Tweety na temat @windowsmaniapl
r   e   k   l   a   m   a
 • Sponsor

 • To od ciebie zależy co zrobi komputer po podłączeniu Windows Phone 8  Smartfon Windows Phone 8 w swojej domyślnej konfiguracji pozwala użytkownikowi cieszyć się możliwością kopiowania multimediów bez zawracania sobie głowy dodatkowym oprogramowaniem. Możecie zatem bez instalowania Windows Phone Preview 2 kopiować zdjęcia, filmy czy utwory muzyczne przez Mój komputer gdzie znajdzie ikonę waszego telefonu w czasie połączenia USB. Należy przy tym pamiętać że lokalizacja plików w pamięci telefonu czy karcie SD w którą wyposażone jest wasze urządzenie może być przypadkowa. Nie musicie trzymać się stricte wytycznych MS, kopiując zdjęcia czy filmy możecie to zrobić bezpośrednio do wcześniej utworzonego przez siebie katalogu.
  Jeśli chodzi o filmy to zapewne kojarzycie fakt, że poprzednia wersja Windows Phone 7 umożliwia tylko odtwarzanie plików w formacie mp4. Używając wspomnianej wcześniej aplikacji Windows Phone Preview 2 każdy film w dowolnym formacie (oprócz mp4) będzie konwertowany do obsługiwanego formatu. Trochę inaczej sytuacja wygląda w czasie ręcznego kopiowania przez Mój komputer. Tutaj gdy chcecie przerzucić film na pamięć telefonu, system Windows zapyta was czy dokonać konwersji, podobnie jest w przypadku Windows Phone 7. Filmy w formacie AVI możecie kopiować do telefonu z pominięciem konwersji, tak system Windows Phone 8 bez problemu radzi sobie z ich odtwarzaniem. Inne rozszerzenia jak FLV czy MKV nie są widziane przez system i należy je wciąż konwertować ale przy następnej okazji, opiszę wam jakim sposobem kopiować filmy po sieci WiFi aby były widoczne przez odtwarzacz z marketu. Wracając do naszej synchronizacji, podłączenie telefonu kablem USB w domyślnej konfiguracji powoduje otwarcie podglądu na pliki naszego urządzenia przenośnego.

  Aby zmienić domyślne ustawienia w trakcie podłączenia telefonu musimy dostać się do ustawień opcji synchronizacji.
  Klikamy Start -> Urządzenia i drukarki->Windows Phone  W otwartym oknie widać, po lewej skrót do Windows Phone Preview 2 a po prawej zakładkę ustawień i skrót do Mój komputer  Po przejściu do ustawień na pierwszym planie pojawia się opcja zmiany nazwy urządzenia w systemie Windows. Po co mieli byście to robić? Po pierwsze, system nie umożliwi wam synchronizacji dwóch urządzeń Windows Phone 8 o takiej samej nazwie o druga bardziej ważna sprawa to w trakcie rejestracji telefonu w Windows Phone Developer Registration czyli konta developerskiego, aplikacja może wyświetlić błąd w sytuacji gdy już wcześniej zarejestrowaliście inny telefon o tej samej nazwie w obrębie jednego konta DreamSpark. Z uwagi że proces rejestracji odbywa się online, będzie trzeba najpierw zmienić nazwę smartfona w systemie.  Aby zmienić zachowanie systemu przy podłączeniu telefonu do komputera rozwijacie listę wybory. Znajdziecie na niej sporo różnych opcji począwszy od braku reakcji systemu a skończywszy na automatycznej synchronizacji multimediów. U każdego ikony i zadania mogę mieć inny wymiar. Także na Windows 8 różnią się one i sam ich proces przeprowadzania. Dla przykładu wybranie automatycznej synchronizacji zdjęć powoduje otwarcie menu Metro z paskiem postępu.
  Ten artykuł został oryginalne opublikowany na forum: Zmiana domyślnej nazwy telefonu i funkcji synchronizacji z komputerem rozpoczął djtonka Zobacz oryginalny post
Kontakt
administracja[at]windowsmania.pl

Kopiowanie zawartości strony bez zezwolenia zabronione
Dołącz do nas