Witam, dzisiaj miałem następującą sytuację na swojej Lumi 925, windows 8.0. A mianowicie, w aplikacji sklep wyskoczyło mi, że mam do zaktualizowania 25 aplikacji, było w tym dużo aplikacji systemowych... Prawdopodobnie po tych aktualizacjach (nie wiem czy to była przyczyna), po kilku godzinach:

-wybieram z książki adresowej kontakt ,,fryzjerka", piszę do niej sms, klikam wyślij, otwiera się aplikacja wiadomości i wysyła się sms, lecz w aplikacji wiadomości jako osoba do której chcę wysłać wiadomość widnieje ,,przemek", zamiast ,,fryzjerka" !!!?? Co jest grane? przecież wysłałem smsa do innej osoby. powtórzyłem tą operację i co się okazało, sms w wiadomościach widniał, że wysłany był nie do tej osoby co trzeba. klikając w aplikacji wiadomości na kontakt ,,przemek", widniał numer z kontaktu ,,przemek". Lecz sms rzeczywiście, bo sprawdzałem otrzymała ,,fryzjerka", a nie ,,przemek"!!!

-Chcąc zadzwonić do ,,fryzjerki" lub ,,przemka" nie mogę się dodzwonić. słyszę, że numer jest niedostępny.
-wszystkie kontakty w książce adresowej są napisane tak (zera to jako przykład) : +48 000 000 000. z kolei jak dzwoni do mnie numer z książki adresowej, to nie wyświetla mi się kto dzwoni, tylko numer telefonu, napisany tak: +48000000000. Bez spacji. Jak w książce adresowej edytuję kontakt, i usunę spację to nie słyszę jak poprzednio, że numer jest niedostępny, lecz normalnie mogę się dodzwonić do tego numeru.

Czyżby wcześniejsze aktualizacje popsuły coś z moimi kontaktami?

- kontakty mam synchronizowane z kontem microsoftu outlook na www.outlook.com . Jeśli zmienię coś w kontakcie na telefonie, to zmiana będzie też widoczna w chmurze na koncie microsoftu. Jak zmienię coś w chmurze w kontakcie, to zmiana nastąpi w telefonie.

- Czy wy również w ten sposób zarządzacie kontaktami w swoich lumiach? poprzez synchronizację z kontem microsoftu w necie/chmurze?

- Co zrobić ze swoimi kontaktami na komórce, żeby nie działy się takie cyrki, żebym mógł się dodzwonić do osób z kontaktów, oraz żebym pisząc smsa do kogoś, ten sms nie wysyłał się do kogos innego.POMOCY