Tweety na temat @windowsmaniapl
r   e   k   l   a   m   a
Strona 1 z 28 1234511 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 275

Wątek: System Windows 10 został zarezerwowany — co dalej?‏

 1. #1

  OFF-LINE
  Awatar djtonka

  Dołączył
  19.08.2012
  Posty
  109,626
  Telefon
  jakiś amerykański
  FW
  fresz
  Operator
  rydzyk
  Dziękuję
  7,972
  Podziękowano
  226,849(11,214)

  System Windows 10 został zarezerwowany — co dalej?‏

  Reklama:
  Kiedy mogę uaktualnić system do wersji Windows 10?
  Chcemy, aby uaktualnienie było dla każdego klienta przyjemnością, więc przeprowadzamy je w zorganizowany sposób, aby zaspokoić duże zapotrzebowanie i mieć pewność, że będzie odpowiednie do danego urządzenia. Po 29 lipca, gdy system Windows 10 będzie gotowy dla Twojego urządzenia, zostanie pobrany w tle. Następnie otrzymasz powiadomienie o możliwości uaktualnienia w danym momencie lub zaplanowania go na później.
  Czy uaktualnienie naprawdę jest bezpłatne?
  Tak. Jest to pełna wersja systemu Windows, nie wersja próbna czy wprowadzająca. Czas dostępności tej oferty będzie ograniczony: od udostępnienia systemu Windows 10 będziesz mieć rok, aby z niej skorzystać.
  Jak mogę otrzymać bezpłatne uaktualnienie?
  Masz dwie możliwości1:
  a) Kup nowe urządzenie z systemem Windows 8.1 i wykonaj bezpłatne uaktualnienie do systemu Windows 10 lub
  b) Zarezerwuj bezpłatne uaktualnienie posiadanego komputera z systemem Windows 7 lub Windows 8.1
  Nie na każdym urządzeniu będzie można uruchomić wszystkie funkcje systemu Windows 10. Sprawdź to u producenta urządzenia przed zakupem. Dodatkowe informacje dotyczące możliwości uaktualnienia przedstawiono poniżej.
  Co się stanie, gdy zarezerwuję uaktualnienie?
  Wykonując rezerwację, możesz potwierdzić, że Twoje urządzenie jest zgodne z systemem Windows 10. Po zarezerwowaniu uaktualnienia, ale zanim będzie gotowe do zastosowania, wszystkie potrzebne pliki zostaną pobrane na Twój komputer, aby ostateczna instalacja przebiegła szybciej. Następnie, po udostępnieniu uaktualnienia 29 lipca 2015 r., otrzymasz powiadomienie o możliwości przeprowadzenia uaktualnienia.
  Czy trzeba spełnić jakieś wymagania kwalifikacyjne?
  Jedyne wymagania dotyczą tego, aby a) Twoje urządzenie było zgodne i b) aby był na nim zainstalowany oryginalny system Windows 7 z dodatkiem Service Pack 1 (SP1) lub Windows 8.1 (Update).
  Windows 10 został zaprojektowany do pracy na komputerach, na których działa system Windows 7 i Windows 8.1. Oznacza to, że Twoje urządzenie jest prawdopodobnie zgodne i system Windows 10 będzie na nim działać.1
  Zobacz pełne specyfikacje tutaj.
  Czy jeśli teraz kupię nowy komputer, mogę go uaktualnić do systemu Windows 10?
  Tak, system Windows 10 może działać na nowych kwalifikujących się komputerach. Zaprojektowano go pod kątem zgodności z dostępnymi obecnie w sprzedaży laptopami, tabletami i komputerami stacjonarnymi z systemem Windows 8.1. Jednak to producenci sprzętu decydują o konfiguracji poszczególnych modeli swoich urządzeń i w związku z tym niektóre funkcje systemu Windows 10 mogą być niedostępne na pewnych urządzeniach. Zalecamy dokładne sprawdzenie zgodności urządzenia u producenta lub sprzedawcy.
  Jak mogę zarezerwować uaktualnienie na moim obecnym urządzeniu?
  Po prostu otwórz aplikację Uzyskaj system Windows 10 (opis poniżej) i kliknij przycisk rezerwacji.
  •Kliknij małą ikonę Windows znajdującą się u dołu, na prawym końcu paska zadań.
  •Gdy pojawi się okno z pytaniem, kliknij pozycję Zarezerwuj bezpłatne uaktualnienie.
  Rezerwacja do niczego Cię nie zobowiązuje i możesz ją anulować w każdej chwili. Jeśli wykonasz rezerwację, skopiujmy system Windows 10 na Twoje urządzenie, kiedy będzie dostępny. Następnie powiadomimy Cię, kiedy urządzenie będzie gotowe do instalacji uaktualnienia.
  Jak uzyskać potwierdzenie rezerwacji?
  Kliknij przycisk rezerwacji w aplikacji Uzyskaj system Windows 10 i wprowadź swój adres e-mail na ekranie potwierdzenia.
  Możesz także sprawdzić stan rezerwacji tutaj:
  •Kliknij prawym przyciskiem myszy aplikację Uzyskaj system Windows 10 lub ikonę Windows znajdującą się na prawym końcu paska zadań.
  •Wybierz pozycję Sprawdź stan uaktualnienia.

  Czy mogę otrzymać bezpłatne uaktualnienie do systemu Windows 10 bez wcześniejszej rezerwacji?

  Tak. Rezerwacja jest najprostszym sposobem uzyskania bezpłatnego uaktualnienia, ale proces uaktualnienia można przeprowadzić także bez dokonywania wcześniejszej rezerwacji.
  Po udostępnieniu systemu Windows 10 rozpoczniemy powiadamianie urządzeń o dostępności bezpłatnego uaktualnienia. Otwórz aplikację Uzyskaj system Windows 10, aby zaplanować uaktualnienie. Uwaga: niektóre powiadomienia zostaną wysłane zaraz po udostępnieniu systemu Windows 10, inne w kolejnych tygodniach lub miesiącach.
  Jaką wersję systemu Windows otrzymam w ramach uaktualnienia?
  W wyniku uaktualnienia otrzymasz wersję systemu Windows analogiczną do posiadanej. Na przykład system Windows 7 Home Premium zostanie uaktualniony do systemu Windows 10 Home.
  Jak wygląda sytuacja w przypadku Windows RT?
  Jeżeli masz urządzenie z systemem Windows RT, to nie możesz teraz skorzystać na nim z uaktualnienia do Windows 10. Jednak wraz z pojawieniem się systemu Windows 10 udostępniona zostanie również aktualizacja dla takich urządzeń jak Twoje.
  ............FAQ

 2. 3 następujących użytkowników podziękowało djtonka za ten post:

  bubuvrc (25-07-2015),edi14169 (29-07-2015),krdn (25-07-2015)

 3. Pani SponsorPanna Google jest aktywna
  Avatar Panny Google


  Dołączył
  24-08-2012
  Skąd
  Internet
  Telefon
  Lumia 900
  Operator
  Play
  Postów
  2134
  Podziękowano
  871(239)
 • #2

  OFF-LINE
  Awatar bubuvrc

  Dołączył
  08.11.2013
  Lokalizacja
  Grecja
  Posty
  103
  Telefon
  Lumia 925 HP Elite x3
  FW
  Windows 10 Mobile
  Dziękuję
  104
  Podziękowano
  26(21)
  Windows 10 będzie dostępny w 7 wersjach


  Wersje win10Twórcy Windows 10 zdradzają coraz więcej faktów dotyczących nowego systemu. Ostatnim z takich newsów, jest informacja, że Windows 10 będzie oferowany aż w 7 wersjach. Powodem na być chęć dotarcia do jak najszerszej grupy użytkowników.

  Podstawowa wersja – Windows 10 Home, będzie zawierała wszystkie funkcjonalności, jakie do tej pory przedstawiała firma. System będzie przeinstalowany na laptopach, urządzeniach hybrydowych, gotowych zestawach komputerowych i dużych tabletach.

  Windows 10 dla firm

  Wersja Windows 10 Pro, dedykowana będzie dla małych i średnich firm. Dla dużych natomiast przygotowano wersję Windows 10 Enterprise. Wersja Enterprise będzie posiadać więcej możliwości, wspierać Windows Update for Business, a także usługi dostępne w chmurach. Stanie się najbardziej zaawansowaną opcją, wśród wszystkich 7 wersji.

  Windows 10 dla szkół

  Dla placówek edukacyjnych przygotowano Windows 10 Education. Ta wersja bazuje w pewnym stopniu na Windows 10 Enterprise i ma być równie szczelna pod względem bezpieczeństwa. Education będzie dedykowane głównie placówkom nauczania – szkołom i uczelniom.

  Ponadto Microsoft odda w nasze ręce wersje Windows 10 Mobile, przeznaczoną dla urządzeń przenośnych, Windows 10 loT Core dla bram sieciowych i Windows 10 Mobile Enterprise, dedykowaną mobilnym urządzeniom biznesowym.

  Rozwiązania wydają się być niezwykle interesujące, a smaczku całości dodaje fakt, że część urządzeń otrzyma darmową aktualizacje:

  • Windows 7 i Windows 8.1 będzie można zaktualizować do wersji Windows 10 Home lub Windows 10 Pro.
  • Natomiast urządzenia z Windows Phone 8.1 – do Windows 10 Mobile.


  Windows 10 zapewni bezpłatne aktualizacje nawet przez 4 lata


  Już na początku 2015 roku Microsoft wydał oświadczenie, w którym zagwarantował użytkownikom Windows 7 i 8.1 darmową aktualizację do Windows 10. Warunek jest tylko jeden: muszą to zrobić w ciągu roku od daty premiery. Dodano również, że darmowe aktualizację nowego systemu będą obowiązywały do końca życia urządzenia. Oszacowano, że ten czas wynosi od 2 do 4 lat.

  Do tej pory trudno było wywnioskować, co Microsoft miał na myśli podając „przez cały okres życia urządzenia”. Jednakże na ostatnim spotkaniu z inwestorami omówiono właśnie tę kwestię i okazało się, że żywotność każdego urządzenia szacowana jest na 2 do 4 lat. Przez taki też czas użytkownicy, którzy aktualizują swój system do Windows 10 będą otrzymywać aktualizacje z nowymi funkcjonalnościami.

  Aktualizacje a rodzaj klienta

  Długość trwania aktualizacji będzie różna. Microsoft będzie dzielił urządzenia nie tyle ze względu na ich typ, co na „rodzaj klienta”. Nie wiadomo jednak czy chodzi o podział na klientów prywatnych (Windows 10 Home) i biznesowych (Windows 10 Pro). Nie jest pewne również, czy po zakończonej żywotności urządzenia, system nie otrzyma już żadnych aktualizacji, czy też otrzyma tylko część z nich. Wszystkiego dowiemy się z pewnością dopiero w dniu premiery.

 • #3

  OFF-LINE
  Awatar djtonka

  Dołączył
  19.08.2012
  Posty
  109,626
  Telefon
  jakiś amerykański
  FW
  fresz
  Operator
  rydzyk
  Dziękuję
  7,972
  Podziękowano
  226,849(11,214)
  zostanie pobrany w tle...czyli nie ma co dusić sprawdź update co minutę

 • #4

  OFF-LINE

  Dołączył
  28.03.2013
  Posty
  1,796
  Telefon
  8S, L620, S4 mini
  Dziękuję
  394
  Podziękowano
  160(131)
  A w jaki sposób będzie instalowany po pobraniu? Bo chyba nie jak aktualizacje?

 • #5

  OFF-LINE
  Awatar djtonka

  Dołączył
  19.08.2012
  Posty
  109,626
  Telefon
  jakiś amerykański
  FW
  fresz
  Operator
  rydzyk
  Dziękuję
  7,972
  Podziękowano
  226,849(11,214)
  przypuszczam że pobierze i zainstaluje jak update z ISO

 • #6

  OFF-LINE

  Dołączył
  28.03.2013
  Posty
  1,796
  Telefon
  8S, L620, S4 mini
  Dziękuję
  394
  Podziękowano
  160(131)
  To ja zadam, może pytanie śmieszne, ale czy muszę od nowa wszystko instalować na komputerze po takiej aktualizacji, czy zainstalowane programy (te zgodne z W10) przejdą mi z 7? Bo jak wszystko od nowa instalować to jakoś przeżyję, ale wolę wiedzieć wcześniej

 • #7

  OFF-LINE
  Moderator Globalny Awatar to_ja

  Dołączył
  30.09.2012
  Lokalizacja
  127.0.0.1
  Posty
  4,499
  Telefon
  Samsung Galaxy S7
  FW
  7
  Operator
  Orange
  Dziękuję
  705
  Podziękowano
  1,261(661)
  Instalacja powinna wyglądać tak jak w przypadku aktualizacji Windowsa 8 na wersję 8.1 czyli z wykorzystaniem obrazu ISO. Czyli de facto to jedna z opcji dotychczasowego instalatora(instalacja lub uaktualnienie). Chyba poprawiła się jakość wykonywania aktualizacji tę drogą, gdyż kiedyś wielu unikało tej opcji ze względu na problem z aplikacjami i danymi(sam dotychczas nigdy nie wykonywałem takiej aktualizacji).
  Samsung Galaxy S7

 • Jeden użytkownik podziękował to_ja za ten post:

  nynek (26-07-2015)

 • #8

  OFF-LINE

  Dołączył
  28.03.2013
  Posty
  1,796
  Telefon
  8S, L620, S4 mini
  Dziękuję
  394
  Podziękowano
  160(131)
  Na wszelki wypadek zapiszę co ważniejsze rzeczy,bo aktualizacja tuż tuż. Niestety, na Viste mi nie dali, ale 8.1 i 7 zarezerwowane.

 • #9

  OFF-LINE
  Awatar djtonka

  Dołączył
  19.08.2012
  Posty
  109,626
  Telefon
  jakiś amerykański
  FW
  fresz
  Operator
  rydzyk
  Dziękuję
  7,972
  Podziękowano
  226,849(11,214)
  Ja chce zatrzymać win7 więc instaluje to samo na kolejnej partycji celem uaktualnienia. Potem ISO zaraz po bo OTA to zło

 • #10

  OFF-LINE

  Dołączył
  28.03.2013
  Posty
  1,796
  Telefon
  8S, L620, S4 mini
  Dziękuję
  394
  Podziękowano
  160(131)
  Ja mam niby mam ppdzielony dysk, ale jakoś nie chce mi się bawić, jak się zainstaluje to będzie. Zgram tylko ważne rzeczy i aktualizuje.

 • Strona 1 z 28 1234511 ... OstatniOstatni

  Informacje o wątku

  Użytkownicy przeglądający ten wątek

  Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

  Podobne wątki

  1. Brak "Uzyskaj system Windows 10" na Windows 7
   Przez Yxa_ w dziale Poza tematem
   Odpowiedzi: 3
   Ostatni post / autor: 24-07-2015, 00:31
  2. Odpowiedzi: 19
   Ostatni post / autor: 20-05-2015, 16:42
  3. Odpowiedzi: 29
   Ostatni post / autor: 15-03-2013, 11:45

  Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  Kontakt
  administracja[at]windowsmania.pl

  Kopiowanie zawartości strony bez zezwolenia zabronione
  Dołącz do nas