Jak napisać wiadomość do Facebooka?

jak napisac wiadomosc do facebooka

Każdy użytkownik portalu społecznościowego Facebook miał na pewno wielokrotnie chęć napisania do Facebooka. Istnieje wiele sytuacji, w której kontakt z administratorami wydaje się niezbędny. W takim razie jak napisać do Facebooka?

Czy można napisać do Facebooka?

Okazuje się, że można. W przypadku jeśli ktoś narusza Twoje dobra osobiste lub na przykład udostępnia materiały, które w jakikolwiek sposób Cię obrażają lub naruszają Twoją prywatność – masz możliwość napisania do Facebooka. Wyobraź sobie sytuację, w której Twój znajomy udostępnia kompromitujące Cię zdjęcia oraz treści, a Ty nie możesz z tym nic zrobić. Wyobraź sobie, że ktoś na portalu porusza treści, które szerzą mowę nienawiści i są wycelowane w jakąś grupę społeczną, co jest dla Ciebie nie do zaakceptowania, a Ty nie możesz nic zrobić. Czy aby na pewno? Jak się przed tym obronić? Możesz wówczas napisać do Facebooka. 

Zobacz również: Zmiana daty urodzenia na Facebooku i ustawień prywatności z nią związanych

Pisanie do Facebooka – jak to zrobić?

Jeśli już masz przed sobą post, który nie jest dla Ciebie do zaakceptowania, kliknij na trzy kropeczki znajdujące się w prawym górnym rogu posta lub zdjęcia i wybierz opcję: “Uzyskaj wsparcie lub zgłoś post“.

Post możesz zgłosić wybierając następujące kategorie: Nagość, Przemoc, Prześladowanie, Samobójstwo lub samookaleczenie, Fałszywa informacja, Spam, Nieautoryzowana sprzedaż, Propagowanie nienawiści oraz Terroryzm.

Jeśli żadne z zaproponowanych przez portal kategorii nie odpowiada temu z jakiego powodu zgłaszasz nadużycie możesz wybrać pole: Inny powód. Facebook uczula jeszcze, że w razie gdyby zgłoszenie dotyczyło sytuacji, w której komuś grozi niebezpieczeństwo – należy bezwzględnie skontaktować się z odpowiednimi służbami i nie czekać na reakcję Facebooka

.

Zobacz również: Jak zmienić język na FB – Zmiana języka na Facebooku – to proste!

Jeśli wybierzesz pole „Inny powód” możesz samodzielnie opisać powody Twojej decyzji. Na tym etapie masz również możliwość wyboru powodu spośród kolejnej grupy kategorii: Własność intelektualna, Oszustwo, Udawanie ofiar, Nękanie, Znęcanie się nad dziećmi, Znęcanie się nad zwierzętami, Aktywność seksualna, Samobójstwo lub samookaleczenie, Propagowanie nienawiści, Promocja zażywania narkotyków, Publikowanie zdjęć intymnych bez zgody, Wykorzystywanie seksualne, Prześladowanie, Nieautoryzowana sprzedaż, Przemoc, Udostępnianie prywatnych zdjęć.

Kiedy wybierzesz odpowiednią kategorię lub opiszesz samodzielnie problem wystarczy, że klikniesz “Wyślij” i Facebook natychmiast otrzyma Twoją wiadomość.

Pozostaje Ci tylko czekać, aż Facebook prześle odpowiedź na Twoje zgłoszenie. Odpowiedź zostanie zasygnalizowana w powiadomieniach – przy dzwoneczku w prawym górnym rogu.

Jak jeszcze napisać do Facebooka?

Istnieją jeszcze inne sposoby napisania do Facebooka. Wiadomość nie trafi co prawda do administratorów portalu, ale zawsze jest to jakaś możliwość porozmawiania z kimś, kto być może będzie w stanie pomóc nam w różnych kłopotliwych sytuacjach.

Zobacz również: Jak odzyskać usunięte wiadomości z messengera?

Na portalu istnieje profil @FacebookPolska, który umożliwia ludziom budowanie społeczności i który zbliża mieszkańców z całego świata. FanPage Facebooka lubi ponad 214 milionów użytkowników. Na profilu mamy możliwość ciągłego komentowania i dzielenia się naszymi opiniami dotyczącymi na przykład funkcjonalności portalu. Oprócz tego użytkownicy mają jeszcze możliwość wysłania opinii w dwóch kategoriach: Opinia o funkcji oraz Opinia o Centrum Pomocy. Wchodząc na stronę https://www.facebook.com/help/feedback i klikając w odpowiedni link – portal przenosi nas do innego okna dialogowego, w którym możemy napisać Facebookowi swoją wiadomość. 

Udostępnij

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

logo oxary
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore