gimnazjum nie, hmmm... dla mnie było jasne no ale to ja jestem twórcą tego to wiem i bez tego o co chodzi. Dziękuje za krytykę bo dzięki temu wiem co mam poprawić. Więc wyjaśniam zasady działania aplikacji:
Aplikacja ma na celu dostarczenie niezbędnych informacji w razie wypadku. Jak to ma wyglądać w prawidziwym świecie? Pokażę to na prostym przykładzie.
Osoba poszkodowana straciła przytomność (może to być z różnych przyczyn jak uczulenie, udar, zasłabnięcie), w tym momencie każda sekunda jest dla takiej osoby na wagę życia. Jak również wiemy ratownik medyczny bez wiedzy o pacjencie nie może nic zrobić i jego działania ograniczają się do działań typowego Kowalskiego, który może wykonać pierwszą pomoc. Co daje nasza aplikacja i taka opaska? ano ratownik medyczny może bez problemu i przy zachowaniu niezależności od warunków atmosferycznych, a także telekomunikacyjnych odczytać informacje z takowej opaski. Na niej znajdują się takie cenne informację jak uczulenia, schorzenia, przebyte choroby/operację bądź numer ICE. Dzięki temu ratownik może przystąpić do działania i podać osobie poszkodowanej lek.
Zapewne nasuwa wam się pytanie kto ma wprowadzić takie dane? Odpowiedź jest prosta, kompetenta osoba czyli np lekarz rodzinny.
Dane na takiej opasce są odpowiednio sformatowane i zakodowane by przyszłowiowy Kowalski nie mógł zczytać informacji byl jakim czytnikiem NFC.
Są dwie wersję aplikacji. Dostęp do pełnej wersji aplikacji ze wszystkimi możliwościami imgerowania w dane oraz aplikacja LITE dla Kowalskiego który tylko może odczytać dane.