Rąbka tajemnic uchyliła dziś Nokia na jej oficjalnym blogu z co za tym idzie coraz mniej wątpliwości pozostanie co do przyszłej aktualizacji do WP7.8 i tego co wniesie dla nas, obecnych posiadaczy modeli Lumia 610, 710, 800 i 900. Głos Finów jest stanowczy, nie zostawimy was w tyle i oferujemy oprócz istniejących już Internet sharing, Flip-to-Silence, Nokia Counters i Camera Extras coś więcej.
W nadchodzących stopniowo aktualizacjach możemy spodziewać nowych udogodnień i funkcji. Poza pakietem gier od Zynga amatorzy fotografii dostaną aplikację Cinemagraph a tym co wasz szczególnie interesuje wymieniono poniżej.

Nowy ekran startowy to główna zmiana, z pełnym zakresem jego działania mogliście się już spotkać u nas i tylko u nas na forum
Własnej produkcji narzędzie do konwersji i przeróbki ulubionych plików audio na dzwonki wspierane przez system z bezpośrednią podmiana z poziomu aplikacji
Wymiana kontaktów przez Contact share będzie wspierać funkcję wysyłania przez BT wraz z nową możliwością wymiany wiadomości sms i email.
W końcu upragniony transfer plików do reszty modeli Lumii oraz urządzeń pracujących na innych platformach po BT

Warto nadmienić, że zapowiadane udogodnienia i nowe funkcje są zarezerwowane tylko na produktów z Finlandii i będą mieć postać aplikacji dodatkowych od producenta lub ewentualnie jako dalszy update przez Zune ale nie będą zawarte w aktualizacji od MS. Nic nie stoi na przeszkodzie aby inni producenci wyposażyli swoje telefony w podobny zestaw narzędzie ale obserwując rynek WP7 i mizerne zaangażowanie Samsunga, HTC swoimi modelami z obecnym systemem nie ma co liczyć na takie frykasy.


Źródło: conversations.nokia.com