Tweety na temat @windowsmaniapl
r   e   k   l   a   m   a
 • Sponsor

 • Moja Lumia 820 i filmy 1080p


  Procesor graficzny Adreno 225 zamknięty w jednej obudowie z dwurdzeniowym procesorem Qualcomm Snapdragon S4 MSM8960 fabrycznie jest przystosowany do pracy w wysokiej rozdzielczości. Nie oznacza to, że nasz smartfon Windows Phone 8 będzie odtwarzał każdy materiał 1080p. W temacie obsługi plików wideo nic się nie zmieniło od czasów kiedy to Steve Ballmer dokładnie dwa lata temu oznajmił światu nowy system Windows Phone 7. I tak format MP4 pozostał do dziś jedynym wspieranym formatem materiału video odtwarzanym z pamięci naszego telefonu. Ale nie o historii chciałem napisać lecz o postępie. Pomijając przyczyny braku wsparcia dla bardziej zadomowionych plików, to właśnie MP4 króluje tuż obok FLV w dostępnej w internecie treści wideo.
  Poczciwy Windows Phone 7 oferuje po dziś dzień obsługę rozdzielczości do 720p zaś nowe słuchawki Windows Phone 8 jak dla przykładu Nokia Lumia 820 mogą odtwarzać materiał wideo nie większy niż 1080p oczywiście w formacie mp4. Próba skopiowania na telefon plików o większej rozdzielczości jak 2k czy 3k zakończy się niepowodzeniem ponieważ aplikacja Windows Phone nie będzie widziała takich plików tak samo jak w przypadku skopiowania do folderu źródłowego plików innych niż wspomniane mp4.
  Ale do rzeczy. Trzy filmy 1080p pobrane z YouTube w formacie mp4. Bitrate od 3,5 do 5.5 Mb/s co na może na monitorze komputerowym wydawać się magią dla oczu to na 4.3-calowym ekranie Nokii jest poezją.  Zrzuty ekranu pochodzą z telefonu i zawierają odsyłacz do źródłowych filmów na kanale YouTube

  Ten artykuł został oryginalne opublikowany na forum: Obsługa filmów 1080p rozpoczął djtonka Zobacz oryginalny post
Kontakt
administracja[at]windowsmania.pl

Kopiowanie zawartości strony bez zezwolenia zabronione
Dołącz do nas