Tweety na temat @windowsmaniapl
r   e   k   l   a   m   a
 • Sponsor

 • Jak odinstalować aplikację z menu Ustawienia w Windows Phone 7


  Większość aplikacji które zawarte są w ROM'ach zostaje zainstalowanych w menu ustawienia. Zaoszczędzamy tym samy miejsce na liście aplikacji ale uniemożliwia to nam przypięcie takowej do kafelka a co gorsze nie możemy usunąć poprzez proste przytrzymania palce na niej. Inne aplikacja, które sami zainstalujemy także mogą znaleźć się w menu ustawienia jak te pobrane z naszego forum gdzie znajdziecie przerobione najpopularniejsze aplikacje do instalacji w ustawieniach.
  Sytuacja dotyczy także aplikacji zainstalowany w urządzeniach z odblokowaniem developerskim na których także możecie instalować takie aplikacje oczywiście nie wszystkie ale ich usunięcie nie jest takie proste jak dla urządzeń z pełnym odblokowaniem.

  Urządzenia z pełnym odblokowaniem


  Można to zrobić na 3 sposoby ale warto używać tylko najszybszej metody do wykonania wprost z urządzenia. Aplikacja Program Manager umożliwia wam usunięcie każdej zainstalowanej w telefonie aplikacji czy gry. Z listy aplikacji czy z menu ustawień. Sam program jest na tyle przydatny, że warto go zostawić sobie na stałe. Całość sprowadza się do wybrania tego co chcemy usunąć i kliknięcia Remove. To wszystko, aplikacja znika z systemu.


  Urządzenia po odblokowaniu developerskim

  W tym przypadku powyższa metoda niestety nie zadziała. Ponieważ instalacja tego programu na telefonie zostanie przerwana z powodu wymaganego Interopa co właśnie charakteryzuje ten rodzaj odblokowania developerskiego. Pozostają na dwie inne metody.
  Najszybsza polega na ponownym zainstalowaniu tej samej aplikacji i usunięciu kabla USB w chwili zakończenia usuwania aplikacji. Jest to ważne ponieważ WPH Deployer będzie ponownie instalował ten sam xap.


  Druga metodą jest instalacja menadżera aplikacji na komputerze. WPPT umożliwia wam podgląd na wszystkie aplikacje zainstalowane przez was samych a także edycję obszaru Isolated Storage i co ciekawe ubicie aplikacji działającej w tle. Aby usunąć waszą aplikację zainstalowaną w menu Ustawienia, wybierz ją i kliknij uninstall. Wadą tej metody może być brak nazw więc musimy znać ID naszej aplikacji.


  Ostatnią możliwością jest zabawa z kombajnem Windows Phone Device Manager. Do prawidłowego działania wymagana jest instalacja klienta na telefonie więc należy zostawić jeden slot dla aplikacji Touchxperience. Aby usunąć daną aplikację z menu Ustawienia wybieracie Manage Applications, zaznaczacie daną i klikacie prawym i wybieracie Uninstall. Zapewne sami zauważycie w trakcie zabawy że WPDM oferuje o wiele więcej niż tylko instalację i usuwanie aplikacji nawet dla urządzeń z odblokowaniem developerskim. Do prawidłowej pracy wymagane jest Zune. Klient na telefon w postaci TouchXperience także oferuje sporo funkcji łącznie z menadżerem plików i funkcją tworzenia skrótów funkcji w postaci kafelków. Miłej zabawy!

  Ten artykuł został oryginalne opublikowany na forum: Jak odinstalować aplikację z menu Ustawienia rozpoczął djtonka Zobacz oryginalny post
Kontakt
administracja[at]windowsmania.pl

Kopiowanie zawartości strony bez zezwolenia zabronione
Dołącz do nas