Tweety na temat @windowsmaniapl
r   e   k   l   a   m   a
  • Sponsor

  • Szukasz Diagnostics w nowej Lumii? Nie znajdziesz jej tam


    On Device Diagnostics Tool w skrócie ODDT gości w urządzeniach Lumia od samego początku dając użytkownikowi możliwość przeprowadzenia wstępnej diagnozy telefonu w którym podejrzewaliśmy usterkę czy to czujnika zbliżeniowego (Dipro) czy w sytuacji kiedy włożone słuchawki nie były wykrywane przez Nokie. Kod na instalację ODDT poznali chyba wszyscy posiadacze tych smartfonów. Także dziś po wpisaniu na klawiaturze swojej Lumii z systemem operacyjnym Windows Phone 7.x znaków, ##634# następuje instalacja wspomnianej aplikacji diagnostycznej. Za jednym zamachem można wybrać test wszystkich podzespołów w tym wyświetlacz pod kątem martwych pikseli czy sprawdzić jakość mikrofonu i występowania sprzężeń w trakcie rozmowy.
    Instalacja aplikacji nie jest zależna od wersji softu czy stanu odblokowania bo jest zawarta w każdym firmware. Wspomniałem wcześniej skrupulatnie o Windows Phone 7.x nie bez przyczyny. ODDT nie występuje w nowych Lumiach z systemem Windows Phone 8 ani także nie może być osobno zainstalowana jako wersja z poprzedniej odsłony okienek.
    Czy zatem Nokia pozbawiła nas jakiejkolwiek kontroli nad tym czy coś złego dzieje się z naszą słuchawką i możliwością diagnozy ewentualnej usterki? Tu pojawia się dobra wiadomość, wkrótce poznacie inną domową i bardziej profesjonalną metodę niż obecne ODDT. Zaglądajcie na forum!

Kontakt
administracja[at]windowsmania.pl

Kopiowanie zawartości strony bez zezwolenia zabronione
Dołącz do nas