Witam,

Używam wbudowanego w system telefonu (Lumia930) programu pocztowego. Na laptopie natomiast Thunderbirda (być może ma to znaczenie w przypadku mojego problemu).
Mam skonfigurowaną tą samą skrzynkę na obu urządzeniach. Na laptopie sprawdza co jakiś czas i pobiera pocztę a w telefonie jest ustawione na pobieranie ręczne.
Utworzyłem sobie w TB strukturę katalogów do których wiadomości są przerzucane po filtracji. Serwer IMAP więc strukturę jestem w stanie też zaczytać w programie na telefonie.
I teraz przechodzę do sedna problemu. Jak wiadomość jest z załącznikiem i w głównym folderze Odebrane to wszystko jest ok i widzę ten załącznik zarówno w TB jak i na telefonie.
Jeżeli jednak po filtracji TB wrzuci wiadomość do jakiegoś podfolderu to w TB nadal wszystko jest ok ale w telefonie po synchronizacji wiadomość jest w odpowiednim podfolderze ale już bez załącznika. Jak przenoszę wiadomość za pomocą telefonu to wtedy problem nie występuje. Co może być przyczyną takiego zachowania? Jeżeli miałbym coś doprecyzować to proszę pisać.