Tweety na temat @windowsmaniapl
r   e   k   l   a   m   a
 • Sponsor

 • Xpress kontra IE9


  Wczorajsza publikacja od BetaLabs nowej przeglądarki Xpress dedykowanej do urządzeń z logiem Nokia wywołała lawinę testów prędkości i porównań. Kilku szczegółów odnośnie jej funkcjonowania mogliście dowiedzieć się dziś rano po aktualizacji tego tematu.
  Co do szczegółowych prędkości pomiarów posłużymy się wynikami profesjonalistów z AAWP. Co prawda zabrakło wyników wykonanych przy korzystaniu z połączenia HDSPA ale WiFi i 2G w tym wypadku GPRS w zupełności wystarczył aby zobrazować różnice w pracy zależnie od zawartości stron jak i rodzajów połączenia.

  Do testów wykorzystano:
  Internet Explorer over WiFi
  Nokia Xpress over WiFi
  Internet Explorer over 2G
  Nokia Xpress over 2G

  Jako źródło do badań prędkości wykorzystano 6 poniższych stron:
  English ♥♥♥♥♥♥♥♥♥ index page (en.♥♥♥♥♥♥♥♥♥.org)
  Google (google.com / google.co.uk)
  Nokia (nokia.com)
  BBC News [desktop] (bbc.co.uk/news/)
  BBC News [mobile] (m.bbc.co.uk/news/)
  All About Windows Phone (allaboutwindowsphone.com)

  Za każdym razem każda strona była odwiedzana pięć razy i z pośród pomiarów odrzucano dwa skrajne a z reszty wyliczano średnią podaną w sekundach.
  Wniosek wysuwa się tylko jeden. Nowe dziecko BetaLabs najlepiej sprawuje się przy korzystaniu z wolnego łącza, najczęściej pakietowej transmisji danych GPRS lub bardzo wolnego 3G. Czyli racjonalnie myśląc to właśnie zamierzano osiągnąć projektując tą aplikację z myślą o redukcji kosztów i danych potrzebnych do przeglądania stron.

  Serfowanie na domowym routerze lub przy wykorzystaniu darmowych punktów dostępowych WiFi mija się w tym wypadku z celem bo jak widać na powyższym zestawieniu prędkość nie jest dobrą stroną Xpress przy tym rodzaju połączenia.
  Jeśli nadal jesteś zainteresowany używaniem nowej przeglądarki a posiadasz urządzenie inne niż Nokia, nadal możesz jej spróbować instalując wersję z naszego forum

  Źródło: AAWP
Kontakt
administracja[at]windowsmania.pl

Kopiowanie zawartości strony bez zezwolenia zabronione
Dołącz do nas