Tweety na temat @windowsmaniapl
r   e   k   l   a   m   a
 • Sponsor

 • Dlaczego Lumia 920T ma inny procesor niż Lumia 920


  Pewnie cześć z was mogła dziś przeczytać od chińskiej wersji Lumii 920. Szczątkowe informacje jakie można było przeczytać na wielu portalach odnoszą się tylko do zachwytu innym układem graficznym zastosowanym w modelu 920T. No cóż pozostaje pogratulować wiedzy redaktorom a mi przedstawić trochę szerzej różnice w obu modelach jak i samych układach graficznych.
  Adreno 320 jako część procesora S4 Pro to dość wydajny układ nie odbiegający funkcjami od słabszego Adreno 225 aż nadto do przodu. Oferuję on obsługę rozdzielczość tylko fullHD w przypadku rejestracji materiału wideo i jak widać na poniższym przykładzie to jedyna różnica według specyfikacji.


  Kolejna grafika prezentuje inny segment urządzeń dla których zostały przygotowane oba procesory z dwoma innymi układami graficznymi. 8960T to oczywiście ten posiadający lepszą akcelerację graficzną o którym mowa w przypadku modelu 920T. Nasz europejski wariant, Lumia 820 posiada procesor 8960 z układem Adreno 225


  Za przykład w jakości obu układów niech posłuży poniższe zestawienie. Trzykrotnie szybsze przetwarzanie grafiki, więcej efektów cienia czy liczba klatek na sekundę to wszystko przemawia na korzyść układu 320 a co za tym idzie wydajności samej Lumii 920T.


  Zapomniał wam bym napisać najważniejszego. Dlaczego ten model procesora znalazł zastosowanie w modelu 920T. Ponieważ wspiera on TD-SCDMA a to że posiada lepszą grafikę to tego zarzucić Nokii nie możemy.
Kontakt
administracja[at]windowsmania.pl

Kopiowanie zawartości strony bez zezwolenia zabronione
Dołącz do nas