Tweety na temat @windowsmaniapl
r   e   k   l   a   m   a
  • Sponsor

  • AVI w 1080p ? Sprawdź listę obsługiwanych kodeków dla Windows Phone 8    Windows Phone 8 dzięki nowym procesorom wprowadził do ekosystemu obsługę rozdzielczości 1080p zarówno dla funkcji nagrywania jak i odtwarzania plików wideo. Oczywiście nie dla wszystkich urządzeń. Wyznacznikiem lub nie wsparcia 1080p nie jest pamięć RAM tylko zastosowana jednostka obliczeniowa, która fabrycznie obsługuje takie a takie formaty, profile, kodeki czy rozdzielczości. Dobrym przykładem niech będzie smartfon Ascend W1, gdzie zastosowana kość pamięci operacyjnej 512MB w połączeniu z procesorem 1.2GHz radzi sobie z rozdzielczością 1080p gdzie najmłodsza Lumia 620 czy HTC 8s zostały pozbawione tej przyjemności i trzeba się obejść smakiem z 720p. Odpowiedź na pytanie czy na takim ekranie warto oglądać FullHD pozostawiam każdemu z was.
    W telefonach Windows Phone 8 możemy na chwile obecną spotkać trzy typy procesorów; 8x30, 8960 i 8x27 które w zależności w jakim modelu się znalazły obsługują 720p lub 1080p. Poniższe tabele to całkowite zestawienie parametrów plików audio i wideo jaki powinien mieć plik aby bezproblemowo działał na waszym urządzeniu. Warto dodać, że zapomniany w poprzedniej wersji okienek format AVI znajduje się na liście i jest bezproblemowo obsługiwany przez system ale skopiować na telefon możemy go tylko z pominięciem opcji konwertowania.

    Kliknij aby powiększyć.    Ten artykuł został oryginalne opublikowany na forum: Wspierane kodeki audio i wideo w zależności od CPU rozpoczął djtonka Zobacz oryginalny post
Kontakt
administracja[at]windowsmania.pl

Kopiowanie zawartości strony bez zezwolenia zabronione
Dołącz do nas