Witam

Mianowicie chciałem dowiedzieć się w jaki sposób przy Pomocy PowerShell wyłączyć niektóre usługi systemu(w tym IPv6 Teredo tunneling czy inne tego typu usługi) oraz metody konfiguracji sieć dla GNUnet/Tor/innych technologi cebulowych jak również wyznaczanie portów dla ich połączeń a także sposób skonfigurowania dostępu do sieci tylko dla wybranych programów przy udziale PS(Lub innego narzędzia).
Sam też jestem za linuxem ale podstawowe metody działań na windows przydadzą się u mnie w pracowni lub jeśli komuś będę chciał/musiał pomóc

Celem który próbuję osiągnąć jest cicha sieć by móc spokojnie korzystać z bitcoin jak i również innych technologi cebulowych.

Poprzedzając pytanie czemu nie wykonam tego na linux który jest bardziej rozbudowany:
Rozumiem też iż linux poprzedza windows jeżeli chodzi o rozwiązania w bash oraz większą funkcjonalności(jak chociażby domyślna możliwości dopasowania systemu do użytkownika co przy Windows jest niewykonalne).
Również to iż w obu systemach występuje duża różnica pomiędzy sposobem ich administracji, jednakże obecnie muszę nauczyć się administracji w obu tych przypadkach ponieważ w pracowni/Na zajęciach wykonuje zadania na windows dlatego też i tak muszę opanować jego administracje przy okazji poszerzając swój zakres wiedzy poza tym administracje sieci i tak raczej będę zmuszony zdać na dystrybucji windows.
Ale odnośnie poszerzania wiedzy o której pisałem, nie miałem na myśli uczenia się całego Powershella a jedynie kilka podstawowych rzeczy które postanowiłem umieścić w pytaniu.


Z góry dziękuję za udzieloną pomoc i Pozdrawiam.
Mr.REBOX1337
PS:Jeśli temat został utworzony w złym dziale bardzo prosiłbym o przekierowanie go do odpowiedniego działu.
Jeżeli jednak rzeczywiście zdarzyło mi się pomylić działy,przepraszam za to zdarzenie AD.