Tweety na temat @windowsmaniapl
r   e   k   l   a   m   a
Strona 10 z 12 PierwszyPierwszy ... 6789101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 111

Wątek: HERE MAPS, DRIVE+ BETA, CITY LENS i TRANSIT w nowych wersjach

 1. #91
  Moderator Globalny Awatar Jarosław Skrzymowski

  Dołączył
  23.09.2013
  Lokalizacja
  Przemyśl
  Posty
  1,231
  Telefon
  Lumia 950 + MS-HD10
  FW
  01078000531623635014
  Operator
  Play PL
  Dziękuję
  173
  Podziękowano
  364(219)
  Reklama:
  Cytat Zamieszczone przez mdz Zobacz posta
  Twierdzisz że system wysyła do MS dane o lokalizacji? Jest to gdzieś zapisane? Byłem pewien że tylko aplikacje po wyrażeniu na to zgody.
  Jak myślisz, w jaki sposób inaczej miałbyś gwarantowaną lokalizację telefonu po zagubieniu?

 2. Pani SponsorPanna Google jest aktywna
  Avatar Panny Google


  Dołączył
  24-08-2012
  Skąd
  Internet
  Telefon
  Lumia 900
  Operator
  Play
  Postów
  2134
  Podziękowano
  871(239)
 • #92

  OFF-LINE

  Dołączył
  16.01.2013
  Lokalizacja
  Wawa
  Posty
  60
  Telefon
  735
  Operator
  t-mobile
  Dziękuję
  5
  Podziękowano
  4(4)
  Cytat Zamieszczone przez Jarosław Skrzymowski Zobacz posta
  Dla kolegi mdz dobrą opcją będzie Nokia 100 zaktualizowana do WP8
  W euro są po 79pln, też uważam ten telefon za rozsądny wybór przy takich problemach

 • #93
  mdz

  OFF-LINE

  Dołączył
  02.09.2013
  Posty
  42
  Telefon
  Nokia Lumia 520
  Dziękuję
  13
  Podziękowano
  0(0)
  Cytat Zamieszczone przez Jarosław Skrzymowski Zobacz posta
  Jak myślisz, w jaki sposób inaczej miałbyś gwarantowaną lokalizację telefonu po zagubieniu?
  Do tego celu trzeba jeszcze ustawić opcję w "znjadź mój telefon". A to już robi się świadomie.

 • #94
  Budniu
  Gość
  Cytat Zamieszczone przez mdz Zobacz posta
  Do tego celu trzeba jeszcze ustawić opcję w "znjadź mój telefon". A to już robi się świadomie.
  To się zgadza, jednak nie tylko z tym jest to związane - poczytaj trochę o informacjach lokalizacyjnych:
  Zbieranie i używanie danych lokalizacyjnych

  W telefonach Windows Phone „usługi lokalizacyjne” oznaczają oprogramowanie telefonu i usługi online korzystające z danych lokalizacyjnych do wspomagania aplikacji i funkcji telefonu oraz odwiedzanych witryn internetowych, aby lepiej służyły użytkownikom. Termin „baza danych lokalizacyjnych” odnosi się do danych lokalizacyjnych, z których firma Microsoft korzysta w celu określania przybliżonej lokalizacji telefonu, aby wspomagać „usługi lokalizacyjne”.

  Baza danych lokalizacyjnych firmy Microsoft zawiera ograniczone dane dotyczące pobliskich punktów dostępu Wi-Fi i przekaźników sieci telefonii komórkowej, które pomagają nam w sprawniejszym i bardziej efektywnym świadczeniu usług lokalizacyjnych. Nie zawiera żadnych informacji pozwalających na identyfikację użytkownika lub jednoznaczną identyfikację telefonu ani też umożliwiających firmie Microsoft śledzenie użytkownika lub telefonu. Poszczególne używane aplikacje lub funkcje oraz odwiedzane witryny internetowe (w tym oferowane przez firmę Microsoft) mogą zapisywać dane o lokalizacji w powiązaniu z kontem lub telefonem użytkownika. Należy zapoznać się z zasadami zachowania poufności informacji stosowanymi przez witryny, aplikacje i funkcje, którym zezwala się na dostęp do informacji o lokalizacji telefonu, w celu uzyskania informacji o sposobie wykorzystywania przez nie uzyskanych danych.

  Zanim firma Microsoft będzie mogła zbierać opisane niżej informacje o punktach dostępu Wi-Fi i przekaźnikach sieci komórkowej oraz zanim aplikacja, funkcja lub witryna będzie mogła uzyskać dostęp do lokalizacji telefonu, użytkownik musi zezwolić na dostęp.

  Baza danych lokalizacyjnych

  Jeśli aplikacji, funkcji lub witrynie zezwolono na dostęp do lokalizacji telefonu, za każdym razem, gdy zażąda ona informacji o położeniu, baza danych lokalizacyjnych firmy Microsoft może zbierać dane o pobliskich przekaźnikach sieci telefonii komórkowej, punktach dostępu Wi-Fi oraz dostępne informacje systemu GPS (Global Positioning System) i używać ich do określania przybliżonej lokalizacji telefonu oraz do aktualizacji i ulepszenia bazy danych na potrzeby przyszłych żądań.

  Jeśli na przykład w telefonie będzie włączona sieć Wi-Fi i użytkownik zezwoli na dostęp aplikacji lub witryny internetowej do informacji o lokalizacji telefonu, baza danych lokalizacyjnych firmy Microsoft będzie zbierać adresy MAC (Media Access Control) i informacje o mocy sygnału punktów dostępu sieci Wi-Fi dostępnych w telefonie. Podobnie, jeśli jest nawiązane połączenie z siecią komórkową, zostaną zebrane identyfikatory dostępnych w telefonie przekaźników sieci telefonii komórkowej. Jeśli jest dostępny system GPS, mogą zostać zebrane informacje o szerokości i długości geograficznej, szybkości oraz kierunku poruszania się telefonu podawane przez system GPS.

  Na podstawie otrzymanych informacji baza danych lokalizacyjnych firmy Microsoft przekaże aplikacji, funkcji lub witrynie internetowej przybliżoną lokalizację telefonu. Przekazywane dane lokalizacyjne mogą obejmować informacje o szerokości i długości geograficznej, szybkości i kierunku poruszania się oraz wysokości, na jakiej znajduje się telefon w chwili realizacji żądania. Nie obejmują one umożliwiających identyfikację danych dostępnych przekaźników sieci komórkowych ani punktów dostępu sieci Wi-Fi, takich jak adresy MAC czy identyfikatory przekaźników.

  Firma Microsoft może używać baz danych lokalizacyjnych innych zaufanych podmiotów, np. bazy danych firmy Nokia, aby zapewnić lepszą lokalizację telefonu. Na przykład, gdy zainstalowana w telefonie aplikacja żąda dostępu do danych lokalizacji, możemy wysłać zapytanie do bazy danych lokalizacyjnych partnera, aby możliwe było bardziej precyzyjne ustalenie położenia. Tak jak w przypadku bazy danych lokalizacyjnych firmy Microsoft, baza danych partnera pobierze informacje o pobliskich przekaźnikach sieci telefonii komórkowej, punktach dostępu Wi-Fi oraz dane GPS, ale nie uzyska dostępu do danych umożliwiających zidentyfikowanie użytkownika ani jednoznaczną identyfikację telefonu.

  Główny przełącznik usług lokalizacyjnych i dostęp poszczególnych aplikacji do lokalizacji

  Aby korzystać z usług lokalizacyjnych, główny przełącznik usług lokalizacyjnych w telefonie musi być w pozycji Włączone. Jeśli ten przełącznik znajduje się w położeniu Wyłączone, firma Microsoft nie będzie zbierać informacji o pobliskich punktach dostępu sieci Wi-Fi i przekaźnikach sieci telefonii komórkowej, a aplikacje, funkcje i witryny nie będą mogły korzystać z danych o lokalizacji telefonu, nawet jeśli użytkownik wyrazi na to zgodę w konkretnym przypadku. Aby wyłączyć dostęp do informacji o lokalizacji telefonu wszystkim aplikacjom, funkcjom i witrynom internetowym, wybierz opcję Ustawienia > lokalizacja i ustaw przełącznik Usługi lokalizacyjne w położeniu Wyłączone. Jeśli w późniejszym czasie główny przełącznik usług lokalizacji zostanie ustawiony w położeniu Włączone, zostaną przywrócone ustawienia lokalizacji na poziomie poszczególnych aplikacji (patrz niżej).

  Ponadto zanim telefon będzie mógł używać usług lokalizacyjnych, użytkownik musi wyrazić zgodę na dostęp do lokalizacji telefonu przez konkretną aplikację, funkcję lub witrynę internetową. Jeśli użytkownik uprzednio włączył taki dostęp, może w późniejszym czasie wyłączyć go w ustawieniach aplikacji. Aby na przykład wyłączyć dostęp aplikacji do obsługi map do lokalizacji telefonu, wybierz opcję Ustawienia > aplikacje > mapy i ustaw przełącznik użyj mojej lokalizacji w położeniu Wyłączone. Uwaga: Ta funkcja może nie mieć zastosowania do aplikacji innych firm zainstalowanych w telefonie. W takich przypadkach może być konieczne odinstalowanie aplikacji albo zmiana ustawienia głównego przełącznika usług, aby wyłączyć korzystanie z lokalizacji przez daną aplikację.
  Zasady zachowania poufności informacji w systemie Windows® Phone 8 | Windows Phone (Polska)

  Jak piszę, że gromadzi - to wiem co piszę (przeczytaj tekst, który zaznaczyłem na czerwono).
  Cytat Zamieszczone przez mdz Zobacz posta
  Twierdzisz że system wysyła do MS dane o lokalizacji? Jest to gdzieś zapisane? Byłem pewien że tylko aplikacje po wyrażeniu na to zgody.
  Tak więc odpowiedź brzmi - tak gromadzi i jest to napisane w ww. tekście.
  Ostatnio edytowane przez Budniu ; 05-11-2013 o 09:59

 • Jeden użytkownik podziękował Budniu za ten post:

  mdz (05-11-2013)

 • #95
  mdz

  OFF-LINE

  Dołączył
  02.09.2013
  Posty
  42
  Telefon
  Nokia Lumia 520
  Dziękuję
  13
  Podziękowano
  0(0)
  OK. Nie twierdzę że nie gromadzi. Ale przypominam że mówimy o lokalizacji telefonu. Z tekstu na czerwono wprost wynika że MS gromadzi "dane dotyczące pobliskich punktów dostępu Wi-Fi i przekaźników sieci telefonii komórkowej" a nie gromadzi "żadnych informacji ... umożliwiających firmie Microsoft śledzenie użytkownika lub telefonu". I dalej że "aplikacje, witryny i funkcje mogą zapisywać dane o lokalizacji w powiązaniu z kontem lub telefonem użytkownika" i że chodzi tutaj o "witryny, aplikacje i funkcje, którym zezwala się na dostęp do informacji o lokalizacji telefonu".

  Tak więc z tego tekstu jasno wynika że MS nie gromadzi danych lokalizacyjnych telefonu. Potwierdza to także ciąg dalszy tekstu:

  "Jeśli ten przełącznik znajduje się w położeniu Wyłączone, firma Microsoft nie będzie zbierać informacji o pobliskich punktach dostępu sieci Wi-Fi i przekaźnikach sieci telefonii komórkowej, a aplikacje, funkcje i witryny nie będą mogły korzystać z danych o lokalizacji telefonu, nawet jeśli użytkownik wyrazi na to zgodę w konkretnym przypadku."

 • #96
  Budniu
  Gość
  Dobrze, czytaj wobec tego wprost to co jest napisane skoro dla Ciebie gromadzenie informacji o hotspotach WiFi nie wiąże się z tym, że dany imei urządzenia, w danym czasie, znajdował się w danym miejscu i korzystał w tego hotspotu. Gdyby napisali wprost tak jak ja piszę, ludzie faktycznie przestaliby korzystać z tych funkcji. BTW, a USA nie podsłuchuje Angeli Merkel bo po co, przecież to sojusznicy Ale masz rację - nikt tego nie napisał, że gromadzą, a żeby gromadzili musisz włączyć funkcje "znajdź mój telefon":

 • #97
  mdz

  OFF-LINE

  Dołączył
  02.09.2013
  Posty
  42
  Telefon
  Nokia Lumia 520
  Dziękuję
  13
  Podziękowano
  0(0)
  Oczywiście to co piszą a to co robią to dwie różne rzeczy. Piszą że nie gromadzą danych lokalizacyjnych telefonu
  więc powiedzmy że tak jest.

  Będę się więc dalej upierał że wyłączanie lokalizacji to głównie oszczędzanie baterii bo wysyłanie danych o punktach WiFi i przekaźnikach GSM nie jest już tak istotne z punktu widzenia użytkownika.

 • #98
  Budniu
  Gość
  No to musi jeszcze Nokia poćwiczyć z bazą danych w Here maps - stojąc przed jednym Tesco w Warszawie, Here maps nie widziało go jako miejsca w pobliżu 😎  Sent from my Lumia 820 using Tapatalk
  Załączone obrazki Załączone obrazki

 • #99

  OFF-LINE
  Awatar djtonka

  Dołączył
  19.08.2012
  Posty
  109,581
  Telefon
  jakiś amerykański
  FW
  fresz
  Operator
  rydzyk
  Dziękuję
  7,972
  Podziękowano
  226,778(11,213)
  od razu do kościółka pojechał

 • #100

  OFF-LINE
  Awatar Bushidoadas

  Dołączył
  29.05.2013
  Lokalizacja
  Rybnik
  Posty
  129
  Telefon
  Lumia 830
  Operator
  PLAY
  Dziękuję
  36
  Podziękowano
  47(28)
  A ja mam takie pytanie : Na Sylwestra wyjeżdżam na Sycylię, pobrałem mapę Sycylia ale jakoś nie mogę wyszukać tej mapy, jak wpisuje nawet adres to pokazuje mi Polskę, mam coś "przestawić" ??

  Nie było pytania
  Ostatnio edytowane przez Bushidoadas ; 09-12-2013 o 20:16

 • Strona 10 z 12 PierwszyPierwszy ... 6789101112 OstatniOstatni

  Informacje o wątku

  Użytkownicy przeglądający ten wątek

  Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

  Podobne wątki

  1. HERE City Lens nie działa na Nokii Lumia1520
   Przez effe w dziale Wsparcie techniczne
   Odpowiedzi: 3
   Ostatni post / autor: 05-09-2014, 12:04
  2. Odpowiedzi: 47
   Ostatni post / autor: 18-05-2013, 11:56
  3. [STORE] Nokia City Lens v2.1.18.220 (xap)
   Przez djtonka w dziale Programy
   Odpowiedzi: 100
   Ostatni post / autor: 08-03-2013, 07:37
  4. Nowe funkcje w Nokia City Lens
   Przez djtonka w dziale Dyskusja ogólna
   Odpowiedzi: 0
   Ostatni post / autor: 10-09-2012, 17:45

  Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  Kontakt
  administracja[at]windowsmania.pl

  Kopiowanie zawartości strony bez zezwolenia zabronione
  Dołącz do nas