Tworzenie GIF'ów z aplikacją Kinograf może być bardzo ciekawym doświadczeniem a teraz z nową wersją może rozsyłać linki do przyjaciół ze swoim obrazkiem. Aby móc wrzucać zdjęcia na serwery Nokii wymagane jest utworzenie tam konta.

Kinograf to magiczne połączenie fotografii i animacji podobnej do filmowej, pozwalające tworzyć zdjęcia, które wyglądają jak żywe. Pomocne wskazówki pozwolą szybko i wygodnie wybrać animowany obszar, tworząc unikalny kinograf. Efekt końcowy jest zachwycający.Swój kinograf możesz udostępnić znajomym za pośrednictwem mediów społecznościowych, poczty elektronicznej i wiadomości. Wystarczy konto Nokia i połączenie danych. Po przesłaniu kinografu na serwer firmy Nokia udostępniasz łącze do niego. Udostępnianie odbywa się przez sieć Wi-Fi lub komórkową, dlatego warto sprawdzić opłaty operatora za przesył danych.
Co nowego w nowej wersji?
Najnowsza wersja programu Kinograf jest łatwiejsza w użyciu, ponadto można teraz tworzyć kinografy w układzie pionowym i poziomym. Program jest od teraz dostępny dla większej liczby modeli telefonów.