Tweety na temat @windowsmaniapl
r   e   k   l   a   m   a
 • Sponsor

 • Obsługa archiwów rar to już nie problem dla Windows Phone 8  Przekonany że nowy system Windows Phone 8 zmienił się znacznie nie tylko na zewnątrz ale także od środka postanowiłem poczytać na temat obsługi archiwów innych niż zip, które to są domyślnie obsługiwane przez sam system poprzez przeglądarkę internetową IE. Dotyczy to także Windows Phone 7. Za racji że system nie umożliwia nam przeglądania plików poprzez aplikację menadżera plików, pobieranie i zapis plików rar musi odbywać się poprzez przeglądarkę IE10. Mało tego, okazało się że jedna z dwóch aplikacji dostępnych w markecie na dzień dzisiejszy oferuje opcję odczytu archiwum z karty pamięci. Pomyślałem, że lepiej być nie mogło i zainstalowałem Archiver. Program ten dostępny jest w wersji darmowej jak i płatnej i śmiem podejrzewać że obsługa plików z karty pamięci musi dotyczyć wersji płatnej ponieważ po skopiowaniu tego samego archiwum , Archiver nie widział go. Pozostała mi zabawa w pobieranie i zapis plików z sieci.
  W sytuacji gdy w naszym smartfonie nie mam zainstalowanej aplikacji do obsługi tego rodzaju plików, system po pobraniu pliku zapyta na o możliwość znalezienia i pobrania takiej aplikacji pod specjalne wymagania. Chyba prościej nie mogło to wyglądać i za to należy się plus. Wróćmy teraz do początku jeszcze. Dla przykładu, po ponownym uruchomieniu telefonu nasze pliki znajdziemy otwierając dedykowaną aplikację ponieważ w chwili pobierania zostały zapisane w pamięci urządzenia i warto dodać że system zaklasyfikuje takowe jak Inne, gdy będzie ciekawi co zajmuje wam miejsce na dysku po uruchomieniu aplikacji Windows Phone .
  Więc zanim zaczniecie w niepokoju kasować zdjęcia w obawie przed brakującym miejsce, uruchomcie aplikację i usuńcie niepotrzebne archiwa z telefonu.
  Opierając się na tym jednym przykładzie, Archiver działa bardzo płynnie i szybko. Po uruchomieniu, główne okno programu to podgląd na obecnie używane pliki. Mogą to być same archiwa jak i wyodrębnione już pliki. No właśnie jakie pliki? Ano wszystkie obsługiwane przez system jak wma, pdf, jpg, png, xls i inne biurowe. Po prawej znajdziemy zakładkę Files, czyli lista wszystkich archiwów w telefonie. Po kliknięciu na jeden z nich zobaczymy zawartość archiwum gotową do otwarcia.  Kolejna zakładka to Extracted, to wykaz plików wyodrębnionych z całego archiwum i uruchomionych w telefonie. Pliki wma odtworzyłem oczywiście we wbudowanym odtwarzaczu a pliki arkusza kalkulacyjnego Exel po postu w Office.  Archiver
  Jak wspomniałem na początku w markecie obecnie są tylko dwie aplikacje oferujące otwarcie archiwów. Ta opisywana sprawdza się świetnie jak na darmową wersję. Umożliwia także kasowanie wszystkich plików za jednym razem i oferuje szybkie wznawianie sądząc po ustawieniach. Pliki rar to tylko jedno z czterech rozszerzeń, które aplikacja potrafi rozpoznać. Inne to .gz, tar i 7z.
  UnRAR
  Druga aplikacja oferująca podobne funkcje to UnRar. Nie dość, że nie występuje w wersji darmowej to w dodatku obsługuje tylko archiwum rar. Ale jednym może się pochwalić, potrafi otwierać pliki zabezpieczone hasłem. Oczywiście po wpisaniu takowego. Kosztuje 4.49 zł.


Kontakt
administracja[at]windowsmania.pl

Kopiowanie zawartości strony bez zezwolenia zabronione
Dołącz do nas