Tweety na temat @windowsmaniapl
r   e   k   l   a   m   a
 • Sponsor

 • I już po premierze Windows 8, teraz tylko czekać na Windows Phone 8.

  Zebraliśmy się tutaj, by rozpocząć nową epokę w historii komputerów. Windows 8 to krok milowy w ewolucji i rewolucji komputerowej - Tymi słowami konferencje Microsoftu rozpoczął Steven Sinofsky. Sam system można było już testować od ośmiu miesięcy więc dla niektórych nie jest to żadna nowina jak działa sam system i interfejs Modern.


  Nowością w nowym systemie jest przede wszystkim odmieniony interfejs użytkownika, który dzieli się na dwa obszary. Pierwszy z nich to znany nam z poprzednich wersji Windowsa Pulpit w którym jak zauważyliśmy zabrakło Menu Start. Drugi obszar jest przystosowany głównie pod urządzenia dotykowe, czyli głównie Tablety, lecz w pełni można z niego korzystać na komputerze PC. Ten obszar jest nam znany jako Modern UI i popularne kafelki.  Ważną premiera jest długo oczekiwany system Windows Phone 8 razem z Windows RT, gdyż dowiemy się jak współpracuje cały ekosystem Microsoftu na miarę XXI wieku. Wszystkie urządzenia czyli Tablety, Komputery PC, Smartfony czy nawet konsole do gier XBOX, będą się wspólnie synchronizowały ze sobą. Można zarządzać konsolą za pomocą smartfona czy komputera i odwrotnie.


  Oczywiście oprócz prezentacji samego działania systemu Windows 8, została przedstawiona cała gamma urządzeń, które będą pod kontrolą właśnie tego systemu. Pojawił się nowy Lenovo, Acer oraz Dell a to dopiero początek wszystkich urządzeń, których ma być ponad 1000.Tanie Laptopy mają być od 300 dolarów natomiast sprzęt, który dodatkowo został wyposażony w ekran dotykowy to już wydatek rzędu 500 dolarów. Oczywiście nie mogło zabraknąć najbardziej oczekiwanego urządzenia jakim jest Microsoft Surface, który został pokazany zaraz po zaprezentowaniu Windows 8. Urządzenia, które było na konferencji zostało wyposażone w procesor Nvidia Tegra 3 T30 1,4 GHz, 2 GB RAM oraz 10,6-calowy ekran wyświetlający obraz w rozdzielczości 1366 x 768 pikseli. Najtańsza wersja z Windows RT wraz z wbudowanym pakietem Office kosztuje 499 dolarów.

  Dzisiaj równo o północy Microsoft ruszy ze sprzedażą swojego nowego systemu Windows 8 w 140 krajach. W sklepach będzie można kupić wersje zwykłą oraz Pro. Jeżeli chcecie zaktualizować swój stary system nawet Windows XP to cena aktualizacji kosztuje 129zł w wersji pobranej elektronicznie (Oferta ważna do końca stycznia 2013r.). Wersja pudełkowa kosztuje 249zł, więc cena jest jak najbardziej rozsądna. Przypominają się czasy premiery Windows 95, gdzie pasował każdy klucz produktu, gdyż Microsoft chciał, aby każdy nawet pirat posiadał system Win95. Tym razem polityka jest podobna, i tak obniżając cenę, Microsoft chce, aby Windows 8 osiągnął oczekiwany sukces. Ponadto jeżeli ktoś kupił Windows 7 w okresie od 2 czerwca 2012 r. do 31 stycznia 2013 r. ma prawo do aktualizacji systemu za 69zł.

Kontakt
administracja[at]windowsmania.pl

Kopiowanie zawartości strony bez zezwolenia zabronione
Dołącz do nas