Jaki program do mierzenia i pokazywania FPS w grach wybrać?

0
jaki program do mierzenia i pokazywania fps w grach wybrac

Jaki program do mierzenia i pokazywania FPS w grach wybrać?

W dzisiejszych czasach gry komputerowe cieszą się ogromną popularnością. Najnowsze tytuły są jednak bardzo wymagające, w konsekwencji nie obędzie się bez potężnego sprzętu. Często podczas rozgrywki jesteśmy ciekawi, ile klatek na sekundę mamy w przypadku różnorodnych ustawień graficznych. W takich przypadkach strzałem w dziesiątkę okaże się specjalistyczny program. Jakie oprogramowanie warto wybrać? Na jakie aspekty zwrócić uwagę? W celu uzyskania odpowiedzi na te pytania serdecznie zapraszamy do lektury wszystkich zainteresowanych czytelników.

1. CAM

CAM to dosyć popularny program do mierzenia FPS. Monitoruje niemalże cały system, jednocześnie ukazuje wiele innych, przydatnych informacji dla graczy. Wśród nich warto wyróżnić obciążenia podzespołów (karty graficznej, procesora), a także temperaturę poszczególnych komponentów. Ten licznik FPS charakteryzuje się czytelnym interfejsem. Każdorazowo będziemy informowani o skrajnych wartościach, w konsekwencji unikniemy katastrofalnych w skutkach konsekwencji. Możliwe jest zoptymalizowanie powiadomień zgodnie z indywidualnymi preferencjami.

2. Overwolf

Dobry program do pokazywania FPS to Overwolf. Co prawda jego głównym celem jest tworzenie interfejsów do gier, jednakże w ustawieniach możemy zaznaczyć parametr związany bezpośrednio z monitorowaniem ilości klatek na sekundę. W dalszej kolejności uruchamiamy daną grę, pamiętając o tym, że program do monitorowania musi być uruchomiony. Po chwili naszym oczom ukaże się wskaźnik FPS.

3. NVIDIA GeForce Experience

Dla posiadaczy popularnych kart graficznych NVIDIA godny uwagi jest program do pokazywania FPS w grze NVIDIA GeForce Experience. W tym przypadku mamy do dyspozycji wiele funkcji, co w skrajnych przypadkach umożliwia nam skuteczne zoptymalizowanie gry. Jedną z możliwości jest śledzenie liczby klatek na sekundę. Ten program do FPS w grach jest zupełnie darmowy, a jego interfejs ciekawie prezentuje się pod względem wizualnym.

4. Fraps

Popularny program pokazujący FPS to Fraps. Nie opiera się jedynie na pomiaru FPS- posiada wiele innych funkcji, które mogą być bardzo przydatne. Wśród nich warto wyróżnić nagrywanie wideo z ekranu czy też szybkie tworzenie printscreenów. Co ciekawe, Fraps działa na każdym oknie, co w praktyce oznacza, że nie musimy przełączać się pomiędzy procesami- jest to bardzo komfortowe. Ten program do sprawdzania FPS jest bardzo łatwy w obsłudze. Interfejs jest na tyle czytelny, że zostanie zrozumiany i opanowany nawet przez amatorów w dziedzinie informatyki.

5. Monitor FPS

Godny uwagi program do pomiaru FPS to Monitor FPS. Aplikacja nie tylko wyświetla wartość klatek na sekundę, ale również umożliwia monitorowanie kilku innych, podstawowych parametrów systemów, na które zwracamy uwagę podczas codziennego użytkowania. Każdy z użytkowników może wybrać odmienną scenę, która przeznaczona jest do różnorodnych trybów działania- w zależności od indywidualnych preferencji. Ten program do sprawdzania FPS w Polsce cieszy się dużą popularnością.