Tweety na temat @windowsmaniapl
r   e   k   l   a   m   a
 • Sponsor

 • Instalacja aplikacji spoza marketu na Windows Phone 8


  Było już chyba o wszystkim jeśli chodzi o nowym Windows Phone 8. Poznaliśmy wszystkie nowe funkcje, które niektórym odświeżą a innym pozwolą na nowo zaznajomić się z kafelkami. Także programiści zostali w końcu obsypani czy to nowymi narzędziami czy nowym SDK, które pozwolą im tworzyć nowe aplikacje i gry na nową platformę. Pewnie większość z was jako największą bolączkę ostatnich lat u boku Windows Phone 7 kojarzy trudności z odblokowaniem urządzenia na potrzeby instalacji aplikacji Homebrew czyli autorskich programów czy gier osób nie związanych ściśle współpracą z Microsoftem na stopie biznesowej. Te drugie czyli gry jak wiadomo pojawiały się w znikomych ilościach.
  To było i jest obecnie przekleństwem wielu osób, posiadaczy nowych urządzeń Windows Phone 7 jak pozostająca do dziś nietknięta Lumia 800 czy większa Lumia 900 lub nowy Samsung Omnia M. Zorientowani w temacie pewnie śledzą uważnie wątek poświęcony brutalnej metodzie odblokowania każdej Nokii ale taka głęboka ingerencja nie przekonuje wielu z was co do opłacalności takiego zabiegu. To tyczyło się nas, zwykłych użytkowników którzy czasami chcieli odmienić swój telefon poprzez instalację autorskich aplikacji jak chociażby popularny Screen Capturer. Dla programistów rzeczą oczywistą była rejestracja urządzenia w celu umożliwienia testowania aplikacji i gier napisanych przez siebie samych. Ten schemat wkrótce potem pozwolił także zwykłym śmiertelnikom skorzystać z takiej możliwości poprzez wykup tokenów za dość niską kwotę. System zakończył swoją karierę z powodu wyczerpania limitu tokenów przydzielonych od górnie. Potem przyszła pora darmowa rejestrację studentów, najpierw udostępniając możliwość instalacji trzech aplikacji a niedawno po gruntownej modernizacji serwisu Windows Phone Dev Center każdy z nowo zarejestrowanych może testować w przypadku developerów lub instalować aplikacje Homebrew w domowym zaciszu w liczbie dziesięć sztuk na raz czyli po zwolnieniu jednego slotu można wrzucić inną grę.
  Nowy Windows Phone 8 i zasady rejestracji a więc i testowania programów pozostały nie zmienione. Aby móc instalować aplikacje z poza marketu co dotyczy nas forumowiczów nadal potrzebna będzie rejestracja na Windows Phone Dev Center . Jeśli obecnie posiadacie już aktywne konto bez przeszkód możecie użyć tego samego do rejestracji smartfona Windows Phone 7 czy jednego z najnowszym WP8.
  Tak samo jak poprzednio możecie na jedno konto zarejestrować trzy inne urządzenia Windows Phone pamiętając przy tym że nie uda nam się rejestracja Nokii Lumia 920 na poprzez aplikację Windows Phone Developer Registration jeśli pochodzi ona ze starego SDK. W przypadku instalacji nowego będzie ono obsługiwać oba systemy.
  Innym aspektem o którym warto pamiętać to nadanie każdemu urządzeniu unikatowej nazwy aby rejestrując trzy egzemplarze telefonu HTC 8X każdy z nich w swojej nazwie zawierał dodatkowe znaki czy kompletnie inna własną nazwę. Zmianę nazwy możecie łatwo dokonać w aplikacji Zune po uprzednio podłączeniu waszego Windows Phone 7 lub poprzez menadżer plików na komputerze w przypadku telefonu Windows Phone 8.

Kontakt
administracja[at]windowsmania.pl

Kopiowanie zawartości strony bez zezwolenia zabronione
Dołącz do nas