Jak zmienić język na FB – Zmiana języka na Facebooku – to proste!

jak zmienic jezyk na fb zmiana jezyka na facebooku to proste

Jak zmienić język na FB? Język polski na facebooku (jak zmienic jezyk na fb)

Facebook jest jednym z najpopularniejszych serwisów społecznościowych. Portal ten dostępny jest w wielu wersjach językowych, które w razie potrzeby można zmieniać. Jest to naprawdę pożyteczna opcja kiedy uczymy się nowych języków. Dokonanie zmian w ustawieniach takiego portalu pozwoli na łatwiejsze przyswajanie słówek obcych – wybierz język, którego chcesz się nauczyć.

Czasami zdarza się, że chcemy mieć Facebooka w języku polskim, jednak kiedy logujemy się na profil – konto jest w całkowicie innym. Zazwyczaj to my jesteśmy odpowiedzialni za tę zmianę i w jakiś sposób przypadkiem dokonujemy modyfikacji języka.

Czasami Facebook sam zmienia język, a za te modyfikacje są odpowiedzialne liczne błędy platformy, aktualizacje lub wirusy. Co zrobić w takim wypadku? Mimo wszystko nie warto się tym martwić. Pokażemy Ci jak łatwy i szybki sposób zmienić język na Facebooku.

Jak ustawić domyślny język Facebooka? Zmieniamy ustawienia języka

  1. Uruchom przeglądarkę, a następnie zaloguj się do swojego konta na portalu Facebook.
  2. Po zalogowaniu kliknij na strzałkę znajdującą się w prawym górnym roku portalu, kiedy to zrobisz rozwinie się menu.
  3. Z rozwiniętego menu wybierz zakładkę “Ustawienia“, w nowej wersji platformy ta opcja ma ikonę koła zębatego.
  4. Po wybraniu tej zakładki, wyświetli się wszystkie opcje ustawień. Z menu po lewej stronie wybierz zakładkę “Język” rozpoznasz ją po ikonie przedstawiającej dwie literki “Aa“.
  5. W tym momencie zostałeś przeniesiony do ustawień językowych, aby wybrać preferowany język należy kliknąć w podświetlone na niebiesko słowo “Edytuj” znajdujące się po prawej stronie w górnej części. Po wybraniu języka kliknij “Zapisz“.
  6. Po wybraniu języka Facebooka, możesz również zmienić ustawienie tłumaczeń postów oraz komentarzy.
  7. Aby to zrobić kliknij w trzeciej rubryce na słowo “Edytuj” i wybierz preferowany przez Ciebie język tłumaczeń.

Sprawdzi się to w sytuacjach kiedy język platformy ustawiliśmy na taki którego chcemy się nauczyć. Włączenie tłumaczeń postów i komentarzy w języku angielskim na język polski pozwoli Ci łatwiej zrozumieć nowy język, a w razie problemów poznasz znaczenie tych słów.

Wybrany język nie działa? “Przepraszamy, język Polski jest teraz niedostępny”

Czasami zdarzyć się może, że dokonując zmiany języka spotkamy się z komunikatem “Przepraszamy, język Polski jest teraz niedostępny”. Co zrobić w takiej sytuacji? Niestety jedyny sposobem jest oczekiwanie, aż platforma naprawi dany język obcy. Jest to problem ze strony platformy i nie jesteśmy w stanie nic z tym zrobić. Często ma to związek z dokonywanymi aktualizacjami systemu.

Jak zmienić język Facebooka w aplikacji mobilnej?

Zmiana języka tego serwisu na urządzeniu mobilnym jest tak samo łatwa, jak poprzez przeglądarkę internetową.

  • Wystarczy włączyć aplikację, a następnie wybrać menu poprzez kliknięcie w trzy poziome kreski znajdujące się w prawym dolnym roku.
  • Kolejnym krokiem jest wybranie ikony koła zębatego i przejście do sekcji “Język aplikacji”.
  • Następnie wyświetli się kolejne menu, z którego możesz wybrać jeden z kilkudziesięciu języków.

Koniecznie kliknij “zapisz zmiany” jeśli pojawi się taki komunikat. Lista języków portalu Facebook jest bardzo szeroka, tak więc na pewno znajdziesz coś dla siebie. Powodzenia!

Udostępnij

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA