Tweety na temat @windowsmaniapl
r   e   k   l   a   m   a
  • Sponsor

  • Benchmark prawdę ci powie (?)


    Testy wydajności telefonów nie są niczym nowym i aplikacje typu benchmark chcąc nie chcąc nakreślają końcowy obraz urządzenia na jakim test był przeprowadzany. W sytuacji gdy kilka, kilkanaście modeli stanie ze sobą w szranki ale każdy jeden pracuje na tym samym co reszta OS'ie wyniki końcowe łatwo możemy tłumaczyć wiedząc o zastosowanym procesorze i ilość pamięci operacyjnej w każdym z nich. Sprawa diametralnie się odwraca gdy to rywalizacji zaprosimy telefony pracujące pod kontrolą innego systemu operacyjnego. Windows Phone kontra Android czy iOS to temat rzeka i można by o tym pisać książki. Tego robić nie będę.


    Magazyn Laptopmag przy okazji krótkiej recenzji smartfonu Nokia Lumia 920 przeprowadził taki test ów modelu i porównał go z HTC 8X oraz na liście znalazł się HTC Titan II. Ten drugi to oczywiście urządzenie na obecnym Mango.


    Nokia uzyskała blisko 237 punktów w teście WPBench tylko o włos wyprzedzając największego HTC z Windows Phone 8. Wynik ten oczywiście możemy tłumaczyć identycznymi CPU oraz tym samym nowym systemem. Redaktorzy zmierzyli także czas uruchamiania obu telefonów włączając jest w tym samym momencie. Wynik to 2 sekundy i nie sposób powiedzieć czy któryś zrobił to szybciej.

    Źródło: http://www.laptopmag.com
Kontakt
administracja[at]windowsmania.pl

Kopiowanie zawartości strony bez zezwolenia zabronione
Dołącz do nas