Jak znaleźć kogoś po zdjęciu w Internecie?

jak znalezc kogos po zdjeciu w internecie

 

Obecnie dzięki zaawansowanej technologii i stałemu postępowi, wyszukiwanie obrazów w Internecie stało się praktycznie zajęciem rutynowym. Co więcej, równie łatwo można określić źródło pochodzenia grafiki, a nawet i znaleźć konkretną osobę, bez znajomości jej danych. Wyszukiwanie osób po zdjęciu jest jedną z tych funkcjonalności sieci, które ceni sobie wielu jej użytkowników. Niemniej jednak jak znaleźć kogoś po zdjęciu w Internecie?

Google sojusznikiem przy wyszukiwaniu osób po zdjęciu

Google to świetnie znana wszystkim wyszukiwarka internetowa, która jednak kryje sobie szereg o wiele bardziej zaawansowanych funkcji. Szukanie osoby po zdjęciu dzięki Google stało się rzeczą realną. Tak więc, jak znaleźć osobę po zdjęciu Google? Otóż nie będzie to zbyt skomplikowanym procesem, więc nawet osoby nie będące biegłymi w obsłudze komputera powinny sobie z tym poradzić.

  1. W pierwszej kolejności, by wyszukać osobę po zdjęciu, należy przejść do Grafiki Google, a następnie nacisnąć ikonkę aparatu.
  2. Wówczas Google poprosi nas o przesłanie obrazu prosto z komputera lub wklejenie adresu URL.
  3. Pozostaje jedynie kliknąć w funkcję oznaczoną jako “Szukaj według obrazu” lub w przypadku zdjęć przesłanych z dysku, w funkcję “Wchodzę”.
  4. Wówczas wyszukiwarka osób po zdjęciu pokaże nam pasujące wyniki, a w niektórych przypadkach nawet źródło, czyli imię i nazwisko osoby związanej z danym obrazem.
  5. Znajdowanie osoby po zdjęciu w Google będzie jeszcze efektywniejsze, gdy jest ona obecna na różnego rodzaju platformach internetowych i mediach społecznościowych.

Różnorodne platformy do wyszukiwania osób po zdjęciu

Jak znaleźć osobę po zdjęciu w Internecie? Otóż z pomocą przychodzą różnorodne, dedykowane temu platformy. Co ciekawe już sam Facebook daje nam takie możliwości. Jak znaleźć osoby po zdjęciu z pomocą Facebooka? Otóż potrzebny będzie adres URL, który składa się z liter i cyfr i jest automatycznie zapisywany w momencie pobrania zdjęcia. Wówczas adres ten należy skopiować i wkleić pod facebook.com/. W ten sposób uzyskamy dostęp do profilu, który dane zdjęcie opublikował i zobaczymy imię i nazwisko danej osoby. Co więcej odpowiedzią na pytanie: jak znaleźć kogoś po zdjęciu? mogą być również inne usługi online. Do najpopularniejszych z nich należą:

  • TinyEye- co prawda nie zaoferuje ona tak różnorodnej funkcjonalności jak samo Google, jednak może być dla niego świetną alternatywą, a nawet pomimo niewielu wyników, może okazać się, że ten sposób na to jak znaleźć kogoś po zdjęciu, będzie w naszym przypadku niezwykle efektywny.
  • CTRLQ.org- to kolejna strona internetowa, która pozwoli na znalezienie osoby po zdjęciu. W rzeczywistości jednak wyniki z tej strony są dostępne za pośrednictwem Google Images. Jak wyszukać kogoś po zdjęciu przy pomocy CTRLQ.org? Otóż wystarczy przejść na stronę, a następnie przesłać obraz z dysku i wybrać opcję oznaczoną jako “Pokaż odpowiednie obrazy”. Wówczas platforma ta przekieruje nas do wyników wyszukiwania Google Images.

W obecnych czasach znalezienie osoby po zdjęciu nie jest procesem skomplikowanym, a przy pomocy dostępnych w sieci funkcjonalności, cały proces jest szybki i co najważniejsze efektywny.

Udostępnij