Tweety na temat @windowsmaniapl
r   e   k   l   a   m   a
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: Niezgodność towaru z umową czy rękojmia?

  1. #1

    OFF-LINE
    Awatar dzanusz

    Dołączył
    09.01.2017
    Posty
    1
    Telefon
    Samsung S7
    FW
    6.01
    Operator
    ORANGE
    Dziękuję
    0
    Podziękowano
    0(0)

    Niezgodność towaru z umową czy rękojmia?

    Reklama:
    Mam zapytanie odnośnie możliwości zgłoszenia REKLAMACJI do RTV EURO AGD. Towar zakupiłem w ich sieci zakupiłem dnia 27.03.2014r. i teraz mam pytanie odnośnie tego czy z tytuły RĘKOJMI mogę go zgłosić do nich jeśli znalazłem wadę fizyczną towaru zakupionego skoro kupiłem przed zmianą ustawy. Wiem, że jest z tego tytułu jest 12 miesięcy na zgłoszenie od momentu znalezenia(wykrycia) wady. Czyli termin zgłoszenia takiej wady miałbym do 27.03.2017r. Bo rękojmia obiowiązywała by do 27.03.2016r i termin 12 miesięcy na jej zgłoszenie. I moje pytanie czy moje myślenie jest zasadne?

  2. Pani SponsorPanna Google jest aktywna
    Avatar Panny Google


    Dołączył
    24-08-2012
    Skąd
    Internet
    Telefon
    Lumia 900
    Operator
    Play
    Postów
    2134
    Podziękowano
    871(239)
  • #2

    OFF-LINE
    Awatar ali_cja

    Dołączył
    29.08.2014
    Lokalizacja
    Koszalin/Gdańsk
    Posty
    5,599
    Telefon
    L 930, 950XL DS, iPXs
    Operator
    Plus,Play
    Dziękuję
    713
    Podziękowano
    1,784(1,034)
    Wpisów na blogu
    36
    Cytat Zamieszczone przez dzanusz Zobacz posta
    Towar zakupiłem w ich sieci zakupiłem dnia 27.03.2014r
    Skoro zakupiłeś towar w marcu 2014 roku, to upłynął już okres dochodzenia od sprzedawcy odpowiedzialności z tytułu sprzedaży towaru z wadą.

    Cytat Zamieszczone przez dzanusz Zobacz posta
    czy z tytuły RĘKOJMI mogę go zgłosić do nich jeśli znalazłem wadę fizyczną towaru zakupionego skoro kupiłem przed zmianą ustawy.
    Jeżeli kupiłeś towar pod rządami ustawy z 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie kodeksu cywilnego (Dz. U. Nr 141, poz. 1176 z późn.zm.), to cała procedura reklamacyjna odbywa się według jej przepisów i nie mają do Ciebie zastosowania nowe unormowania z Kodeksu cywilnego.

    Jeżeli wykryłeś wadę w zakupionym towarze, to w powinieneś zawiadomić sprzedawcę o tej wadzie nie później niż przed upływem dwóch miesięcy od jej wykrycia, pod rygorem utraty uprawnień wynikających z "dobrodziejstwa" tej ustawy.*

    Reasumując, jeżeli nie zawiadomiłeś sprzedawcy o wadzie/niezgodności z umową rzeczy sprzedanej/ w ustawowym terminie, a także upłynął już okres odpowiedzialności sprzedawcy (dwa lata od nabycia rzeczy), to nie przysługują Ci już żadne roszczenia z tytułu tego zakupu.

    *)
    Art. 9 ust.1 ustawy z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie kodeksu cywilnego (Dz. U. Nr 141, poz. 1176 z późn.zm.)
    ".. Kupujący traci uprawnienia przewidziane w art.8, jeżeli przed upływem dwóch miesięcy od stwierdzenia niezgodności towaru konsumpcyjnego z umową nie zawiadomi o tym sprzedawcy. Do zachowania terminu wystarczy wysłanie zawiadomienia przed jego upływem. .."

  • Informacje o wątku

    Użytkownicy przeglądający ten wątek

    Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

    Podobne wątki

    1. [Plus]Naliczony abonament niezgodnie z umową
      Przez frykowicz w dziale Reklamacja usługi telekomunikacyjnej
      Odpowiedzi: 38
      Ostatni post / autor: 21-08-2019, 11:17
    2. [Niezgodność towaru z umową] Wyrok SO w sprawie z powództwa Rzecznika Konsumentów
      Przez ali_cja w dziale Rękojmia/ niezgodność towaru z umową
      Odpowiedzi: 9
      Ostatni post / autor: 04-08-2016, 22:06
    3. Gwarancja czy rękojmia?
      Przez gadaka w dziale Rękojmia/ niezgodność towaru z umową
      Odpowiedzi: 11
      Ostatni post / autor: 16-06-2016, 14:10
    4. Rękojmia w przypadku nabycia towaru w ramach działalności zarobkowej
      Przez kameleon71 w dziale Rękojmia/ niezgodność towaru z umową
      Odpowiedzi: 8
      Ostatni post / autor: 01-04-2016, 23:38
    5. Odpowiedzi: 4
      Ostatni post / autor: 30-04-2015, 07:48

    Tagi dla tego wątku

    Uprawnienia umieszczania postów

    • Nie możesz zakładać nowych tematów
    • Nie możesz pisać wiadomości
    • Nie możesz dodawać załączników
    • Nie możesz edytować swoich postów
    •  
    Kontakt
    administracja[at]windowsmania.pl

    Kopiowanie zawartości strony bez zezwolenia zabronione
    Dołącz do nas