Czy widać screeny na Instagram Stories?

czy widac screeny na instagram stories

Instagram Stories jest jedną z głównych funkcji portalu społecznościowego Instagram. Została wprowadzona do aplikacji w sierpniu 2016 roku. Polega ona na udostępnianiu zdjęć lub wideo w formie krótkich relacji, które można obejrzeć przez dwadzieścia cztery godziny klikając na zdjęcie profilowe danego użytkownika. Z owej funkcji korzystają zarówno osoby prywatne, jak i firmy.

Jako osoby prywatne można w ten sposób dzielić się chwilami z życia codziennego, pokazywać jakiej muzyki w danej chwili słuchamy czy udostępniać posty innych osób. To co pokazuje się innym, zależy w zupełności od użytkownika. Firmy lub marki najczęściej reklamują w ten sposób swoje produkty czy działalność. Owe relacje często cechuje spontaniczność oraz pokazywanie tego, co dzieje się w danej chwili.

Print Screeny na Instagram Stories!

Bardzo często zdarza się, iż użytkownicy pragną zapisać treści znajdujące się na Instagram Stories innych osób. Najprostszym i najczęściej używanym sposobem jest zrobienie Print Screena, czyli zrzutu ekranu. Jest to zdjęcie obrazu występującego na ekranie, który w tamtej chwili oglądamy.

W niektórych aplikacjach czynność ta wiąże się z wysłaniem automatycznej wiadomości do użytkownika, którego treści zawarto na Print Screenie.

W przypadku Instagrama jest jednak inaczej. Czynność ta jest zupełnie anonimowa i żaden użytkownik nie dostaje informacji, iż jego treści zostały w ten sposób przez kogoś zapisane. Tak samo jest z zapisanymi relacjami, które możemy obejrzeć na profilu innych osób.

To, czy obejrzeliśmy kogoś Instagram Stories jest jednak widoczne dla osoby, która je zamieściła. Przy udostępnionych przez nią zdjęciach i filmach pojawia się lista osób, która je zobaczyła. W internecie możemy jednak znaleźć strony, które oferują nam w pełni anonimowe przeglądanie instagramowych historii innych użytkowników.

Ze względu na brak możliwości kontroli, które obrazy zostały przez kogoś zapisane, zalecane jest rozważne umieszczanie prywatnych treści w internecie. Trzeba również pamiętać, iż udostępnianie zescreenowanych treści w niektórych przypadkach może naruszać prawa autorskie.

Udostępnij

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

logo oxary
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore