Tweety na temat @windowsmaniapl
r   e   k   l   a   m   a
 • Sponsor

 • Instalacja xap dla WP7 i WP8 na komputerze z systemem Windows 8


  Nowy system Windows Phone 8 wymaga od nas posiadania komputera z system Windows 8 tylko w przypadku gdybyśmy zechcieli instalować aplikacje spoza marketu. Tych jest oczywiście jak na lekarstwo ale warto wiedzieć i być przygotowanym na posiadanie tylko jednego systemu na komputerze.
  W sytuacji gdy posiadamy dwa urządzenia z tym że jeden z nich to Windows Phone 7.x a drugi to nowsza odsłona okienek to w dalszym ciągu możemy instalować pliki XAP na oba wspomniane urządzenia. Komputer z Windows 8 aby mógł obsługiwać nasze dwa smartfony mając na uwadze instalację aplikacji i gier spoza marketu musi posiadać zainstalowane następujące składniki wymienione poniżej. Najnowsze SDK 8, który w pełni wspiera obie wersje. SDK i jego biblioteki wymagane są do instalacji XAP nawet narzędziami firm trzecich.

  Dla instalacji XAP na telefonach WP8 samo posiadanie SDK8 na komputerze umożliwia nam już to. Nie jest wymagany żaden inny program, po prostu klikasz Start -> Programy -> Windows Phone SDK 8.0 -> Application Deployment i wybierasz plik instalacyjny XAP z dysku swojego komputera. Należy przy tym pamiętać o odblokowaniu developerskim.
  Inną dużo lepszą alternatywą do zarządzania plikami jest użycie programu WP Power Tools. Ten program umożliwia instalację, usuwanie oraz wyodrębnianie zawartości folderu Data. Innym godnymi uwagi funkcjami to aktualizacja już posiadanych aplikacji a także zabijanie procesu utrzymywanej w tle aplikacji.
  Tak samo jak w przypadku narzędzia Application Deployment z pakietu SDK8 uruchomienie samego WP Power Tool umożliwia nam zarządzanie plikami bez dodatkowych programów.

  Gdy po zmianie systemu w komputerze obsługa Windows Phone 7 jest także prosta jak poprzednio. Do prawidłowej instalacji XAP w dalszym ciągu będzie potrzebne nam Zune, które musi być uruchomione zarówno w przypadku używania Application Deployment czy innych narzędzi jak WPH Deployer którego osobiście używam od dawna i polecam.
  Czyli podsumowując. Wymagane zainstalowane programy na systemie Windows 8 64bit to SDK8 dla obu wersji okienek a także Zune w przypadku zabaw z naszym Windows Phone 8.

  Komentarzy Zostaw komentarz

  Kliknij tutaj, aby się zalogować

  Jaka sieć komórkowa w Polsce może kojarzyć się z kolorem pomarańczowym

 • Sponsor

 • Ostatnio na forum

  andy17d

  Dual sim - jak odróżnić, na którą kartę sim jest połączenie?

  Przy każdym motywie to powinno być widoczne. Ja miałem wcześniej Asha 310 DualSim i tam podczas rozmowy przychodzącej pokazywała się nazwa karty.

  andy17d Dzisiaj, 03:49 Idź do ostatniego postu
  alvinek

  Lumia Camera - Brak funkcji

  To widać. Aplikacja nie musi wiedzieć, ponieważ dźwięk idzie przez algorytm analizy dźwięku, nie sposób go łatwo wyjaśnić. Może tak, osoby

  alvinek Dzisiaj, 02:47 Idź do ostatniego postu
  xlim

  RM-824 Potrzebny ROM

  po prostu chciałbym mieć lumie z polskim językiem
  ale naj bardzie chciałbym się pozbyć brandu AT&T

  xlim Dzisiaj, 02:16 Idź do ostatniego postu
  NarQu

  Pokaż swój ekran

  10 znaków które muszę wpisać.

  NarQu Dzisiaj, 02:02 Idź do ostatniego postu
  ali_cja

  Pytania przed zakupem hybrydy

  Nie wiem sama, co myśleć o 4G w Dell. Wydaje mi się, że to jest raczej 3G / poczatkowo sprzedawcy informowali, że mają LTE a teraz piszą o 4G/.

  ali_cja Dzisiaj, 01:37 Idź do ostatniego postu
Kontakt
administracja[at]windowsmania.pl

Kopiowanie zawartości strony bez zezwolenia zabronione
Dołącz do nas