Tweety na temat @windowsmaniapl
r   e   k   l   a   m   a
 • Sponsor

 • Byle nie pomarańcza. Problemy użytkowników Lumii 920 po aktualizacji  Wszystko wskazuje że ostatnia aktualizacja do OS 8.0.10211.204 dla Lumii 920 (nie mylić w Portico bo coś takiego nie istnieje a tym bardziej PR1.1) , którą mogliście już dokonać z nami dwa tygodnie temu sprawia problemy w użytkowaniu wspomnianego smartfona z kartami Orange. Problem ten wcześniej nie występował więc nie oczekiwano aby nowy soft naprawił ten problem ale tuż po tym jak kila osób dokonało zmiany oprogramowania okazało się, że nie można lub z wielkimi problemami wysyłać wiadomości sms.
  Przyczyną takie stanu rzeczy jest błąd w oprogramowaniu a dokładnie w sterownikach modułu radiowego a co gorsza, tak jak wersji bootloadera tak i wersji modułu radiowego nie można zaniżyć do numeracji z przed aktualizacji. Z relacji naszym forumowiczów wynika, że nie pomaga żadna zmiana wariantu czy też zaniżanie firmware.
  Poniżej zamieszczam dwa podsumowania osób z naszego forum i dzięki analizie jakiej dokonali możemy dziś z całą odpowiedzialnością odradzić klientom sieci Orange aktualizacji do 1232.5951.1249.1001 i polecić śledzić podany link jako źródło informacji o postępach w znalezieniu rozwiązania.

  qidok
  witam po krótkiej przerwie i wszystkiego dobrego w nowym 2013 roku :-) :-). walka z sms-ami ciąg dalszy:-), sprawdzałem już chyba ze 15 softów i mogę stwierdzić z całą stanowczością, że problem jest TYLKO z kartami sim ORANGE i to w przypadku każdego softu jaki wgrywałem... Każdy zaraz po wgraniu wysyłał mi max około 7 sms-ów i potem przestawał. Natomiast KAŻDY z wgrywanych softów działał w 100% poprawnie i również pod względem sms z sim PLAY i PLUS, żadnych, nawet najmniejszych problemów. jeszcze mała uwago do softu PLUS-a z kartą sim ORANGE w żaden sposób nie można zalogować się na konto MICROSOFT, ani po sieci, ani przy korzystaniu z Wi-Fi, ale o dziwo internet działa... :-)
  marcinkonrad
  Potwierdzam!
  W 100%! Testowane z kartą Orange micro-SIM w taryfie biznes oraz Orange Free też micro SIM w pre-paid.
  Uwaga! Inna Lumia 920 z pudełka bez zmiany softu, z oryginalnym Polkomtelem działa bez zastrzeżeń z obydwoma kartami Orange.
  Zamieszczone przez qidok
  jeszcze mała uwago do softu PLUS-a z kartą sim ORANGE w żaden sposób nie można zalogować się na konto MICROSOFT, ani po sieci, ani przy korzystaniu z Wi-Fi, ale o dziwo internet działa... :-)
  Nie potwierdzam!
  Raz działa, raz nie działa - zarówno z WiFi jak i 3G. Jest to bardzo chimeryczne, często soft Polkomtela i ten CV na UK nie chce zadziałać z 3G. Ale z WiFi zawsze zaskoczy, często za drugim, trzecim podejściem.

  Jeszcze jedna uwaga. Stary soft Polkomtela kiepsko współpracuje z zestawem audio w samochodzie. Często przerywa połączenie. Audio przez BT działa z 1 minutowym buforowaniem przed odtwarzeniem. Now soft - CV UK działa fenomenalnie - ściąga błyskawicznie całą książkę tel. łącznie ze zdjęciami, odtwarzanie muzyki rozpoczyna się po 10 sekundach od włączenia audio po BT. Naprawdę spory improvement, o którym nigdzie nikt nie napisał żadnych fix listach.
  O wiele więcej na ten temat możecie dowiedzieć się czytając temat na naszym forum:
  http://www.windowsmania.pl/poradniki...2/index18.html
Kontakt
administracja[at]windowsmania.pl

Kopiowanie zawartości strony bez zezwolenia zabronione
Dołącz do nas