Aplikacja Transfer Kontaktów umożliwia migrację naszych kontaktów ze starego telefonu pracującego na innym systemie wprost do książki adresowej Lumii. Wystarczy uruchomić wspomnianą aplikację uprzednią ściągając i instalując ją w telefonie z zakładki Nokia Collection i rozpocząć proces kopiowania. A jak jest w rzeczywistości ?
No cóż całość opiera się na technologi BT i na wstępie oba telefony muszą zostać sparowane aby transfer numerów był możliwy. W wielu przypadkach połączenie zostaje przerwane w niewiadomych przyczyn, kolejne próby także kończą się niepowodzeniem. Przyczyną takiego obrotu sprawy jest brak wsparcia dla tych samych profili BT przez oba telefony. Samo posiadanie funkcji BT w starym urządzeniu nie gwarantuje, że uda nam się skopiować zawartość kontaktów.
Zanim zaczniemy warto sprawdzić czy nasz dawca kontaktów obsługuje profil PBAP 1.0. Jeśli znajdziemy w specyfikacji taki zapis to mamy pewność, że aplikacja Transfer Kontaktów okaże się pomocna i kopiowanie numerów będzie możliwe.

Gdzie można to sprawdzić?
Chcąc dokonać migracji kontaktów z telefonu marki Nokia sprawa jest o tyle łatwa, że na jednej stronie producenta mamy wgląd na każdy model ze szczegółową listą wspieranych profili dla BT.
Wchodzimy na http://www.developer.nokia.com/Devic...ons/Lumia_800/
Wybieramy nasz model rozwijając listę po lewej
Następnie zakładka Connectivity po prawej i już mamy wgląd na zakres pracy BT

Przykład
Nokia E63, po wybraniu i sprawdzeniu okazuje się że transfer kontaktów nie jest możliwy ponieważ na liście nie widnieje PBAP 1.0


Wybierając inny model tym razem N8 może dostrzec że ten model obsługuje protokół PBAP 1.0 i z łatwością uda nam się skopiować nasz numery.


A jak sprawdzić modele innych producentów?
W tej sytuacji należy zasięgnąć porady wpisując nasz model i dodając do tego frazę w wyszukiwarce. Można także zajrzeć na stronę danego producenta i spróbować znaleźć interesującą nas pozycję w specyfikacji.