Tweety na temat @windowsmaniapl
r   e   k   l   a   m   a
 • Sponsor

 • Czy QI działa bez Lumii 820 i jak rozpoznać panel z wkładką indukcyjną  Nokia Lumia 820 z wkładka indukcyjną QI to zapewne chodliwy towar jako komplet. Gdy nasza Nokia ma odpowiedni panel, pozostaje nam tylko kupić ładowarkę do zestawu i cieszyć się ładowaniem bezprzewodowym. Taka ładowarka nie musi pochodzić od Nokii, równie dobrze możecie kupić jedną ze starszych modeli firmy Palm ponieważ dzięki standaryzacji taki zestaw także będzie działał. Warto pamiętać że technologia QI to obecnie dwa różne profile, starszy dla Palma v1.0 i nowszy który zastosowano w nowych akcesoriach Nokii. Mowa o v2.0, różnica pomiędzy nimi to moc urządzenia która w nowym standardzie oferuje 5Watt mocy.
  Temat rzeka na inny czas ale tym czym dziś chcę was zająć to odróżnienie klapki z wkładką QI od takiej która nie oferuje ładowania indukcyjnego. Powód? Zapewne część z posiadaczy Lumii 820 wie o funkcji ładowania indukcyjnego, które wspiera ich smartfon a co za tym idzie na pewno ich egzemplarz zawiera oryginalnie wkładkę QI. Zdarzyć się także może, że nie doinformowany sprzedawca spróbuje nam sprzedać telefon zapewniając przy tym że do szczęścia brakuje nam tylko ładowarki. Nie wykluczone także, że zrobić to może z z premedytacją licząc na waszą naiwność. Spójrzcie na poniższe zdjęcie.  3. Tylna klapka pozbawiona wkładki QI z podłużną pianką amortyzującą. Jeśli kupując Lumię 820 w zestawie nie znajdziecie dołączonej ładowarki bezprzewodowej to wasz panel będzie wyglądał identycznie. Oczywiście mowa o nowych kompletach od operatora lub sklepu. Podłużna pianka może sprawiać pewne problemy o czym możecie przeczytać na naszym forum. Nie jest ona wystarczająco gruba i znajdująca się w środku bateria może po prostu latać.

  2. Tak wygląda prawidłowa klapka CC-3041 z wkładką QI. Cewka indykcyjna ma kształt kwadratowy więc całość zajmuje środkową cześć obudowy. Na moduł QI dodatkowo naklejona jest pianka amortyzująca. Gdy posiadasz Lumię 820 z taką właśnie wkładką możesz zaobserwować lekkie wybrzuszenie tylnej części telefonu a po położeniu na płaskiem powierzchni, telefon bez oporu będzie się obracał.
  Nie sposób nie zauważyć także pozłacanych styków a dlaczego jest ich aż cztery? No cóż to nie perpetuum mobile, sam układ wymaga osobnego zasilania. To dlatego kładąc wyłączony telefon na ładowarce bezprzewodowej, energia przekazana do telefonu zasila także sam układ sterujący i telefon uruchamia się.
  Przy okazji tematu zapewne ciekawi was czy sama wkładka bez telefonu generuje energię po położeniu na ładowarkę. Tak, na stykach zasilających telefon pojawia się napięcie około 6.6V bez obciążenia a po przyłożeniu diody LED spada do 5V. Napięcie zasilania samej wkładki to tylko 1.7V. Poniżej możecie zobaczyć moje krótkie spięcie. Dioda po 5 minutach wyparowała


  1. Pierwsze zdjęcie przedstawia panel pozbawiony wkładki QI z pianką kwadratową. Jest ona rzadko spotykana ale w przypadku problemów z latającą baterią powinniście odwiedzić serwis bo być może dostaniecie nową.
Kontakt
administracja[at]windowsmania.pl

Kopiowanie zawartości strony bez zezwolenia zabronione
Dołącz do nas