Cześć Wam,

Próbowałem żyć z tą niedogodnością, ale powoli zaczyna mi ona działać na nerwy...

Mam podpięte 3 konta mailowe - Outlook, O365 (Exchange) i właśnie Gmail. Niby wszystkie poprawnie się synchronizują, jednak w przypadku Gmaila niepoprawnie wyświetlają mi się powiadomienia. Otóż raz na jakiś czas (na ogół co parę godzin, choć nie mam pewności, czy nie ma to związku z innymi powiadomieniami) otrzymuję milion powiadomień o nieodczytanych mailach. Na takiej zasadzie, że choć powiadomienia powinny informować o 'nowej poczcie', tak powiadomienia od Gmaila informują nie o nowej poczcie, a o nieodczytanej poczcie, niezależnie od tego, kiedy ona została odebrana.

W praktyce wygląda to w taki sposób, że właściwie kiedy nie wezmę telefonu do ręki, 90% przestrzeni w centrum powiadomień zajmuje właśnie Gmail. Zupełnie bez sensu, wyświetlając powiedzmy maile z ubiegłego tygodnia. Usunięcie z Centrum Powiadomień Gmaila na ogół nie 'zeruje' kafelka, jednak wchodzenie bezpośrednio na pocztę i 'wyzerowanie go' również nie odnosi efektu.

Usuwałem też konto i dodawałem na nowo - również bez skutku. Zmiana czasu synchronizacji (powiedzmy na co 2 godziny) skutkuje po prostu tym, że nie co nieokreślony czas, a właśnie co 2 godziny jestem zalewany wiadomościami. Przy tym dodam, że wolałbym jednak znaleźć inne rozwiązanie, niż usunięcie konta, bądź wyłączenie synchronizacji :P

Spotkał się ktoś z tego typu problemem, i przy okazji natrafił może na rozwiązanie?
Na razie wolałbym nie robić pełnego wipe'a - z tym poczekam na Cyana

Jeżeli chodzi o wersję systemu, to mam najnowsze PfD (Update 1).