Tweety na temat @windowsmaniapl
r   e   k   l   a   m   a
 • Sponsor

 • Moje wrażenia z nowym oprogramowaniem 1232.5951.1249.1001  Wczorajsza aktualizacja oprogramowanie przewidziana na początek dla urządzeń z serii Lumia zza oceanu dotarła także na stary kontynent. Mając na uwadze was i liczne zgłaszane błędy oraz poprawki postanowiłem jak najszybciej zmienić firmware w swojej Lumii 820 na najnowszy 1232.5951.1249.0001. o czym wczoraj pisałem. Jedna z poprawek dotyczyła usprawnienia zarządzania energią, choć nie narzekam na swój egzemplarz a wręcz przeciwnie to nie dane było mi przez jedną noc sprawdzić w domu wydajność ogniwa po update. Natomiast audiofile pierwsze co powinni zrobić po aktualizacji to założyć swoje słuchawki i wsłuchać się w muzykę bo jakość odtwarzanych dźwięków według Nokii została poprawiona.
  Z racji że mój model posiada kartę pamięci SD, nie byłem do tej pory zadowolony z jej obsługi przez system. Po wybraniu miejsca zapisu na kartę dla nagrywanych filmów, klip potrafił się nie zapisać. Teraz po aktualizacji jest dużo lepiej, filmy w pełnej rozdzielczości zapisują się bez problemu. Sama aplikacja aparatu uruchamia się zauważalnie szybciej. System dzięki nowym funkcją zyskał na wartości i w tak szybkiej aktualizacji znalazło się sporo nowości:
  Gdy w trakcie pisania wiadomości zamkniemy edytor sms czy to strzałką czy poprzez naciśnięcie środkowego klawisza to aby powrócić do dalszego pisania wiadomości, w skrzynce znajdziemy opcję Robocze a w środku wcześniej redagowaną wiadomość.
  Kolejną nowością jest wybór kilku odbiorców, ja dodałem 10 i wciąż była dalsza możliwość. W przypadku gdy otrzymaną wiadomość chcecie przesłać dalej, Microsoft umożliwił jej edycję przed wysłaniem.  Przy okazji wiadomości warto napisać o funkcji wyślij sms'a jako odpowiedź na odrzucenie połączenia przychodzącego. Można wybrać z dwóch gotowców lub samemu taki skomponować.  Odwieczny problem nowych użytkowników Windows Phone, brak podtrzymania sesji WiFi po zablokowaniu ekranu bez konieczności słuchania radia online czy aplikacji specjalnie dedykowanych ku temu. Ustawienia zaawansowane WiFi zyskały dodatkowe funkcje. Nasz smartfon automatycznie teraz połączy się z preferowana siecią w zamian używania naszych cennych pakietów oraz utrzyma to połączenie nawet po zablokowaniu ekranu.  Zakładka wyświetl+dotknij w której znajdowała się funkcja Turbo jak ja nazywam aktywację super czułego dotyku w telefonie zyskała także dwie dodatkowe opcje. Pierwsza z nich Czytelność w słońcu to zmiana kontrastu wyświetlacza w czasie ekspozycji na silne światło słoneczne. Czynność ta kontrolowana jest przez ALS.
  Jasność i Oszczędzania energii to kolejny dodatek w Lumii który zmniejsza podświetlenie ekranu w czasie gdy funkcja oszczędzania baterii zostanie aktywowana.
  Menu ustawień kryje także zakładkę Punkt dostępu gdzie możemy łatwo pobrać ustawienia dla bieżącej sieci. Coś ala ustawienia sieciowe znane z Windows Phone 7.

  Ostatnią ze znalezionych nowości była funkcja Mowa w dodatku po Polsku. Czytanie wiadomości w rodzimym języku może odbywać się poprzez głośnik, zestaw słuchawkowy czy słuchawkę Bluetooth. Do wyboru dwa głosy, kobiety i mężczyzny oraz funkcja rozpoznawania mowy.

  Jeśli sami chcecie dokonać aktualizacji to możecie zrobić to już dziś korzystając z naszych poradników i najnowszego softu dla Lumii 820 i 920.

  Źródło: Własne
Kontakt
administracja[at]windowsmania.pl

Kopiowanie zawartości strony bez zezwolenia zabronione
Dołącz do nas