Jak założyć grupę na Facebooku – grupa na FB w kilku krokach!

jak zalozyc grupe na facebooku grupa na fb w kilku krokach

Do czego służy grupa na Facebooku?

Grupa na Facebooku sprawdza się jako forma promowania i powiększania swojej społeczności w Internecie. Może zyskać na popularności dzięki przydatnej wiedzy, jaką dzielą się jej użytkownicy, bądź atmosferze panującej na danej grupie. Przed założeniem grupy na Fb najważniejszy jest konkretny pomysł.

Grupa na Facebooku to ludzie,społeczność, zrzeszająca się wokół jakiegoś tematu lub idei. Zanim przejdziesz to zakładania grupy, zastanów się, do jakich odbiorców chcesz dotrzeć i co dana grupa może im zaoferować. Nie zapominaj, że Ty też musisz mieć z niej jakieś korzyści.

Zobacz również: Jak wylogować się z Facebooka?

Jak założyć grupę na Facebooku krok po kroku?

Krok pierwszy  – otwórz okno tworzenia grupy.

W celu założenia nowej grupy wejdź w zakładkę “grupy” na Facebooku. Znajduje się na dolnym pasku, po lewej stronie ekranu. Następnie kliknij w okienko “Utwórz grupę“.

Krok drugi –  wybierz nazwę  dla grupy.

Dobra nazwa dla grupy na Fb powinna być prosta i łatwa do zapamiętania. Dobrze jest gdy nazwa grupy w naturalny sposób kojarzyła się z jej tematyką.

Krok trzeci – ustaw zakres prywatności grupy.

Zdecyduj, czy Twoja grupa ma być grupą publiczną, zamkniętą, lub tajną.

Krok czwarty –   zaproś kilku znajomych.

Spośród swoich znajomych na Facebooku wybierz, tych, którzy potencjalnie mogą być zainteresowani tematyką nowej grupy. Znajomych można dodać, wpisując ich imię i nazwisko, bądź adresy email na FB.

Krok piąty –    Kliknij w przycisk “Utwórz“.

Po kliknięciu w przycisk “Utwórz” Twoja grupa już istnieje, ale aby mogła prawidłowo funkcjonować należy ją odpowiednio spersonalizować.

Zobacz również: Jak utworzyć grupę na messengerze?

Jak należy spersonalizować grupę na Facebooku?

Twoja grupa na Facebooku już istnieje. Teraz pora na najważniejsze zadanie, mianowicie dodanie grupie indywidualnego charakteru. Należy o to starannie zadbać, aby przyciągnąć do niej nowych użytkowników. Jak widać założenie grupy na Facebooku jest bardzo proste. Jednak, aby grupa dobrze funkcjonowała i przyciągała nowe osoby należy zadbać o kilka istotnych elementów takich jak:

  • opis grupy;
  • zdjęcie w nagłówku tzw. cover photo;
  • regulamin grupy;
  • powitalny post.

Dodaj opis grupy na FB

Opis powinien być krótki i rzeczowy, użytkownicy niechętnie czytają długie opisy. Dlatego w kilku zdaniach opisz, tematykę grupy, dla kogo została stworzona i jakie są jej cele.

Jest to bardzo ważny etap budowania grupy na Fb, ponieważ opis będzie widoczny zarówno dla grup otwartych, jak i zamkniętych.

Zdjęcie w nagłówku (cover photo)

Stwórz ciekawe zdjęcie lub grafikę na grupę FB. Dodana grafika powinna w jasny sposób przekazywać temat przewodni grupy. Dla lepszego efektu można wykorzystać odpowiednie kolory, symbole, krótkie słowa bądź skróty pasujące do charakteru grupy, można również skorzystać z darmowych stocków ze zdjęciami.

Przygotuj jasne zasady i regulamin obowiązujące na grupie

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, jak ważny jest regulamin grupy. Jest to, tym ważniejsze, im grupa jest większa. Duża ilość osób na grupie bardzo często doprowadza do chaosu. Jedynym sposobem, aby zapobiec niepożądanym zachowaniom, jest stworzenie jasnego regulaminu dla członków grupy. Gotowy regulamin można umieścić na samej górze, w poście, alb w formie oddzielnego dokumentu.

Jakie informacje najczęściej zawierają regulaminy grup na Facebooku?

  • Regulamin opisują:
  • dla kogo jest stworzona dana grupa,
  • co jest jej celem,
  • czego nie wolno robić użytkownikom,
  • jakie wpisy nie są akceptowane np. spam, wulgarne wypowiedzi, obrażanie innych uczestników grupy itp.

Regulamin określa też, co może spowodować, że dany użytkownik zostanie usunięty z grupy. Podczas tworzenia regulaminu własnej grupy warto zapoznać się z regulaminami innych grup o podobnym profilu.

Napisz post powitalny.

Post powitalny jest to krótka wiadomość dla każdego nowego członka Twojej grupy na FB. Powinna zawierać przywitanie, informację, kto jest administratorem grupy, skrót zasad, jakie obowiązują na grupie, kilka słów zachęcających do promowania grupy wśród innych użytkowników Internetu oraz informacje o tym, co ciekawego dzieje się na grupie.

Udostępnij