Sarcos Robotics od ponad 25 lat produkuje kontrolowane przez człowieka roboty, których zadaniem jest poprawa zdrowia, bezpieczeństwa i jakości życia. Ta sama firma, która od dawna uchodzi za lidera w dziedzinie robotów przemysłowych, ogłosiła teraz, że otrzymała od Microsoft i innych inwestorów pokaźną dotację, której efektem ma być wprowadzenie na rynek egzoszkieletu.
Microsoft dołączył do Caterpillar Ventures, GE Ventures, Cottonwood Technology Fund, dwóch prywatnych inwestorów i współzałożycieli Sarcos. Ostatecznym celem inwestycji jest zwiększenie produkcji i wdrażania linii robotów Sarcos Guardian. Jak podaje producent, roboty znacząco zmniejszają ryzyko odniesienia obrażeń i koszt wykonywania wielu najniebezpieczniejszych i najtrudniejszych zadań. "Każdego roku podczas wykonywania pracy ginie lub zostaje zranionych 8 mln osób w samym tylko USA. Istnieje więc wyraźne zapotrzebowanie na roboty, które mogą podjąć się stanowiących wyzwanie zadań, które są zbyt niebezpieczne lub trudne dla ludzi" - mówi współzałożyciel i CEO Sarcos, Ben Wolff - "Nasze obsługiwane przez ludzi roboty są zaprojektowane do wykonywania pełnej znaczenia, bardzo precyzyjnej pracy w scenariuszach z życia wziętych, minimalizując ryzyko szkód wśród ludzi".Producent, który określa się mianem lidera robotyki w "nieustrukturyzowanych środowiskach" otrzymał w sumie 25 mln dolarów - 15,625 mln z ostatniej dotacji i 10 mln sprzed kilku miesięcy. Jak do inwestycji odnosi się Microsoft? "Microsoft zamierza zapoczątkować nowe, nastawione na realny świat scenariusze użycia przemysłowego IoT. Jesteśmy podekscytowani współpracą z Sarcos i naszymi klientami w obszarze zręcznych robotów przemysłowych używanych w nieuporządkowanych środowiskach. Sarcos wraz ze swoją ofertą Robot-as-a-Service, przy użyciu Microsoft Cognitive Services, Azure IoT Suite i Windows 10 IoT, tworzy unikalną szansę na fundamentalną transformację bezpieczeństwa i efektywności w wielu przemysłowych scenariuszach na całym świecie" - komentuje Kevin Dallas, CVP działu Internet of Things (IoT) z Microsoft.
Choć nam egzoszkielety kojarzą się przede wszystkim z nieśmiertelną serią Fallout, Sarcos zdobył sławę dzięki porównaniu do Iron Man, gdy Time Magazine umieścił ubieralny egzoszkielet na liście 50 najlepszych wynalazków 2010 roku.


Zajrzyj do źródła: Microsoft inwestuje w egzoszkielety wspomagane - CentrumXP.pl