Jeśli masz wiele kont Microsoft (dawniej Identyfikator Windows Live ID), musisz wybrać jedno z nich, którego użyjesz do zalogowania się w telefonie. Zmiana niektórych identyfikatorów jest trudniejsza niż innych, a po zalogowaniu się nie możesz już zmienić dokonanego wyboru w prosty sposób (przynajmniej nie bez ryzyka utraty danych lub zakupionych produktów). Musisz więc ustalić, które konto zawiera najważniejsze dla Ciebie informacje i zalogować się przy jego użyciu. Oto kilka porad ułatwiających wybór.

Jeśli to Twój kolejny telefon z systemem Windows Phone najlepiej użyj konta Microsoft używanego w swoim poprzednim telefonie Windows Phone. Dzięki temu będziesz mieć dostęp do wszystkich aplikacji, filmów i muzyki kupionych przy użyciu tego konta oraz zachowasz swój wynik gracza i awatara (jeśli były używane w tamtym telefonie).

Jeśli zalogujesz się przy użyciu konta Xbox będziesz mieć w telefonie swój wynik gracza, awatara i osiągnięcia oraz uzyskasz możliwość grania w gry Xbox ze znajomymi. Jeśli zalogujesz się przy użyciu innego konta, konieczne będzie utworzenie nowego konta Xbox za pomocą tego konta w celu jego użycia w telefonie. Aby uzyskać pomoc w ustaleniu adresu e-mail i hasła użytego do utworzenia tagu gracza, zobacz Znajdowanie konta Microsoft użytego do utworzenia tagu gracza.

Jeśli zalogujesz się przy użyciu konta Zune lub Xbox Music uzyskasz możliwość słuchania w telefonie całej muzyki kupionej przy użyciu tego konta oraz pobierania nowych utworów za pomocą usługi Xbox Music Pass. Jeśli zalogujesz się przy użyciu innego konta, konieczne będzie utworzenie nowego konta Xbox Music za pomocą tego konta.

Jeśli zalogujesz się przy użyciu konta usługi Messenger będziesz mieć dostęp do wszystkich swoich kontaktów z usługi Messenger i uzyskasz możliwość korzystania w telefonie z wiadomości błyskawicznych. Jeśli zalogujesz się przy użyciu innego konta, konieczne będzie powiadomienie Twoich kontaktów z usługi Messenger o tym koncie, aby można się było z nimi kontaktować przy użyciu telefonu, a także odtworzenie listy kontaktów na nowym koncie.

Jeśli zalogujesz się przy użyciu konta SkyDrive uzyskasz możliwość pobierania wszystkich plików zapisanych w usłudze SkyDrive w centrum Office oraz automatycznego przesyłania wykonanych przez siebie zdjęć i wideo na swoje konto SkyDrive. Jeśli zalogujesz się przy użyciu innego konta, konieczne będzie przeniesienie plików zapisanych w usłudze SkyDrive na nowe konto, aby były one dostępne w telefonie.

Źródło: Microsoft