Tweety na temat @windowsmaniapl
r   e   k   l   a   m   a
 • Sponsor

 • Wszystko co musisz wiedzieć o instalacji plików na Windows Phone 8  Procedura instalacji aplikacji spoza marketu jest identyczna z tym że narzędzia zastosowane dla urządzeń Windows Phone 8 z racji nowej platformy także zostały zmienione. Aby pomóc rosnącej grupie użytkowników systemu Windows Phone 8 zebrałem w jednym temacie wszystkie potrzebne informacje. Na dzień dzisiejszy odblokowanie systemu poprzez rejestrację telefonu w DreamSpark umożliwia instalację 10 gier/aplikacja naraz. Do tego trzeba posiadać konto email z końcówką .edu więc albo jesteś studentem albo interesuje cię zdobycie takowego i możesz zgłosić się w tym temacie.
  Przyjmijmy że posiadasz uczelniane konto email. Aby zacząć zabawę z Windows Phone 8 należy:

  Posiadać na komputerze system Windows 8 koniecznie 64 bitowy. Darmową wersję na 90 dni możesz pobrać z tego tematu:
  http://www.windowsmania.pl/dyskusja-...-za-darmo-152/

  Skoro posiadasz już system Windows 8 64bit to czas na pakiet SDK8.0. To narzędzia dla programistów których nie musisz potrzebować ale biblioteki zawarte w pakiecie są niezbędne do instalacji plików xap na telefonie. Link do pakietu SDK8.0 znajdziesz w tym temacie:
  http://www.windowsmania.pl/programow...sdk-8-0-a-913/

  Po instalacji SDK8.0 kiedy już posiadasz założone konto developerskie uruchamiasz Start -> Windows Phone SDK8.0 -> Windows Phone 8 Developer Registration
  W puste pola wpisujesz swoje konto Live przypisane w DreamSpark oraz hasło. W czasie rejestracji ekran telefonu musi być odblokowany.

  Po pomyślnej rejestracji pora przystąpić do instalacji plików xap. Tak jak wspominałem można tylko 10 na jeden raz, czyli za każdym razem kiedy odinstalujemy jedną zwalnia się miejsce na kolejną. Utworzone konto umożliwia wam rejestrację do trzech telefonów w obrębie jednego konta ale warto pamiętać że w przypadku rejestracji tych samych modeli ich nazwy muszą się różnić od siebie. Część z was może pamiętać kiedy Zune za każda nową synchronizacją prosiło o podanie nazwy dla waszego smartfona. Aby nadać unikatową nazwę dla urządzenia Windows Phone 8 możecie skorzystać z aplikacji Windows Phone przewidzianej do synchronizacji z telefonem na systemie Windows 7 w zastępstwie Zune lub zrobić to przez Mój komputer na systemie Windows 8.
  http://www.windowsmania.pl/narzedzia...ndows-7-a-903/

  Pakiet SDK8.0 podobnie jak dla poprzedniej wersji zawiera sam w sobie aplikację do instalacji plików xap. Jest to proste narzędzie, wskaż plik i zainstaluj. Nic więcej, dlatego od samego początku usilnie staram się promować program Windows Phone Power Tools jako obecnie jedyny godzien w pełni zastępować narzędzie dostarczone o Microsoftu. Mało tego, aplikacja potrafi nadpisać starszą wersję, zabić uruchomiony w tle proces a także umożliwić dostęp do Isolated Storage danej gry czy aplikacji zainstalowanej samemu. Sam program i więcej detali znajdziecie w tym temacie:
  http://www.windowsmania.pl/narzedzia...wer-tools-944/

  Telefon zarejestrowany, SDK8.0 i Windows Phone Power Tools także na swoim miejscu.Pozostaje wybór aplikacji i gier. W chwili obecnej aplikacje homebrew, czyli takie autorskie można policzyć na palcach nawet jednej ręki. Znajdziecie je w dziale Programy otagowane jako [XAP]. Przy okazji plików instalacyjny xap warto dodać że ostatnim czasy Microsoft umożliwił pobieranie takowych wprost z marketu przez komputer i przeniesienie ich na kartę pamięci microSD smartfona Windows Phone 8. Oczywiście pliki te są zabezpieczone i są tylko rozpoznawalne przez sam telefon po uprzednim skopiowaniu na wspomnianą kartę. Pisałem o tym szerzej z tym temacie: http://www.windowsmania.pl/dyskusja-...komputer-1270/
  Nie jest możliwe crackowanie takich plików na dziś dzień więc pozostaje nam tylko instalacja gier pochodzących z poprzedniego Windows Phone 7. Mogą to być gry z rodziny Xbox jak i te zwykłe które znajdziecie na forum jako osobny temat lub nowsze i lepsze tytuły także Xbox w Szukajce.
  Ten artykuł został oryginalne opublikowany na forum: Wszystko o instalacji plików na Windows Phone 8 rozpoczął djtonka Zobacz oryginalny post
Kontakt
administracja[at]windowsmania.pl

Kopiowanie zawartości strony bez zezwolenia zabronione
Dołącz do nas