Czy korzystanie z messengera bez konta na Facebooku jest możliwe?

czy korzystanie z messengera bez konta na facebooku jest mozliwe

Facebook Messenger to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych komunikatorów ostatnich lat. Pozwala ona na kontaktowanie się zarówno z rodziną, jak i przyjaciółmi. Umożliwia nawiązywanie nowych znajomości oraz zacieśnianie więzi. Jak założyć messengera bez Facebooka? Czy jest to możliwe?

Messenger bez Facebooka – Czy to możliwe?

Messenger bez fb to jedno z najpopularniejszych haseł, jakie można wyszukać w sieci w związku z portalem społecznościowym, jakim jest Facebook. Aplikacja jest w pełni darmowa. Jeszcze niedawno korzystanie z messengera bez konta na Facebooku było niemożliwe, po wprowadzeniu zmian przez właścicieli serwisu niestety posiadanie konta na messengerze bez fb nie jest możliwe. Konieczne jest posiadanie konta.

Obecnie w celu jego stworzenia wymagane jest wyłącznie podanie numeru telefonu komórkowego oraz podanie hasła i najważniejszych danych personalnych.

Czy można korzystać z messengera bez fb?

Niestety zgodnie z rozporządzeniem wydanym w marcu messenger bez konta na fb jest niedostępny. Oczywiście osoby, które skorzystały z opcji utworzenia messengera bez konta na Facebooku, nie stracą do niego dostępu.

Korzystanie z messengera bez konta na Facebooku przed wprowadzeniem zmian

Jak korzystać z messengera bez Facebooka? Obecnie nie jest to możliwe. Do momentu wprowadzenia zmian Wystarczyło zainstalować aplikację, którą bez trudu znajdzie się w Sklepie Play lub App store. Obecnie posiadacze konta na Facebooku ściągają aplikację tak, jak wcześniej.

Zobacz również: Jak usunąć konto na Facebook’u?

Jak wygląda proces?

  • Po wybraniu aplikacji należy kliknąć ”Zainstaluj”, aby rozpoczął się proces pobierania. Może on potrwać kilka minut.
  • Kiedy aplikacja zostanie pomyślnie zainstalowana, należy odszukać ją w menu i włączyć.
  • Przyjrzyjmy się teraz temu, w jaki sposób należy założyć konto w sposób poprawny.
  • Jak zalogować się na messengerze bez Facebooka? Nie ma takiej możliwości, jednak zakładanie konta na portalu jest bardzo proste.
  • W procesie logowania należy wpisać takie dane, jak imię, nazwisko, datę urodzenia, hasło, płeć oraz numer telefonu, na który wysłany zostanie 5-cyfrowy kod weryfikacyjny.
  • Po jego wpisaniu wystarczy zatwierdzić wszystkie dane.
  • Czy można mieć messengera bez fb? Funkcja ta obecnie nie jest dostępna. W ten sposób przeszliśmy przez wszystkie kroki rejestracji.

Zobacz również: Jak oznaczyć znajomego na Facebook’u?

Dlaczego messenger bez konta na Facebooku nie jest już dostępny?

Hasło ”messenger bez Facebooka logowanie” to hasło, które bardzo często pojawiało się w wyszukiwarkach. Do tej pory, aby korzystanie z messengera bez Facebooka było możliwe, konieczne było podanie numeru telefonu komórkowego. Czy można mieć messengera bez Facebooka obecnie? Niestety opcja ta nie jest już dostępna. Osoby, które z niej jednak skorzystały, mogą bez trudu nadal użytkować aplikację bez konieczności założenia konta na portalu. Konta nie są w żaden sposób blokowane. Aby obecnie korzystać z messengera, należy mieć aktywne konto na portalu.

Messenger na komputerze

Komunikator messenger dostępny jest oczywiście po zalogowaniu się na swoje prywatne konto Facebook na komputerze. Komunikator widoczny jest w lewym boku ekranu. Osoby dostępne obok imienia i nazwiska mają widoczną zieloną kropkę, która wskazuje na obecność na portalu. Dzięki messenger można nie tylko rozmawiać, ale także przesyłać pliki i prowadzić wideo rozmowy. Z aplikacji messenger można jednak korzystać także w inny sposób. Wystarczy zainstalować aplikację na swój komputer w Windows App Strore. Oczywiście w celu zalogowania się do aplikacji konieczne jest podanie danych wykorzystanych podczas rejestracji konta w serwisie Facebook.

Udostępnij

Zobacz również