Tweety na temat @windowsmaniapl
r   e   k   l   a   m   a
 • Sponsor

 • Trochę o RAM i jego zasobach na przykładzie Lumii 800


  Cała obecna jak i przyszła seria Lumia została wyposażona w kości pamięci RAM firmy Elpida, znanej osobom zainteresowanym tematyką chociażby podzespołów PC. Jak wiecie albo i nie kość pamięci operacyjnej osadzona jest na grzbiecie samego procesora czyniąc z obu elementów jedną całość.


  Ma to oczywiście swoje plusy jak i minusy. Minusy można wyeliminować od razu, dlaczego? Ponieważ w dzisiejszych czasach nie stosuje się metod naprawczych na podzespoły tego typu. Nie podmienia się CPU czy RAM'u w trakcie operacji serwisowych a w zamian tego wadliwe elementy w raz z całą płytą wędrują do..hmm, bynajmniej nie do kosza.
  Korzyści takiej symbiozy są oczywiste. Mniejsza przestrzeń potrzebna dla umiejscowienia dwóch najważniejszych elementów telefonu oraz drugi bardzo istotny powód, niwelacja zakłóceń i odległości transmisji pomiędzy tymi dwoma kawałkami krzemu. Napisałem krzemu choć przyszła seria Lumii 820 i 920 będzie posiadać wersję silikonowe, może nie w dotyku ale tak są one przedstawiane przez producenta firmę Elpida.
  To do czego zmierzam do prezentacja wyników pomiarów wydajności pamięci przeprowadzona na modelu Lumia 800 z 512MB RAM'u. Taki praktyczny test możecie dokonać samemu w domu według tego poradnika gdzie aplikacja wykorzystywana do edycji rejestru posiada funkcję odczytu zużycia pamięci RAM na bieżąco.

  Pierwsza grafika przedstawia stan zaraz po uruchomieniu. Nieco ponad połowa zasobów jest dostępna.

  Drugi zrzut to uruchomione radio on-line, kilka aplikacji oraz otwarta przeglądarka IE. Pozostało 141MB

  Celem moim było uzyskanie najniższego wyniku dla pozostałem pamięci operacyjnej. Jak widzicie poniżej nieco ponad 90MB pozostało dostępne gdy do powyżej listy dodałem uruchomioną grę Babel Rising 3D

  Źródło: własne
Kontakt
administracja[at]windowsmania.pl

Kopiowanie zawartości strony bez zezwolenia zabronione
Dołącz do nas