Jak rozpoznać piosenki za pomocą Google

Bardzo często zdarza się, iż piosenka usłyszana w radiu wpada nam w ucho, jednak trudno jest przypomnieć sobie wykonawcę lub chociaż jej tytuł. Równie często zdarza się, iż znamy jedynie muzykę lecz nie znamy słów. Dlatego też powstały specjalne aplikacje do rozpoznawania piosenek. Jedną z nich, która jest bardzo prosta w użyciu i jednocześnie łatwo dostępna jest aplikacja Google.

Jak rozpoznać muzykę za pomocą aplikacji Google?

W celu rozpoznania dowolnego utworu za pomocą aplikacji Google wystarczy, że zostanie uruchomiony odtwarzacz Google oraz wybrana ikona mikrofonu w oknie wyszukiwarki Google.

Ikona mikrofonu służy do zapamiętania oraz wyszukania w sieci danego dźwięku, dzięki czemu wyszukiwanie utworu muzycznego staje się banalnie proste.

Zobacz również: Jak podgłośnić mikrofon Windows 10?

Dodatkowo znajdując się w pobliżu głośnika, z którego słyszalna jest muzyka na dole ekranu pojawi się niebieska nuta. Należy w nią kliknąć, gdyż dopiero dzięki temu aplikacja rozpocznie wyszukiwanie piosenki czy też innego utworu z dźwiękiem. Jeśli wyszukiwanie zakończy się sukcesem Google automatycznie przeniesie nas na kartę informacyjną z odnośnikiem (najczęściej linkiem) do Google Play.

Sytuacja ma się jednak nieco inaczej tylko w przypadku urządzeń z wbudowanym systemem Android. Chcąc użyć aplikacji Google do wyszukiwania danego utworu należy mieć zainstalowaną dodatkową aplikację do rozpoznawania muzyki. Zaliczają się do tego takie aplikacje jak Shazam lub też Track Id. Co więcej aplikacja Google do wyszukiwania muzyki musi być stale włączona aby sprawnie współdziałała z wyszukiwarką Google.

Włączenie takiej aplikacji jest możliwe po włączeniu jej funkcji w Ustawieniach Google a konkretnie w zakładce Wyszukiwanie – Google Now.

Jakie są zalety korzystania z aplikacji Google w celu wyszukiwania muzyki?

Zobacz również: Jak ściągnąć muzykę z YouTube?

Według wielu użytkowników sieci aplikacja Google jest jedną z najprostszych i najlepszych metod do wyszukiwania piosenek oraz innych utworów, które użytkownik nie jest w stanie sam określić. Do największych zalet można zaliczyć m.in.:

  • Szybkość działania – aplikacji Google zajmuje średnio mniej niż 30 sekund po odsłuchaniu danego dźwięku aby znaleźć piosenkę i automatycznie przekierować użytkownika na daną stronę internetową;
  • Wysoki poziom bezpieczeństwa – korzystanie z tego rodzaju aplikacji jest bardzo bezpieczne, gdyż nie wymaga korzystania z dodatkowych aplikacji czy też instalowania specjalistycznych rodzajów oprogramowania;
  • Bezpłatna aplikacja – aplikacja Google, służąca do wyszukiwania piosenek i utworów w sieci jest całkowicie bezpłatna. Dzięki temu wiele osób nie musi martwić się o dodatkowe koszty takie jak opłata za miesięczną subskrypcję danej aplikacji.
  • Funkcjonalność – aplikacja Google w szybki i łatwy sposób wyszuka praktycznie każdy utwór muzyczny jaki akurat użytkownik chce znaleźć ale nie pamięta wykonawcy. Dodatkowo można z niej skorzystać z każdego rodzaju urządzenia (również z mobilnych), dzięki czemu znalezienie dźwięku można łatwo znaleźć w dowolnym momencie.

Wszystkie powyższe cechy sprawiają, iż korzystanie z aplikacji Google w celu wyszukiwania nieznanych dotychczas utworów jest proste i przyjemne.

Udostępnij