Czy widać screeny na Instagram Stories?

czy widac screeny na instagram stories

Instagram Stories jest jedną z głównych funkcji portalu społecznościowego Instagram. Została wprowadzona do aplikacji w sierpniu 2016 roku. Polega ona na udostępnianiu zdjęć lub wideo w formie krótkich relacji, które można obejrzeć przez dwadzieścia cztery godziny klikając na zdjęcie profilowe danego użytkownika. Z owej funkcji korzystają zarówno osoby prywatne, jak i firmy.

Jako osoby prywatne można w ten sposób dzielić się chwilami z życia codziennego, pokazywać jakiej muzyki w danej chwili słuchamy czy udostępniać posty innych osób. To co pokazuje się innym, zależy w zupełności od użytkownika. Firmy lub marki najczęściej reklamują w ten sposób swoje produkty czy działalność. Owe relacje często cechuje spontaniczność oraz pokazywanie tego, co dzieje się w danej chwili.

Print Screeny na Instagram Stories!

Bardzo często zdarza się, iż użytkownicy pragną zapisać treści znajdujące się na Instagram Stories innych osób. Najprostszym i najczęściej używanym sposobem jest zrobienie Print Screena, czyli zrzutu ekranu. Jest to zdjęcie obrazu występującego na ekranie, który w tamtej chwili oglądamy.

W niektórych aplikacjach czynność ta wiąże się z wysłaniem automatycznej wiadomości do użytkownika, którego treści zawarto na Print Screenie.

W przypadku Instagrama jest jednak inaczej. Czynność ta jest zupełnie anonimowa i żaden użytkownik nie dostaje informacji, iż jego treści zostały w ten sposób przez kogoś zapisane. Tak samo jest z zapisanymi relacjami, które możemy obejrzeć na profilu innych osób.

To, czy obejrzeliśmy kogoś Instagram Stories jest jednak widoczne dla osoby, która je zamieściła. Przy udostępnionych przez nią zdjęciach i filmach pojawia się lista osób, która je zobaczyła. W internecie możemy jednak znaleźć strony, które oferują nam w pełni anonimowe przeglądanie instagramowych historii innych użytkowników.

Ze względu na brak możliwości kontroli, które obrazy zostały przez kogoś zapisane, zalecane jest rozważne umieszczanie prywatnych treści w internecie. Trzeba również pamiętać, iż udostępnianie zescreenowanych treści w niektórych przypadkach może naruszać prawa autorskie.

Dodatkowe tagi: czy widać screena na instagramie 2022, czy na instagramie widać screeny 2022, screenshot relacji instagram, czy widac screena wiadomosci na ig, czy jak zrobię screena na instagramie, czy widać screena na instagramie wiadomości, zrzut ekranu, zrzuty ekranu, zrobisz zrzut ekranu.

Dodatkowe tagi: czy na instagramie widac ss, czy na insta widac ss 2022, czy widac screena relacji na fb, instagram screen, instagram screen relacji, zrobi zrzut ekranu, zrzutów ekranu, zrzut ekranu czyjegoś

Udostępnij