Tweety na temat @windowsmaniapl
r   e   k   l   a   m   a
 • Sponsor

 • Zmiany w sklepie Microsoftu. Czas na nowe Store!

  Każdy dobrze już wie, że nazwa starego sklepu Microsoftu a mianowicie Marketplace została zastąpiona nazwą Store. Oczywiście nie była to jedyna zmiana a szereg nowych rozwiązań przyjaznych dla użytkowników.
  Pierwszą zmianą a jakże nam potrzebną jest oddzielenie aplikacji i gier w osobnej kategorii. Oczywiście wcześniej było to także rozdzielone, lecz po wejściu do Aplikacji pojawiały się niemal wszędzie gry, dlatego, że były one w kategirii Aplikacje -> Rozrywka. Tym razem jeżeli chcemy wyszukiwać Aplikacji to pojawiają nam się same aplikacje i dzięki ci bardzo dobry Microsofcie za naprawienie tak poważnego błędu. Wydaje mi się, że było to spowodowane tym, żeby w Store od operatora czy producenta telefonu aplikacje i gry były razem.
  Druga nowością jest kategoria Najlepiej Oceniane, która jest na razie dostępna z poziomu przeglądarki na komputerze, lecz zapewne pojawi się ona w WP8 jak i WP7. Zapewne w tej kategorii kluczową rolę będzie odgrywała liczba pobrań, lecz zapewne i ocena. Nie jest znany nam algorytm wyliczania, który pokazuje która aplikacja jest najlepsza. Mnie się wydaje, że liczba pobrań razy ocena przez maksymalną ocenę np. 1340 pobrań * (3,4/5 ocena).

  Kolejną zmianą jest sposób wyświetlanych opinii pod aplikacją. Wcześniej wyświetlały się pseudonimy z XBOX Live, a teraz zobaczymy Imiona jak np. Autor: Marcin, Autor: Marek, co jest wielkim minusem moim zdaniem. Być może Microsoft chciał wprowadzić anonimowość przy wyrażaniu swojej opinii. Teraz nikt nie pochwali się swoim unikatowym pseudonimem z XBOX Live podczas wyrażania swoich opini.

  Ostatnią zauważoną zmianą jest zmiana algorytmu przy wyszukiwaniu aplikacji. Tym razem o wiele łatwiej będzie nam znaleźć aplikacje, której szukamy choć nadal mogą być problemy ze znalezieniem tej konkretnej. Ja zawsze miałem problem ze znalezieniem aplikacji IM+, lecz teraz idzie to o wiele łatwiej nie mówię już o aplikacji IM+ Pro.  Jak myślicie czy sklep Microsoftu idzie do przodu?? Aplikacje to najważniejsza rzecz, która ma przyciągnąć klienta.
  Ten artykuł został oryginalne opublikowany na forum: Zmiany w sklepie Microsoftu. Czas na nowe Store! rozpoczął Bones Zobacz oryginalny post
Kontakt
administracja[at]windowsmania.pl

Kopiowanie zawartości strony bez zezwolenia zabronione
Dołącz do nas