Tweety na temat @windowsmaniapl
r   e   k   l   a   m   a
  • Sponsor

  • Jak radzi sobie w słońcu Samsung ATIV S


    Portal gsmarena wziął wczoraj pod skrzydła nowego Samsunga ATIV S a nas zaciekawiła zakładka mówiąca o wyświetlaczu największego urządzenia Windows Phone 8. Super AMOLED HD to już znana jednostka z innych modeli jak chociażby SGSIII więc należy oczekiwać , że i tym razem jakość będzie imponująca a odwzorowanie czerni z tego co widać w tabeli jest wprost idealne. Pierwsza tabelka to zestawienie 9 smartfonów od różnych producentów a co za tym idzie pracujących na innych systemach operacyjnych. Według gsmarena, jasność wyświetlacza nowego Samsunga jest minimalnie mniejsza niż tego z systemem android ale zapewne wynika to z istoty innego systemu i innych parametrów świadczących o czytelności ekranu. Przy ustawieniach podświetlania na wartość 50% oraz 100% odwzorowanie czerni jak widzicie jest idealne co świadczy wartość 0 w tabeli.
    Tam gdzie widać znaczek ∞, oznacza to jak zresztą w przypadku wszystkich AMOLED'ów gdzie występuje zdolność do całkowitego wyłączenia poszczególnych pikseli, oznacza to że przy zerowej wartość koloru czarnego wynik nieskończenie wielki stopień kontrastu w warunkach pomiarowych.
    Widzialność w słońcu na wyświetlaczy ATIV'a jest więcej niż zadowalająca. Co prawda, wokół samego Super AMOLED HD nie jest aż tak jasno jak po środku ale współczynnik odbicia światła gwarantuje bardzo dobrą widoczność w słońcu. W tym przypadku także SGSIII wypada troszkę lepiej ale tak jak wspomniałem, przyczyną są dwa różne systemy i różne ustawienia jasności. Poniżej tabela gdzie widzicie jak wysoko zawędrował koreański WP8.
    Źródło: Gsmarena, Dzięki Łukasz za cynk
Kontakt
administracja[at]windowsmania.pl

Kopiowanie zawartości strony bez zezwolenia zabronione
Dołącz do nas