunąć historię Google Maps z urządzenia z systemem Android

W pierwszej kolejności należy wyświetlić Historię Map. Na urządzeniach takich jak telefon czy tablet, które wykorzystują system Android możesz to zrobić po otwarciu aplikacji Mapy i zalogowaniu się do niej. Następnie znajdź przycisk Menu w lewym górnym rogu (trzy kreseczki, tzw. „hamburger”), wybierz „Ustawienia„, a następnie „Historia Map„. Teraz masz dwie opcje: usunąć całą historię lub tylko jej wybrane elementy.

Jeśli zdecydujesz się na usunięcie wszystkich danych – naciśnij trzy kropki w prawym górnym rogu i z listy rozwijanej wybierz opcję „Usuń aktywność według” i zaznacz w tej sekcji „Cały okres„. Wystarczy, że potwierdzisz ten ruch i w ten sposób usuniesz całość historii Google Maps.

Jeśli zdecydujesz się na usunięcie jedynie wybranych elementów w historii, musisz też podjąć decyzję czy chcesz usunąć jedynie konkretne miejsca, czy na przykład pewien okres w historii. Jeśli tylko pojedyncze miejsca – wystarczy, że po otworzeniu „Historii Map” znajdziesz interesujące Cię miejsce i klikniesz opcję „Usuń„. Jeśli chcesz usunąć pewien okres historii – naciśnij trzy kropki w prawym górnym rogu i z listy rozwijanej wybierz opcję „Usuń aktywność według” i wybierz w tej sekcji opcję „Zakres niestandardowy„. Po wybraniu tego przycisku możesz ustawić interesujące Cię daty. Następnie wystarczy, że klikniesz „Dalej” i potwierdzisz ten krok.

Jak usunąć historię Google Maps z komputera

Aby usunąć historię Google Maps z komputera należy w pierwszej kolejności wyświetlić Historię Map. Otwórz na komputerze Mapy Google i zaloguj się. Następnie znajdź przycisk Menu w lewym górnym rogu (trzy kreseczki, tzw. „hamburger”) i wybierz „Aktywność w Mapach Google„. Tutaj ponownie masz dwie opcje: możesz usunąć całą historię lub tylko jej wybrane elementy.

Jeśli zdecydujesz się na usunięcie wszystkich danych – naciśnij trzy kropki w prawym górnym rogu i z listy rozwijanej wybierz opcję „Usuń aktywność według” i zaznacz w tej sekcji „Cały okres„. Wystarczy, że potwierdzisz ten ruch i w ten sposób usuniesz całość  aktywności w Mapach Google.

Jeśli zdecydujesz się na usunięcie jedynie wybranych elementów w historii, musisz też podjąć decyzję czy chcesz usunąć jedynie konkretne miejsca, czy na przykład pewien okres w historii. Jeśli tylko pojedyncze miejsca – wystarczy, że po otworzeniu „Historii Map

” znajdziesz interesujące Cię miejsce i klikniesz opcję „Usuń„. Jeśli chcesz usunąć pewien okres historii – naciśnij trzy kropki w prawym górnym rogu i z listy rozwijanej wybierz opcję „Usuń aktywność według” i wybierz w tej sekcji opcję „Zakres niestandardowy„. Po wybraniu tego przycisku możesz ustawić interesujące Cię daty. Następnie wystarczy, że klikniesz „Dalej” i potwierdzisz ten krok.

Jak usunąć historię Google Maps z urządzeń typu iPhone/iPad

Na iPhonie lub iPadzie otwórz aplikację Mapy Google i zaloguj się. Kliknij Menu (trzy kreseczki, tzw. „hamburger”) i wybierz opcję „Ustawienia„, a następnie „Historia Map„.

Jeśli chcesz usunąć wszystkie dane z historii – naciśnij trzy kropki w prawym górnym rogu i z listy rozwijanej wybierz opcję „Usuń aktywność według” i zaznacz w tej sekcji „Cały okres„. Wystarczy, że potwierdzisz ten ruch i w ten sposób usuniesz całość historii Google Maps.

Jeśli zdecydujesz się na usunięcie jedynie wybranych elementów w historii, musisz ponownie podjąć decyzję czy chcesz usunąć jedynie konkretne miejsca, czy na przykład pewien okres w historii. Jeśli tylko pojedyncze miejsca – wystarczy, że po otworzeniu „Historii Map” znajdziesz interesujące Cię miejsce i klikniesz opcję „Usuń„. Jeśli chcesz usunąć pewien okres historii – naciśnij trzy kropki w prawym górnym rogu i z listy rozwijanej wybierz opcję „Usuń aktywność według” i w tej sekcji wybierz opcję „Zakres niestandardowy„. Po wybraniu tego przycisku możesz ustawić interesujące Cię daty. Następnie wystarczy, że klikniesz „Dalej” i potwierdzisz ostatecznie ten krok.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here