Tweety na temat @windowsmaniapl
r   e   k   l   a   m   a
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Tablet z Windows... Herezja? A może potrzeba...

 1. #1

  OFF-LINE
  Awatar Wall-E

  Dołączył
  19.11.2013
  Lokalizacja
  Warszawa
  Posty
  1,339
  Telefon
  Microsoft Lumia 950XL DS
  FW
  1703/10.0.15063.297
  Operator
  PLUS
  Dziękuję
  968
  Podziękowano
  457(232)

  Tablet z Windows... Herezja? A może potrzeba...

  Reklama:
  Opisy typu "free style" nie są moją mocną stroną. Dużo lepiej czuję się w kwestiach stricte technicznych - bo w nich nie ma zbyt dużo miejsca na "żarciki" i "ozdobniki" - dla mnie to też dużo łatwiejszy element publicystyczny. Może kiedyś nabędę ogłady w tym temacie.
  Jednak piszę jak piszę a czyta to kto chce czytać. Taki przystojny już się urodziłem a fizjonomię (tutaj: styl pisania) zmienić ciężko...


  W swojej pierwszej euforii (niekoniecznie uzasadnionej) chciałem popełnić coś na kształt opisu sprzętu. Ale mi przeszło – i to dosyć szybko – bo recenzje i opisy typu "free style" to nie jest moja najsilniejsza strona (pisałem o tym nieco wyżej).
  Drugim moim pomysłem był tzw. unboxing. Pomysł był w sumie tak samo dobry jak spóźniony – kot (zwierzę takie ponoć "domowe") swoją zawartością sprofanował większość opakowań kartonowych, więc wstyd w ogóle to pokazywać. A i pokazywać za dużo nie byłoby co – karton, trochę waty, płat gąbki... takie to-to miałkie jakieś. W efekcie, pomiędzy zwojami mózgowymi urodziła mi się inna koncepcja – gorsza, lepsza... aj dont knoł – w praniu wyjdzie.
  Oczywiście, będzie trochę o sprzęcie jednak główna treść to moje przemyślenia związane z owym sprzętem, a raczej z "zasadą" którą ów sprzęt reprezentuje. Owa "zasada" – znana już od kilku lat – obecnie nabrała nieco jaśniejszego blasku, nabyła użyteczności, chyba nawet dorosła do rzeczywistości i można powiedzieć, że nareszcie przyjemnie się z nią zadawać.


  "Equipment that created it..."

  Nie wiem czy dobrze robię wspominając o tym "sprzęcie"... W świetle tego co obecnie jest dostępne na rynku, to trochę taka "wiocha" jest. Ale... kosztowało mnie on całe 9 złotych (słownie: dziewięć złotych polskich) dlatego uznałem, że wziąć mogę – nawet jak na nim przez przypadek usiądę to przesadnej szkody nie będzie a jednocześnie wartość dydaktyczna dla mnie samego wydaje się bezcenna.
  Dlaczego tylko 9 zet? To już inna bajka, której opisywał nie będę chcąc niektórym czytelnikom oszczędzić "krwawienia oczu podczas czytania" a sobie kolejnych posądzeń o "narcyzm", "snobizm" i "chwalenie się" oraz kilka innych z doopy wziętych przywar.

  Mowa tutaj o 10.1-calowym tablecie z Windows 8 (nie z Windows 8 RT, ale z Windows 8 – tym bez RT) – Modecom FreeTab 1010 IPS IC.

  Teraz już pewnie wiadomo czemu ta "wiocha"? No nie ma co kryć, że urządzenie pochodzi z półki stosunkowo niskiej. W innych realiach napisałbym, że to jest praktycznie podłoga pod regałem z półkami ale (niestety) są jeszcze gorsze urządzenia. Ono urządzenie jest jakości "na granicy akceptacji", jednak cena w której je nabyłem... Heh... Uważam, że mnie całkowicie usprawiedliwia.
  Szczerze powiem, że dotąd nie miałem do czynienia z tego typu urządzeniami (tablet z Windows na pokładzie). Gdzieś tam w podświadomości szykowałem niecny plan wejścia w posiadanie takiego gadżetu, jednak moim targetem jest coś w rodzaju Sufrace Pro (najlepiej 3. generacji) – tyle, że póki co, finansowo jest nie za bardzo ten-teges. Jako zamiennik mogłaby służyć Nokia 2520 (na którą też się zasadzałem swojego czasu), ale jej "RT" skutecznie mnie do niej zniechęciło. No i w ogóle nie wiedziałem czy i jak takie "cóś" się sprawdzi – tak więc koszt 9 zet za "obiekt testowy" uznałem za cenę wartą mojego poświęcenia finansowego.

  Opis urządzenia pominę. Recenzji w internetach jest milion i jeszcze dwie. Choćby ta tutaj, z portalu PCLab.pl: Modecom FreeTab 1010, którą (z perspektywy kilkunastu dni używania urządzenia) uważam za rzetelną i w większości odpowiadającą prawdzie. Opis pochodzi co prawda z marca tego roku, ale urządzenie samo z siebie nie ewoluowało w jakiś niekontrolowany sposób, tak więc wszystkie zawarte w nim dane są nadal aktualne... no, może za wyjątkiem ceny – tablet jest teraz sporo tańszy. Oczywiście mam swoje spostrzeżenia i wnioski często niekoniecznie zgodne z przytoczoną recenzją a świadczące na korzyść urządzenia. Niemniej uważam to za rzecz normalną w takich przypadkach – tak czy owak, zasada pozostaje nienaruszona.

  "This is what you want. This is what you get."

  Użyty przeze mnie cytat z utworu The Order of Death (Public Image) ma za zadanie wprowadzić odrobinę przekory i stanowić niejako zapalnik (detonator?) dla moich dalszych przemyśleń oraz ewentualnej dyskusji. O ile ja sam znajduję w nim niezłą pożywkę o tyle za pojawienie się dyskursu, niestety, gwarantować nie mogę.

  Ta część będzie kompilacją odniesień do wcześniej przywołanej recenzji i moich przemyśleń z lekka egzystencjalnych… A taki eksperyment sobie zrobię.

  Anyway... Let’s dance...

  Jak wspomniałem na początku, w tym urządzeniu mamy do czynienia z PC-tową wersją Windows 8 – dokładnie taką, jaką instalujemy na "stacjonarkach" i laptopach. Już samo to w sobie powinno być bezcenną wartością dodaną. Dlaczego? Hmmm… Zacznijmy od kwestii typu: jakie miodności daje nam system "PCtowy" na urządzeniach mobilnych...

  Tak... bardziej będzie to w formie listy zawierającej MOIM ZDANIEM fundamenty przewagi systemu Windows nad pozostałymi konkurentami. Chociaż do iOSa nie będę się za mocno odwoływał bo nie miałem (nie)przyjemności dłużej używać tego systemu – ale do Androida to jak najbardziej, bo sam system i jego (nie)możliwości znam nie od dzisiaj.
  Android jest, w mniemaniu ogromnej ilości jego userów: de best ewer i naj-cokolwiek więc i odniesienia do niego w kwestii urządzeń z systemem Windows jest tutaj bardzo na miejscu. Tym bardziej, że Andek to "wiodący system na rynku". Tak uważam. JA.
  No sorka... do czegoś trzeba się porównywać – tzw. punkt odniesienia.
  Ale bez hejtu – czyste fakty. OK?
  Choć może nie tak do końca "OK" – znając moją naturę to zapewne bez odrobiny hejtu się nie obejdzie

  Moim zdaniem obecny Windows (8/8.1) posiada kilka niezaprzeczalnych zalet, których brak u konkurencji. Pisząc "konkurencja" mam na myśli głównie system Androida... tego best ewer i nawet lepszego od orgazmu system na wszelakie urządzenia razem wzięte i każde z nich z osobna...

  Zaleta pierwsza:
  Hmmmm... trudno mi znaleźć dobre określenie... Może będzie to: Pewnego rodzaju ekosystem – to jest dosyć bliskie sensowi moich przemyśleń.
  Dokładnie chodzi tutaj o – mówiąc w uproszczeniu – możliwość synchronizacji systemów na różnych urządzeniach w ramach jednego konta użytkownika. Tak wiem, owa "synchronizacja" dotyczy tylko części Modern (czyli kafli)... no i Windows Phone też ma ograniczone możliwości odnośnie synchronizacji w wersją PC-tową. Niemniej w segmencie PCtowo-laptopowym, a teraz nawet PCtowo-laptopowo-tabletowym mamy do dyspozycji jeden, własny system.
  Jak tak sobie myślę, to dochodzę do wniosku, że wykluczenie z synchronizacji aplikacji desktopowych (klasycznych) również jest swojego rodzaju zaletą. Już pomijam fakt, że nawet nie wyobrażam sobie sposobu w jaki można by to było zrealizować – ale daje to dużą możliwość personalizacji części klasycznej. Personalizacji właściwej dla każdego urządzenia. A przecież i w przypadku elementów Modern można finalnie zdecydować co się "dociąga z marketu" w ramach synchronizacji apek.
  Taaaaaak. To właśnie jest tzw. cielęcy zachwyt. Jednak nie uważam by był on bezzasadny. Ostatnimi czasy "przewaflowałem" sporą ilość sprzętu (szczególnie laptopowego, ale i smartfonów kilka różnych). Bez tej "synchronizacji" zapewne pół życia spędziłbym na – ogólnie rozumianym – konfigurowaniu systemu. Szczególne znaczenie miało to w przypadku "dzieciowego" laptopa gdzie apki klasyczne praktycznie nie były używane a reszta danych leżała w chmurze. To dopiero był luksus – pół godziny (w tym specyficzne sterowniki) i po zawodach, laptop gotowy.
  Ze smartfonami jest jeszcze prościej, łatwiej i przyjemniej.
  Podobna zasada obowiązuje również w przypadku tabletu (tabletów?) – na starcie dostajemy swój własny i spersonalizowany system – zaje-miło jest zobaczyć swoją tapetę z kanarkowo-żółtym Camaro na pulpicie (ssssssłtiiiiii).
  iOS – przyznaję, że nie wiem jak to z nim jest, ale chyba nie zapewnia takiej „integracji” pomiędzy urządzeniami.
  Android – wymięka. Nie ma wersji desktopowej. To system stricte mobilny i kompatybilny jedynie sam ze sobą – nawet z komunikacją Linuksami ma problemy.

  A’propos pulpitu... Second quality:
  Jako, że mamy tutaj do czynienia ze "stacjonarną" wersją systemu to dużym nietaktem byłoby pominięcie kwestii windowsowego pulpitu, tego klasycznego oczywiście. Tym samym nie pomijam onej kwestii i mówię: Mam na tablecie pulpit klasyczny wraz z jego wszystkimi zaletami (wad nie wspominam bo nie ma o czym mówić). Kto używa, doceni – ja używam i doceniam.
  Android? Mobilny iOS? Mają coś w tym guście? No raczej nie mają. To, co oferują oba te systemy nawet w jednym-procencie nie przypomina klasycznego pulpitu Windows. Nawet dyskusji szkoda.

  Преимущество третий:
  Do naszej dyspozycji pozostają wszystkie produkcje stworzone dla Windows. WSZYSTKIE – te Modern i te klasyczne.
  Oczywiście, biorąc pod uwagę uśrednione możliwości sprzętowe dawane przez segment tabletowy, odrębną sprawą jest to, czy owe apki będą działały w sposób jakkolwiek zadowalający. Przecież mamy tutaj do czynienia z dosyć ograniczonymi możliwościami sprzętowymi. Niemniej każdą "stacjonarną" apkę da się zainstalować (kwestia tylko posiadanej "przestrzeni dyskowej" w tablecie) i najczęściej nawet da się ją uruchomić.
  A tak już bardziej realnie i z praktyki... Ta uśredniona konfiguracja sprzętowo-wydajnościowa jest w stanie zapewnić użytkownikowi w miarę komfortową obsługę programów... tych, jak to się mówi: średnio wymagających. Z PhotoShop'ami, CAD'ami czy Corel'ami to jednak bym nie szalał.
  iOS – nie wiem, nie mam pewności... ale obstawiam, że nie umie.
  Android – sprawa prosta. Nie ma wersji desktopowej więc ogranicza się tylko do tego co w markecie i tylko do tego co zgodne z UI systemu.
  Dla zobrazowania zasady... Na laptopie, do prostej obróbki grafiki, używam programu Paint.NET (lubię, wystarcza mi... to używam), na tablecie z Windows instaluję .NET 4 oraz Paint.NET i... mam TO SAMO (co na co dzień).
  Nawet nie chodzi tutaj o "zamiennik" czy "odpowiednik" bo w Androidzie jest tego tysiąc i dwa. Chodzi o – słowo klucz – przyzwyczajenia i umiejętności. Na apce androidowej muszę się uczyć od podstaw mając nadzieję, że będę miał potrzebne funkcje (o ile będę miał)... W Windows – czy to na lapku, pececie czy tablecie – mam to samo. Qrna… TO SAMO!

  Vantaggio Quattro:
  Jeśli już mówimy o PCtowej wersji Windows to nie można pominąć wszystkich jej "przyległości". Mam tutaj na myśli .NET Frameworki, Flashe, Silverlight’y, Javy i całą masę innych, właściwych systemowi Windows "upierdliwości". Aczkolwiek niejednokrotnie potrzebnych.
  Zwrócił ktoś uwagę na skalę problemu pod tytułem Androidowy flash? Zwrócił ktoś uwagę na skalę problemu pod tytułem: Jak mogę odtworzyć flaszowe/silverlight’owe filmiki, meczyki, czy inne gadżety na stronie tej-czy-tamtej?
  Na tablecie z Windows ów problem NIE-IS-TNIE-JE... Instaluję Firefoxa, Flash Player'a ze strony Adobe (Silverlight mam "w komplecie" z Windows) i jadę z filmikami (meczykami, pornosami czy czymkolwiek innym) jak kloszard z podartym swetrem. No tak czy nie?
  Owszem, płytko i tendencyjnie poleciałem. Ale zapytam... Dla jakich systemów i jakich przeglądarek są optymalizowane usługi internetowe? Dla Androida i jego mobilnie-poronionej wersji Chroma? Ano – a kuku – nie. Nadal prym wiodą przeglądarki nie-mobilne w środowisku nie-mobilnym.
  Żeby nie było... IE w WP też jest – oględnie mówiąc – "słaby".

  Vorteil fünf:
  Urządzenia (najczęściej zewnętrzne) i sterowniki do nich...
  Co ja będę się rozpisywał... drukarka, skaner... choćby "gwizdek z internetem"... Wtykasz "we Windowsa" i masz. Ewentualnie instalujesz sterowniki z nośnika zewnętrznego lub Internetu jeśli trzeba – i po problemie. Cały świat peryferiów stoi przed Tobą otworem – byle tylko mieć odpowiednią przejściówkę USB (jedyny koszt i jedyna niedogodność). Tutaj nie ma, że "złącze USB nie obsługuje...". To jest Windows – a on obsługuje...
  Jak na tym polu wypada wiodący i de best ewer system? No NIJAK !
  Dwa urządzenia z Windows 8/8.1/WP to przysłowiowy "świat w jednym ręku". Android pozostaje wyalienowany jeśli nie posiada kompatybilnej łączności bezprzewodowej z docelowym urządzeniem. Ba... zwykły "gwizdek z internetem"... W tablet z Windows wtykasz i masz... W Androida też sobie możesz wtyknąć i mieć... wtyknięty, bo nic więcej. Ów system sam decyduje co będzie obsługiwał a co nie. Oczywiście... W urządzeniach z Androidem też są obsługiwane "modemy internetowe bez ograniczeń" – jeno dotyczy to tylko urządzeń rodem z PRC (chińskie pole ryżowe i okolice). W markowych(!) urządzeniach tego nie doświadczysz. A Windows jest Windows – niezależnie od urządzenia.

  Sorka… ale to są zupełnie inne światy.
  "Stacjonarny" Windows zawłaszczył sobie ponad 90% rynku aplikacji. Nawet market Androida jest "cienki" w porównaniu z bazą aplikacji dla "stacjonarnego" systemu Windows (Heloooooooooł – o takim właśnie systemie rozmawiamy) – nawet jeśli zubożymy ją o te, które na tablecie "nie pójdą".
  Android nie ma wersji desktopowej – to definitywnie eliminuje go z jakichkolwiek ekosystemów (którymi stara się chwalić) i "synchronizacji" (chyba, że tylko po "twardym resecie" systemu i odzyskiwaniu danych). To system kompatybilny jedynie sam ze sobą. O ile nawet nieboszczyk świętej pamięci Windows Mobile bez problemów komunikował się z Linuksami (z Debianem nie miałem problemów w zakresie nośników danych), o tyle Android dopiero od niedawna umie w-miarę-bezproblemowo porozumiewać się ze swoim starszym rodzeństwem - co nie przeszkadza mu od zawsze bezproblemowo dogadywać się z Windows (!).
  Teraz nadchodzi Windows 10 mający być "jedynym dla wszystkich" – dla mobilków, laptopów, PC-tów, tabletów i czego tam jeszcze, ze wszystkimi aplikacjami "instalacyjnie" współdzielonymi pomiędzy urządzeniami. Gdzie tutaj miejsce dla, nic więcej, jak lansowanego Androida albo dla iOSa?

  Qrka... hejt? Może... ale wątpię. Jestem otwarty na porównania Windows (ale nie "WP" czy "RT") na tablecie z podobnym urządzeniem androidowym. Zapraszam.

  Teraz nieco bliżej meritum, czyli sprzętu, który posiadam i który uważam za minimum tego, co może prezentować sprzęt mobilny z Windows 8/8.1… Przypomnę tylko, że mamy tutaj do czynienia z najsłabszym, obecnie dostępnym, mobilnym CPU: Intel Celeron N2805 (czyli maksymalnie wykastrowany Atom'em) – totalny "budżet" i masakra. Teoretycznie jednak...
  Poniżej jeden z niewielu fragmentów (przywołanej wcześniej recenzji) z którym uczciwie mogę polemizować:

  Internet przegląda się szybko i przyjemnie, schody pojawiają się razem z Flashem i stronami zawierającymi wideo. Płynne odtwarzanie filmów 1080p jest poza zasięgiem Celerona, a 720p – na granicy możliwości. Materiał Full HD generalnie jest odtwarzany płynnie, chociaż czasami lubi nieprzyjemnie się zaciąć.
  Otóż... kwestia gustu. Z moich "eksperymentów" wynika, że internetowe wideo – tak 720 jak i 1080p (np. YouTube) jest odtwarzane poprawnie. Płynnie i bez zaciachów. A co! Kwestia łącza i procesów "w tle"(?). No i odpowiednia strona.
  Jednak w pewnych kwestiach trzeba przyznać rację. Na wielu "popularnych" sajtach rzeczywistość nie istnieje. Flash na stronach netowych – szczególnie ten w postaci filmów – to nic więcej jak masakra. "tfórcy" obecnych stron internetowych mają generalnie we doopie tą magiczną "optymalizację" i bez proca i5 oraz mocnej grafiki nie ma co podchodzić do tematu. Kwestii reklam nawet nie wspominam bo nawet przy aktywnym AdBlocku to lapek i3/Intel HD 4000 potrafi zmulić jak przedwieczne Pentium 233...
  A jednak Modecom 1010 daje sobie radę z... no może nie z większością, ale z dużą częścią tego internetowego szamba.
  Dla mnie jest ważne by Fejsbuk i jego gierki działały... Znaczy nie dla mnie... dla małżonki – bo to dla niej urządzenie jest. Uspokoję – działają bezbłędnie. Jutjubowi z tym jego "HD" też nie mam zbyt wiele do zarzucenia – daje radę.
  Dodam tylko, że materiał HD (720p) i FHD (1080p) odtwarzany przez sieć lokalną (WiFi) nie zasługuje nawet na jedno słowo nagany – 1 bądź 2 sekundy laga przy przewijani materiału 1080p, na tym sprzęcie, uważam za rewelacyjny wynik.
  W normalnym zastosowaniu tablet – jako całość – sprawia się godnie i daje radę. Aż do przesady.

  Czytając opinie o posiadanym laptopie byłem na krawędzi załamania nerwowego i już nawet mocny sznur z pętlą szykowałem... że niby taki badziew nabyłem.
  Jednak, wbrew opiniom, "czarny piątek" się nie sprawdził a tablet okazał się urządzeniem w miarę sprawnym i "bardziej rzutkim niż miałkim". Wszystko było kwestią zastosowania – do gier okazał się mniej niż przeciętny, ale jako "biuro i rozrywka"... W tych kategoriach okazał się "aż ponad oczekiwania". A to przecież tylko najszmatławszy Mobilny Celeron…
  Dodać tutaj należy, że KAŻDY tablet z Windows jest wyposażony w natywny pakiet OFFICE.
  Open/Libre/Chu*-wi-jaka-podróbka-Office? NIE! Pełnoprawny i bezterminowy pakiet OFFICE 2013 (For Student) – taki sam jak na laptopie czy PCie, dokładnie taki sam – Word, Excel, PowerPoint... Miodność szósta tak przy okazji.


  Pisząc ten tekst miałem nieco inny plan. Jednak wyszło-jak-wyszło. IMO - chyba nie najgorzej (gorsze teksty popełniałem).
  W planach miałem jeszcze nawiązanie wydajności tego "marno-chińskiego" tabletu (Modecom) w porównaniu do sprzętu markowego typu Eee pc by Asus (podobne parametry sprzętowe). Jednak zrezygnowałem z tego pomysłu. Powód prosty – małżonka stwierdziła, że: "a wiesz, że ta paletka lepiej chodzi niż to małe gówno? Weź je sprzedaj.". Hmmmmm… taaaaa… (ASUS Eee PC 1215B, CPU: AMD C-50 2×1 GHz, GPU: AMD Radeon HD 6250, RAM: 2 GB). ASUS... a taki Modecom lepiej "chodzi"... według mojej małżonki… Uwierzcie, to dla mnie jest opinia bardziej znacząca niż Dekret Prezydenta RP (żarcik taki ).

  A to tylko marny Celeron... Ale za to z Windows 8.1 (po aktualizacji).

  Zgodnie z obietnicą nie był to opis sprzętu... ani "unboxing" to nie był... Cholera wie co to było - tak na prawdę. A może był tekst zmuszający do przemyślenia i odpowiedzi na pytanie: czy tablet z Windows jest w ogóle potrzebny". (?)

  PS. Przepraszam za chaos wypowiedzi...
  Ostatnio edytowane przez Wall-E ; 19-10-2014 o 14:31

 2. 6 następujących użytkowników podziękowało Wall-E za ten post:

  djtonka (19-10-2014),Galthaver (19-10-2014),JFP (30-10-2014),KruK (19-10-2014),marass82 (19-10-2014),mini21 (30-10-2014)

 3. Pani SponsorPanna Google jest aktywna
  Avatar Panny Google


  Dołączył
  24-08-2012
  Skąd
  Internet
  Telefon
  Lumia 900
  Operator
  Play
  Postów
  2134
  Podziękowano
  871(239)
 • #2

  OFF-LINE

  Dołączył
  27.09.2014
  Posty
  3
  Telefon
  L520
  Dziękuję
  7
  Podziękowano
  0(0)
  Mnie tam się podobało, to czy potrzebny, w myśl, ile głów tyle scenariuszy, zależy właśnie od nas. Ja osobiście czekam do premii i chce kupić tablet z pełnym Windowsem. Często gdy programuję centrale latanie z laptopem to jest masakra,a tak hop siup i napierniczam dalej. Również uważam, że możliwości podłączania każdego sprzętu to jest coś czym wygrywa ten sprzęt z innymi. Ja tam jestem zdecydowany, kwestia tylko jajku ten sprzęt kupić. Widziałem gdzieś jakiegoś vido 11C, tylko nie wiem czy to trwałe czy zaraz się rozleci. Póki co pewniakiem jest t100 z 500gb.
  Ostatnio edytowane przez Miktor ; 19-10-2014 o 08:05

 • #3

  OFF-LINE
  Awatar Wall-E

  Dołączył
  19.11.2013
  Lokalizacja
  Warszawa
  Posty
  1,339
  Telefon
  Microsoft Lumia 950XL DS
  FW
  1703/10.0.15063.297
  Operator
  PLUS
  Dziękuję
  968
  Podziękowano
  457(232)
  Cytat Zamieszczone przez Miktor Zobacz posta
  Często gdy programuję centrale latanie z laptopem to jest masakra,a tak hop siup i napierniczam dalej. Również uważam, że możliwości podłączania każdego sprzętu to jest coś czym wygrywa ten sprzęt z innymi.
  No i ślicznie. Tak właśnie ma to wyglądać.
  Niestety, wiele osób system Windows "posadzony" na urządzeniu mobilnym kojarzy najczęściej z produktem Windows Phone i pod tym kątem jest to oceniane i komentowane.
  A przecież zdawać sobie należy sprawę, że tutaj do dyspozycji mamy coś nieco innego oferującego nieporównywalnie więcej możliwości niż stricte mobilny system operacyjny. I o tym trzeba mówić.  Cytat Zamieszczone przez Miktor Zobacz posta
  Ja tam jestem zdecydowany, kwestia tylko jajku ten sprzęt kupić. Widziałem gdzieś jakiegoś vido 11C, tylko nie wiem czy to trwałe czy zaraz się rozleci. Póki co pewniakiem jest t100 z 500gb.
  Jakość wykonania to najbardziej dyskusyjna kwestia.
  Wiadomo, że urządzenia z półek najniższych są przeważnie marnej jakości. Jednak nawet te droższe tablety nie unikają większych czy mniejszych wpadek jakościowych. Np. Asus T100 o którym wspomniałeś... Sam tablet jest wykonany porządnie i z niezłych materiałów - jednak jest cała masa opinii, że za to jego dołączana klawiatura jest jakości poniżej przeciętnej...
  Myślę, że w tej kwestii trzeba będzie pójść na kompromis i bardziej się sugerować parametrami urządzenia niż jego jakością. Jednak uważam, że półka średnia i wyżej, nie powinny w tym tym temacie rozczarowywać - przynajmniej nie za mocno.

 • #4

  OFF-LINE

  Dołączył
  27.09.2014
  Posty
  3
  Telefon
  L520
  Dziękuję
  7
  Podziękowano
  0(0)
  Tak, to prawda co piszesz ale...

  Szukam właśnie tabletu który ma 10 cali, gps, 3g i pełnosprytnego windowsa 8 właśnie ze średniej i górnej półki, takich urządzeń jest jak na lekarstwo, przynajmniej wg. mojego stanu wiedzy. Możecie jakieś wskazać?
  Najgorsze jest to, że właśnie niskie półki oferują taką konfigurację
  Ostatnio edytowane przez Miktor ; 19-10-2014 o 20:31

 • #5
  JFP

  OFF-LINE

  Dołączył
  16.04.2014
  Lokalizacja
  Gdańsk
  Posty
  160
  Telefon
  Lumia 920
  FW
  WP8.1 Denim
  Operator
  Play
  Dziękuję
  24
  Podziękowano
  20(16)
  Po pierwsze primo dobrze napisane, z sensem i co ważne "po polskiemu", co tutaj, na tym forum, nie jest znowu tak powszechne. Niestety
  Po drugie, masz ogromnie dużo racji, również co do Windows 8 vs. 8 RT bo nie ma wątpliwości, że wersja klasyczna będzie ewoluowała, a RT już niekoniecznie. Co akurat zapewne Twojego zakupu nie dotyczy, ale piszę tak dla porządku.
  Dla mnie tablet z pełnymi okienkami ma jedna generalną wadę - nie obsługuje sieci 3G/LTE. Może są wyjątki? Dość, że dla mnie to było i jest ważne, nie jest bowiem tak dobrze, że wszędzie jest do dyspozycji sieć WiFi. A jakieś dodatkowe modemy/ routery LTE zasilane z bateryjek zabijają wszakże ideę tabletu!
  Czyż nie?

 • #6

  OFF-LINE
  Moderator Globalny Awatar to_ja

  Dołączył
  30.09.2012
  Lokalizacja
  127.0.0.1
  Posty
  4,499
  Telefon
  Samsung Galaxy S7
  FW
  7
  Operator
  Orange
  Dziękuję
  705
  Podziękowano
  1,261(661)
  Zawsze tak uważałem i tablet bez wbudowanego modemu jest dla mnie zaprzeczeniem całej idei mobilności. Na szczęście coś zaczyna się dziać w tym temacie i może zobaczymy więcej takowych urządzeń.
  Samsung Galaxy S7

 • #7

  OFF-LINE
  Awatar djtonka

  Dołączył
  19.08.2012
  Posty
  109,633
  Telefon
  jakiś amerykański
  FW
  fresz
  Operator
  rydzyk
  Dziękuję
  7,972
  Podziękowano
  226,887(11,215)
  badziewie ale samego na ebay nie znajdziesz a tu jeszcze Lumia do tego za 129 funtów razem
  http://www.tesco.com/direct/tesco-mo...p4_aff_1018132

 • #8

  OFF-LINE
  Awatar Wall-E

  Dołączył
  19.11.2013
  Lokalizacja
  Warszawa
  Posty
  1,339
  Telefon
  Microsoft Lumia 950XL DS
  FW
  1703/10.0.15063.297
  Operator
  PLUS
  Dziękuję
  968
  Podziękowano
  457(232)
  Cytat Zamieszczone przez djtonka Zobacz posta
  badziewie
  Jeśli masz na myśli moje urządzenie to owszem, masz całkowitą rację - to jest badziewie (choć z tego co wiem są jeszcze gorsze urządzenia). W żadnym miejscu tego nie maskowałem bo to faktycznie jest sprzęt z mocno dolnej półki. Niemniej działa, nie rozpada się i jako urządzenie "do testów" nadaje się znakomicie.


  Cytat Zamieszczone przez JFP Zobacz posta
  Dla mnie tablet z pełnymi okienkami ma jedna generalną wadę - nie obsługuje sieci 3G/LTE. Może są wyjątki? Dość, że dla mnie to było i jest ważne, nie jest bowiem tak dobrze, że wszędzie jest do dyspozycji sieć WiFi. A jakieś dodatkowe modemy/ routery LTE zasilane z bateryjek zabijają wszakże ideę tabletu!
  Czyż nie?
  Cytat Zamieszczone przez to_ja Zobacz posta
  Zawsze tak uważałem i tablet bez wbudowanego modemu jest dla mnie zaprzeczeniem całej idei mobilności. Na szczęście coś zaczyna się dziać w tym temacie i może zobaczymy więcej takowych urządzeń.
  Wydaje się, że mają tutaj Panowie sporą część racji. Brak wbudowanego modemu 3G/LTE w takim mobilnym urządzeniu może być odbierany jako znacząca wada - fakt, ale...
  Moim skromnym zdaniem wada polegająca na braku modemu internetowego w przypadku urządzeń z Win8 na pokładzie dosyć szybko przestaje mieć znaczenie strategiczne. Dlaczego? Ano właśnie z powodu systemu operacyjnego. Tutaj nie istnieje problem "niedziałającego modemu zewnętrznego" jak to często ma miejsce w przypadku innych systemów mobilnych. W swoim tekście wspominałem, że do dyspozycji mamy dokładnie cały sprzęt jaki Windows może obsłużyć. Właśnie ten fakt uważam za ogromną wartość dodaną przy której brak "jakiegoś-tam modemu" (to była odrobina przekory ) uważam za sprawę wagi pośledniej.

  Kolejną kwestią jest zagadnienie: Czy używanie zewnętrznych modemów przeczy idei mobilności bądź idei tabletu.
  Za podstawę dalszych dywagacji pozwolę sobie postawić siebie samego z tym moim "badziewiem", które (oczywiście) nie posiada własnego modemu 3G/LTE.
  Po tych kilkudziesięciu dniach używania mojego "złomka" doszedłem do budującego wniosku, że używanie zewnętrznego modemu nie jest zaprzeczeniem obu wcześniej mienionych idei. Fakt, trochę to zmienia wygląd i funkcjonalność całości idei, może być troszku upierdliwe (bo mamy dodatkowe urządzenie, które trzeba pilnować, które gdzieś-tam zwisa, trochę utrudnia etc.) ale zaprzeczeniem nie jest. Przynajmniej dla mnie nie jest.
  Ja osobiście używam mobilnego modemu z WiFi ZTE MF63 (może niedługo opiszę go pokrótce bo warto) i nie uważam by zaprzeczał on idei mobilności czy "tabletowości". Jest niewielki, leciutki, bateria starcza na ok. 10 godz. pracy ciągłej, funkcja WPS, no i jego ogólna funkcjonalność - "internet" jest zapodawany przez WiFi co tworzy praktycznie nieograniczone możliwości udostępniania tego medium...
  Oczywiście... rozumiem argumenty świadczące na korzyść modemu wbudowanego w urządzenie. Jednak wychodzę z założenia, że mając urządzenie z zasady mega-funkcjonalne (tablet z Win8) nie będę szukał przysłowiowej dziury w całym i malkontencił nad brakiem jednej funkcji sprzętowej. Tym bardziej, że mało-inwazyjnych sposobów jej rozwiązania jest mnóstwo... eeee... znaczy sposób jest jeden, ale urządzeń do tego jest multum.

 • #9

  OFF-LINE
  Awatar djtonka

  Dołączył
  19.08.2012
  Posty
  109,633
  Telefon
  jakiś amerykański
  FW
  fresz
  Operator
  rydzyk
  Dziękuję
  7,972
  Podziękowano
  226,887(11,215)
  HP wydało dziś tablet miało być 99 dolców więc funtów jeszcze mniej ale angole też zaokrąglili do 99 funtów a szkopuł w tym że za 70 funtów dostanę chinola z hdmi i kamerki 2mpix x 2 i mam dylemat co dla córki lepsze
  http://store.hp.com/UKStore/Merch/Pr...pt=ABU&sel=TBL

 • #10

  OFF-LINE
  Moderator Globalny Awatar to_ja

  Dołączył
  30.09.2012
  Lokalizacja
  127.0.0.1
  Posty
  4,499
  Telefon
  Samsung Galaxy S7
  FW
  7
  Operator
  Orange
  Dziękuję
  705
  Podziękowano
  1,261(661)
  Generalnie powiem tak - są gusta i guściki, ale o tym się nie dyskutuje

  Jednym nie przeszkadza noszenie dodatkowych urządzeń tak jak Wall-E, natomiast dla mnie jest to kolejna rzecz, której muszę pilnować(do gubienia pendrive'ów mam ogromne predyspozycje) i ładować, a staram się unikać noszenia kolejnych "potrzebnych" przedmiotów. Myślę, że w przypadku sprzętu za 100$ byłbym w stanie pójść na ustępstwa pomimo tego o czym mówię.
  Samsung Galaxy S7

 • Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

  Informacje o wątku

  Użytkownicy przeglądający ten wątek

  Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

  Podobne wątki

  1. Najtańszy tablet z Windows 8 na polskim rynku
   Przez Athlon007 w dziale Wybór urządzenia
   Odpowiedzi: 22
   Ostatni post / autor: 24-06-2014, 22:49
  2. Tablet z Windows 8
   Przez Silvestrossi w dziale Wybór urządzenia
   Odpowiedzi: 2
   Ostatni post / autor: 06-05-2014, 18:38
  3. Czego potrzeba do programowania?
   Przez petrosdbz20 w dziale Programowanie
   Odpowiedzi: 15
   Ostatni post / autor: 13-04-2014, 22:34
  4. Który tablet?
   Przez lubietelefony2 w dziale Poza tematem
   Odpowiedzi: 5
   Ostatni post / autor: 11-02-2014, 12:03
  5. Tablet Acer z Windows. Odpowiednik Nexus 7
   Przez rakers w dziale Dyskusja ogólna
   Odpowiedzi: 1
   Ostatni post / autor: 06-06-2013, 14:18

  Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  Kontakt
  administracja[at]windowsmania.pl

  Kopiowanie zawartości strony bez zezwolenia zabronione
  Dołącz do nas