Tweety na temat @windowsmaniapl
r   e   k   l   a   m   a
 • Sponsor

 • Zaskoczeni czy znudzeni? Premiera systemu Windows Phone 8


  Ideą MS jest odkryć na nowo uroki korzystania ze smartfonów dzięki nowemu Windows Phone 8 z nowymi żywymi kafelkami które tak naprawdę posiada system Windows Phone. Nowa funkcja Live Apps to zmieniające się tło po zablokowaniu ekranu na takie jakie wcześniej sobie ustawicie. Może to być wasz album, kilka albumów zdjęć z pamięci telefonu lub pobierane z waszego konta na portalu społecznościowym. To także wyniki meczu na żywo pobierane na bieżąco z serwera aplikacji firm trzecich. Nowy obszar powiadomień zawiera klika wariantów. Ustaw status na konto tweteer czy FB albo licznik nieodbrancyh połączeń. To wszystko wymaga generowania pewnej ilości danych i czy można bardziej kontrolować nasze wydatki?


  Data Sense to nowa zaimplementowana na stałe funkcja monitorowania zużycia danych. Aplikacja sama może dostosować się do ustawionych wcześniej limitów miesięcznych ucząc się na tym jak korzystamy z naszego telefonu online. Dodatkowo będąć w zasiegu punktów dostępowych sieci WiFi program automatycznie przełączy komunikację na darmowe lub zapisane hotspot'y i dzięki temu ten sam plan taryfowy może nam starczyć na przeglądanie o 45% więcej stron niż dotychczas. Jest coś dla dzieciaków? Jak najbardziej ale pod kontrolą funkcji Kids Corner. Zanim oddasz telefon ręce dziecka możesz z góry narzucić co będzie dostępne dla Twojej pociechy. Mogą to być gry, aplikacje dostępne wprost po odblokowaniu ekranu.


  Kolejną nowością są pokoiki czyli zamknięta grupa kontaktów przydzielona do poszczególnej grupy służące jako nasz prywatny portal społecznościowy z najbliższymi. Nowy dodatek Rooms umożliwia nam wymianę zdjęć, plików wideo, notatek czy zakładanie mini czatów z wybranymi, których wcześniej zaprosiliśmy do naszego Family Room. Jeśli mowa o wymianie i dzieleniu się plikami a w szczególności zdjęciami to Windows Phone 8 jest stworzony właśnie do tego. Pamiętacie narzucona z góry automatyczna zmianę rozmiaru z oryginału na domyślną? W nowych okienkach to się już nie powtórzy ponieważ możesz wysyłać swoje zdjęcia czy to do chmury Skydrive, Facebooka czy inny portal bez utraty jakości. Tego brakowało w obecnym WP7.x. Każdy z posiadaczy urządzenia WP8 dostaje na starcie 7GB przestrzeni dyskowej do własnej dyspozycji za darmo z dostępem przez telefon, tablet czy komputer z Windows 8.


  Według założeń MS celem nie było zaangażowanie z budowę najlepszego smartfona korzystającego z nowego systemu Windows Phone 8, celem było stworzenie urządzenia dla każdego z nas z osobna. To oferuje Windows Phone 8 wraz z najlepszym sprzętem jaki dostępny jest na rynku jak Nokia Lumia 920 z rewolucyjną technologią PureView


  Drugi reprezentant to Samsung ATIV zareklamowany dość pobieżnie zwracając uwagę na pojemną baterię, która pozwoli i pozostać dłużej online. Dla fanów muzyki odpowiednim urządzeniem będzie oczywiście jeden z nowych HTC z procesorem dźwięku BeatAudio.
  Skoro dziś nastapiła oficjalna prezentacja mobilnego systemu Windows Phone oznacza to także, że już w tym tygodniu rozpoczyna się oficjalna sprzedaż urządzeń z logo nowych okienek. Ciekawym aspektem jest zapowiedź drugiego modelu od Samsunga, który swoją premierę będzie miała w grudniu jeszcze przed świętami a mowa o urządzeniu wspomnianym przez nas dwa dni temu w tym artykule.
  Gotowy na Windows Phone?!
Kontakt
administracja[at]windowsmania.pl

Kopiowanie zawartości strony bez zezwolenia zabronione
Dołącz do nas