Tweety na temat @windowsmaniapl
r   e   k   l   a   m   a
 • Sponsor

 • Jak dokonać aktualizacji Windows Phone 8


  Postanowiłem naprędce opisać proces sprawdzania i przeprowadzenia aktualizacji na nowym Windows Phone 8 aby zapobiec panice. Mowa o domysłach i fanaberiach różnych portali pod tym względem przy okazji stosując nieprofesjonalne określenia mogą a nawet spowodują zamieszanie wśród użytkowników. Z doświadczenia wiemy że każda aktualizacja czy to dokonana kablem jak w przypadku Zune czy metodą OTA czy FOTA zależnie od platformy nie jest tym czego powinniśmy oczekiwać aby nasze urządzenie przyspieszyło. Powodem tego jest tylko napisanie części plików systemowych bez ich wstępnego wymazania to tak w skrócie. Posiadacze urządzeń Nokia są uprzywilejowani bez względu na platformę na jakiej pracuje ich telefon. W przypadku Windows Phone, każdy może pobrać pełne oprogramowanie od producenta i dokonać profesjonalne zmiany firmware. Zanim nowy soft zostanie zainstalowany, telefon jest formatowany zarówno pamięć ROM jak i pamięć masowa. Nie pozostanie nic po starym oprogramowaniu.
  Nowa metoda aktualizacji zastosowana w Windows Phone 8 nie polepszy ani nie przyspieszy dostępności aktualizacji dla waszego urządzenia a jedynie umożliwia nam dokonanie update np w autobusie korzystając z połączenia sieciowego.
  Jeśli nasz plan taryfowy zawiera sporo MB to pobranie samej aktualizacji nie pomniejszy znacznie waszych pakietów. Nic nie stoi na przeszkodzie aby połączyć się z WiFi i zaoszczędzić kilkanaście lub kilkadziesiąt MB danych.
  Warto pamiętać, że nowa funkcja Data Sense może uniemożliwić automatyczną aktualizacje jeśli ustawiliśmy limity. Włączona opcja Battery Saver także przeszkodzi w pobraniu update.  Gdy nie życzymy sobie aby telefon sam sprawdzał aktualizacje możemy w każdej chwili sprawdzić czy jest takowa dostępna dla naszego smartfona. Miej na uwadze że nowa aktualizacja wymaga wolnego miejsca w telefonie.  Z doświadczenia wiem, że 5-10 minut nie było do osiągnięcia nawet w przypadku aktualizacja via Zune więc sugerowany przez Microsoft czas nie wydaje się być realny a tym bardziej w trakcie jazdy autobusem.
  Na zakończenie dodam, że tak samo jak w obecnym systemie Windows Phone 7 to tak samo w nowych okienkach, aktualizacja może pochodzić od samego Microsoftu i jest przewidziana dla wszystkich. W telefonie figuruję jako Wersja OS 8835 dla przykładu, zaś update od producenta jest odrębną rzeczą i może a nawet wnosi jak widzimy w przypadku Nokii dodatkowe funkcje czy aplikacje. Wersja oprogramowana układowego 1230.0015.8441.9735 to pełna nazwa dla softu od producenta.

 • Sponsor

 • Ostatnio na forum

  tomek_85

  Endomondo Sports Tracker

  Oto odpowiedź na zapytanie czy udostępnią plik instalacyjny:

  Hi Tomasz,

  Thanks for contacting Endomondo Support.

  tomek_85 Dzisiaj, 18:53 Idź do ostatniego postu
  Insider

  The End of an Era – Next Steps for Adobe Flash

  Today, Adobe announced that Flash will no longer be supported after 2020. Microsoft will phase out support for Flash in Microsoft Edge and Internet Explorer

  Insider Dzisiaj, 17:10 Idź do ostatniego postu
  wgr33

  Paint będzie nadal dostępny, ale w Sklepie Windows

  A wczoraj taka panika była, jakby to był program podstawowej używalności

  Wysłane za pomocą palca...

  wgr33 Dzisiaj, 15:37 Idź do ostatniego postu
  pyta

  dj sronka

  Niedowartosciowany mały człowieczku nie usuwaj mojich tematów bo te forum jest dla mnie.
  Nie jesteś jego właścicielem.
  Jesteś zwykłą

  pyta Dzisiaj, 15:26 Idź do ostatniego postu
  luki99

  Nokia lumia 630 - aktualizacja do w10 ?

  Witam posiadam telefon lumie 630 z w8.1. Nie mogę na niej zaktualizować windowsa do 10. Czy istnieje jakiś sposób zainstalowania windowsa 10 oprócz

  luki99 Dzisiaj, 15:25 Idź do ostatniego postu
Kontakt
administracja[at]windowsmania.pl

Kopiowanie zawartości strony bez zezwolenia zabronione
Dołącz do nas